Air Malta

Check-in
K dispozici 24 - 2 hod. před odletem (nefunguje ovšem při odletech z PRG). Check-in na letišti je pak zdarma.
Air Malta
Příruční zavazadlo
2 příruční zavazadla - velké o max. velikosti 55 x 40 x 25 cm a max. váze 10 kg + malé do 2 kg o max. velikosti 40 x 30 x 15 cm.
  • Seating V nejlevnějších tarifech za příplatek od 3 €, ve vyšších tarifech v ceně.
  • Občerstvení Občerstvení za příplatek.
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.airmalta.com

Info o aerolince

Aerolinka Air Malta je vlajkovou maltskou leteckou společností. Vznikla v roce 1973 a sídlí v malé vesnici Luqa nedaleko hlavního města ostrova. Své lety operuje do 40 zemí Evropy, Blízkého východu a severní Afriky.

Naše hodnocení

Za nás je to taková normální průměrná aerolinka. Výhodou je, že na rozdíl od některých nízkonákladových společností mají v ceně stále klasické příruční zavazadlo. Nevýhodou jsou jednak trošku vyšší ceny za letenky a za druhé fakt, že jejich časy odletů nejsou úplně „nejpříznivější“.

Zavazadla

Každý cestující si může s sebou na palubu vzít jedno velké a jedno malé příruční zavazadlo. Velké zavazadlo nesmí přesáhnout velikost 55 x 40 x 25 cm a váhu 10 kg, malé zavazadlo se musí vejít do rozměrů 40 x 30 x 15 cm a do váhy 2 kg.

Upozornění: velké příruční zavazadlo si s sebou na palubu může vzít (na gatu) prvních 80/100 cestujících, zbylí cestující je budou muset zadarmo odbavit. I v tomto případě je kontrolována velikost a váha zavazadla (nezapomínejte, že ne vše se může dát do odbaveného zavazadla, tzn. baterky, power banky atd).

V nejlevnější tarifu („Go Light“) odbavené zavazadlo v ceně letenky není (za příplatek cca 25 €/směr), v ostatních tarifech již v ceně zahrnuté je.

Nákup letenek

Nejlevnější tarif („Go Light“ – bez odbaveného zavazadla) kupujte na webu aerolinky Air Malta. Pokud chcete letět s odbaveným zavazadlem, tak můžete kupovat i přes náš vyhledávač, kde cena vychází stejně.

Kontakt

Společnost Air Malta kontaktujte na telefonním čísle +356 21 662 211 v angličtině. Otevírací doba je po – pá 8:00 – 20:00, o víkendu 8:00 – 18:00.

Služby

Občerstvení na palubě je zpoplatněno. Ve dvou nejlevnějších tarifech („Go Light“ a „Go Safe“) si zaplatíte i za výběr sedačky. Ceny se pohybují od 3 do 10 €/sedadlo.

Online check-in je možný pouze u odletů z některých letišť (například při odletu z Prahy není možný).

Destinace

Zde je to velmi jednoduché – s aerolinkou Air Malta se dostanete přímým spojem pouze na Maltu, a to z Prahy, Vídně a některých německých letišť.

Z Malty se však dá pokračovat i do několika zajímavých destinací v severní Africe (Casablanca, Káhira či Tunis).

Flotila

Jedná se o velice malou aerolinku – celkem mají 9 letadel: 1x Airbus A319-100, 7x Airbus A320-200, Airbus A320-200neo.

Zapoj se do diskuze

avatar
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)