Aeromexico

Aeromexico

Mexická aerolinka Aeromexico (AM) vznikla již v roce 1934. Společně se svými dceřinými společnostmi Aeromexico Connect a Aeroméxico Travel pravidelně létá do 17 zemí na 4 kontinentech. Hlavním sídlem aerolinky je Mexico City (MEX).

Aeromexico je jedním ze zakládajících členů aliance SkyTeam, kam patří také KLM, Air France, Delta a další.
  • Příruční zavazadlo na mezinárodních letech klasické příruční (á 55 × 40 × 25 cm) + osobní věc & na vnitrostátních pouze malé příruční
  • Občerstvení teplé občerstvení na dálkových letech a snack na krátkých linkách
  • Hodnocení
  • Oficiální web aeromexico.com

Check-in a seating

Online check-in se otevírá 24 hodin před odletem mezinárodních linek, resp. 48 hodin před odletem vnitrostátních spojů – naleznete jej na webových stránkách aerolinky nebo v mobilní aplikaci. Bezplatně se můžete odbavit také na letišti.

Přednostní výběr sedadla je zpoplatněný, během online check-inu je možné si vybrat sedadlo zdarma.

Test na COVID-19: dle cílové destinace. Více informací na stránkách aerolinky.

Naše recenze

Na mezinárodních linkách nepůsobí aerolinka Aeromexico jako dopravce, kterého byste si vybrali kvůli kvalitě letadla, servisu na palubě nebo dochvilnosti. Je to čistý průměr a volba na ně připadne zejména v okamžiku nějaké speciální nabídky letů, a to nejen do Mexika, ale i destinací obsluhovaných v celé Latinské Americe  (namátkou Lima, Quito apod.).

Na vnitrostátních letech ale aerolinka působí poměrně slušným dojmem. Je-li vaším cílem procestovat samotné Mexiko, nabídne Aeromexico překvapivě dobrou dostupnost do sebemenší „díry“ i konkurenceschopné ceny.

PS: Pokud má váš let zpoždění nebo dojde k úplnému zrušení letu, můžete získat odškodnění až 600 €!

Zavazadla

Každý cestující si s sebou na palubu může vzít 2 příruční zavazadla – malé (kabelka, laptop apod.) a standardní příruční zavazadlo do 10 kg (55 × 40 × 25 cm).

Tarif „Basic“ nezahrnuje přepravu žádného odbaveného zavazadla (za příplatek). Vyšší tarify umožňují odbavit 1 ks s limitem 23 kg („Economy class“) / 2x 32 kg („Business class“). Součet stran nesmí přesáhnout 158 cm.

Pozor na vnitrostátní lety: od 26. března 2021 platí nová pravidla. V ceně základního tarifu je pouze malé příruční zavazadlo (kabelka, laptop apod.).

Nákup letenek

Letenky společnosti Aeromexico kupujte přes náš rezervační systém.

Kontakt

V České republice zastupuje aerolinku Aeromexico spol.  AEROWORLD.

Tel. kontakt : +420 233 311 086 / 146

Služby

Na všech linkách je servírováno občerstvení (dle délky letu a času odletu) od lehkého snacku až po plnohodnotné teplé jídlo. Na letech kratších 3 hodin dostane cestují jen malý snack a nápoj. Na středně dlouhých letech (od 3 do 6 h) je v ceně teplé jídlo, nápoje a po 11. hodině dopolední i tequila. Na dlouhých letech pak 2 teplá jídla + alko i nealkoholické nápoje.

Cestující mají osobní obrazovku s audio a video programem „on demand“ nebo streamování filmů, hudby apod. do vašeho telefonu pomocí aplikace GoGo Entertainment. Připojení k internetu je placené, ale v letadlech 737-800s a 787 umožňuje bezplatnou komunikaci skrze iMessage, Facebook Messenger a  WhatsApp. 

Destinace

V Evropě aerolinka Aeromexico nalétává celkem pět letišť – Amsterdam (AMS), Barcelonu (BCN), Madrid (MAD), Paříž (CDG) a Londýn (LHR).

Největší část letů se soustředí na lety v rámci Mexika, kde Aeromexico létá do více než 70 destinací. Kromě dovolenkových destinací (Cancún, Acapulco nebo Los Cabos) spojuje Ciudad de México i s dalšími velkými městy (např.  Oaxaca, Mérida, Guadalajara, Monterrey nebo Chihuahua).

Aeromexico se kromě Mexika soustředí i na spojení se Spojenými státy americkými, kde nabízí lety do 17 velkých měst (mj. Las Vegas, San Francisco, New York – JFK nebo Miami).

V neposlední řadě obsluhuje také destinace ve Střední a Jižní Americe – např. peruánskou Limu (LIM), argentinské Buenos Aires (EZE), chilské Santiago (SCL), ekvádorské Quito (UIO) i Guayaquil (GYE) a mnoho dalších destinací.

Flotila

Boeingy: B 787-8, B 777-200 ER, B 737-800, B 737-700
Ostatní: EMB 190, EMB 170, EMB 185, ERJ 145

Podívejte se na kompletní informace o flotile letecké společnosti.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)