Aeromexico

Check-in
online check-in se otevírá 24 hodin před odletem (mezinárodní linky), resp. 48 hodin před odletem (vnitrostátní spoje)
Aerolinka Aeromexico
Příruční zavazadlo
1x malé a 1x standardní příruční zavazadlo do 10 kg á 55 x 40 x 25 cm
  • Seating přednostní výběr sedačky zpoplatněný; během online check-inu zdarma
  • Občerstvení v ceně vždy (typ závisí na délce letu a času odletu)
  • Hodnocení
  • Oficiální web aeromexico.com

Info o aerolince

Aeromexico (AM) vznikla již v roce 1934 a se svou dceřinou společností Aeromexico Connect a Aeroméxico Travel provozuje denně více než 700 letů do 17 zemí na 4 kontinentech. Hlavním sídlem aerolinky je Mexico City. Aeromexico je také jedním ze zakládajících členů aliance SkyTeam (např. KLM, Air France, Delta).

 

Naše recenze

Na mezinárodních linkách nepůsobí aerolinka Aeromexico jako dopravce, kterého byste si vybrali kvůli kvalitě letadla, servisu na palubě nebo dochvilnosti. Je to čistý průměr a volba na ně připadne zejména v okamžiku nějaké speciální nabídky letů, a to nejen do Mexika, ale i destinací obsluhovaných v celé Latinské Americe  (namátkou Lima, Quito apod.).

Na vnitrostátních letech ale aerolinka působí poměrně slušným dojmem. Je-li vaším cílem procestovat samotné Mexiko, nabídne Aeromexico překvapivě dobrou dostupnost do sebemenší „díry“ i konkurenceschopné ceny.

Zavazadla

Každý cestující si s sebou na palubu může vzít 2 příruční zavazadla – malé (kabelka, laptop apod.) a standardní příruční zavazadlo do 10 kg (55 x 40 x 25 cm).

Tarif „Basic“ nezahrnuje přepravu žádného odbaveného zavazadla (za příplatek). Vyšší tarify umožňují odbavit 1 ks s limitem 23 kg („Economy class“) / 2x 32 kg („Business class“). Součet stran nesmí přesáhnout 158 cm.

Nákup letenek

Letenky společnosti Aeromexico kupujte přes náš rezervační systém.

Kontakt

V České republice zastupuje aerolinku Aeromexico spol.  AEROWOLRD.

Tel. kontakt : +420 233 311 086 / 146

Služby

Na všech linkách je servírováno občerstvení (dle délky letu a času odletu) od lehkého snacku až po plnohodnotné teplé jídlo. Na letech kratších 3 hodin dostane cestují jen malý snack a nápoj. Na středně dlouhých letech (od 3 do 6 h) je v ceně teplé jídlo, nápoje a po 11. hodině dopolední i tequila. Na dlouhých letech pak 2 teplá jídla + alko i nealkoholické nápoje.

Cestující mají osobní obrazovku s audio a video programem „on demand“ nebo streamování filmů, hudby apod. do vašeho telefonu pomocí aplikace GoGo Entertainment. Připojení k internetu je placené, ale v letadlech 737-800s a 787 umožňuje bezplatnou komunikaci skrze iMessage, Facebook Messenger a  WhatsApp. 

Destinace

V Evropě aerolinka Aeromexico nalétává pět letišť – Paříž (CDG), Londýn (LHR), Amsterdam, Barcelonu a Madrid. Největší část letů se soustředí na lety v rámci Mexika, kde Aeromexico létá do více než 70 destinací. Kromě dovolenkových destinací (Cancún, Acapulco nebo Los Cabos) spojuje Ciudad de México i s dalšími velkými městy – těmi jsou namátkou Oaxaca, Mérida, Guadalajara, Monterrey nebo Chihuahua.

Aeromexico se kromě Mexika soustředí i na spojení se Spojenými státy americkými, kde nabízí lety do 17 velkých měst (mj. Las Vegas, San Francisco, New York – JFK nebo Miami). V centru zájmu jsou i lety v rámci středoamerického a jihoamerického kontinentu.

V Latinské Americe obsluhuje společnost např. peruánskou Limu, argentinské Buenos Aires, chilské Santiago, ekvádorské Quito i Guayaquil a mnoho dalších destinací.

Flotila

Boeingy: B 787-8, B 777-200 ER, B 737-800, B 737-700
Ostatní: EMB 190, EMB 170, EMB 185, ERJ 145

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 21. 5. 2020
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)