Air Malta

Air Malta

Air Malta (KM) byla vlajkovou maltskou leteckou společností. Lety cestovatelům nabízela od roku 1973 do jara 2024, kdy z finančních důvodů svou činnost ukončila. Jejím nástupcem se okamžitě stala letecká společnost KM Malta Airlines.
  • Příruční zavazadlo 2 příruční zavazadla: velké o max. velikosti 55 × 40 × 25 cm a max. váze 10 kg + malé do 2 kg o max. velikosti 40 × 30 × 15 cm
  • Občerstvení občerstvení za příplatek
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.airmalta.com

Check-in a seating

Online check-in je k dispozici 24 hodin před plánovaným časem odletu a zpravidla se zavírá 2 hodiny před odletem (nefunguje ovšem na všech odletových letištích – mezi ně spadá i Praha). Odbavení na letiště je zdarma.

Výběr sedadla při pro letenky vystavené v nejnižším tarifu („Go Light“) zpoplatněn a ceny začínají na 3 €/let (dle destinace). Letenky ve vyšších tarifech zahrnují bezplatný výběr místa v letadle.

Test na COVID-19: dle cílové destinace. Více informací na stránkách aerolinky. 

Naše hodnocení

Za nás je to taková normální průměrná aerolinka. Výhodou je, že na rozdíl od některých nízkonákladových společností mají v ceně stále klasické příruční zavazadlo. Nevýhodou jsou pak trochu vyšší ceny za letenky (ve srovnání s níznonákladovkami). Na druhou stranu přímé lety z Prahy na Maltu (trasa, kde nepanuje konkurence Ryanairu a Wizz Airu jako ve Vídni) tradičně pořídíte za pěkné ceny!

PS: Pokud má váš let zpoždění nebo dojde k úplnému zrušení letu, můžete získat odškodnění až 600 €!

Zavazadla

Každý cestující si může s sebou na palubu vzít jedno velké a jedno malé příruční zavazadlo. Velké zavazadlo nesmí přesáhnout velikost 55 × 40 × 25 cm a váhu 10 kg, malé zavazadlo se musí vejít do rozměrů 40 × 30 × 15 cm a do váhy 2 kg.

Upozornění: velké příruční zavazadlo si s sebou na palubu může vzít (na gatu) prvních 80/100 cestujících, zbylí cestující je budou muset zadarmo odbavit. I v tomto případě je kontrolována velikost a váha zavazadla (nezapomínejte, že ne vše se může dát do odbaveného zavazadla, tzn. baterky, power banky atd).

V nejlevnější tarifu („Go Light“) odbavené zavazadlo v ceně letenky není (za příplatek cca 25 €/směr), v ostatních tarifech již v ceně zahrnuté je.

Nákup letenek

Letenky od aerolinky Air Malta koupíte přes náš vyhledávač.

Kontakt

Společnost Air Malta kontaktujte na telefonním čísle +356 21 662 211 v angličtině. Otevírací doba je po–pá: 8–20 hod., o víkendu 8–18 hod.

V Praze aerolinku zastupuje společnost TMI.

Služby

Občerstvení na palubě je zpoplatněno. Ve dvou nejlevnějších tarifech („Go Light“ a „Go Safe“) si zaplatíte i za výběr sedačky. Ceny se pohybují od 3 do 10 €/sedadlo.

Destinace

Zde je to velmi jednoduché – s aerolinkou Air Malta se dostanete přímým spojem pouze na Maltu (MLA), a to z Prahy (PRG), Vídně (VIE) a některých německých letišť. Doba přímého letu na Maltu se ze střední Evropy pohybuje kolem 2,5 hodiny.

Z Malty se však dá pokračovat i do několika zajímavých destinací v severní Africe. Relativně levné letenky pořídíte do Casablancy (CMN), Káhiry (CAI) či Tunisu (TUN).

Flotila

Jedná se o velice malou aerolinku – celkem mají 7 letadel: 3× Airbus A320-200 a 4× moderní Airbus A320-200neo.

Podívejte se na kompletní informace o flotile letecké společnosti Air Malta.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)