Nová linka z Prahy na Krétu do Heráklionu
20.11.2020

Nová linka z Prahy na Krétu do Heráklionu

Řecký národní dopravce, letecká společnost Aegean Airlines, oznámila 33 nových linek pro letní sezonu 2021. Objevilo se mezi nimi i spojení z Prahy na Krétu do tamějšího největšího města, Heráklionu. Provoz na nové lince bude zahájen 15. května 2021 a letenky jsou již v prodeji…

Z pohledu aerolinky se nejedná o zcela nové spojení. Ta na lince mezi Prahou a Heráklionem operovala již v letech 2015 a 2016. V příštím roce se tak na trasu, kde bude o zákazníky s vysokou pravděpodobností bojovat s tuzemskou aerolinkou Smartwings, vrátí po 5 letech. Na lety bude nasazován Airbus A320. Let z pražského letiště Václava Havla do cílové destinace v Řecku zabere 2 hodiny a 50 minut, zatímco v opačném směru bude o 10 minut delší.

Letový řád

Linka mezi z Prahy na Krétu do Heráklionu zahájí dle současných plánů provoz ve čtvrtek 15. května 2021. Během máje bude trasa operována 1× týdně, a to ve čtvrtek. V červnu by se měla následně přidat ještě sobotní rotace. Během července, srpna a září pak bude na lince Aegean létat dokonce 3× týdně (pondělí, čtvrtek a sobota).

  • Praha – Heráklion -> 09:55 – 13:45
  • Heráklion – Praha -> 07:10 – 09:10

Letenky z Prahy na Krétu

Cena letenek z Prahy do Heráklionu aktuálně startuje na rovných 5 000 Kč za zpáteční letenku. Jedná se o tarif „Light“, který cestujícím umožňuje cestovat s příručním zavazadlem (maximální hmotnost 8 kg). Během cesty je pak všem cestujícím servírován snack a lahev vody, a to včetně těm s letenkami v nejnižší rezervační třídě.

Nová linka z Prahy na Krétu do Heráklionu

Přehled všech dostupných termínů naleznete v našem kalendáři. S nákupem letenek bychom se ovšem zatím nijak neukvapovali – cenovka to není nijak závratná. 🙂

Nová linka i z  Vídně

Kromě přímého spojení z Prahy začne Aegean nabízet taktéž letenky na nové lince z vídeňského letiště Schwechat. Linka z Vídně do Heráklionu operovaná Aegeanem zahájí provoz o týden dříve než z Prahy, tj. již 8. května. Ani v případě této linky se nejedná o úplnou novinku, když se řecký dopravce na trasu vrátí po 5 letech (spojení již dříve provozoval mezi roky 2014 a 2016).

Ceny jsou i vzhledem k silně konkurenčnímu prostředí vytvářenému nízkonákladovými dopravci Ryanairem a Wizz Airem výrazně nižší než z Prahy. Zpáteční letenky z Vídně do Heráklionu pořídíte u Aegeanu od 2 666 Kč. Termíny klasicky naleznete v našem kalendáři.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)