Smartwings přichází s novou linkou z Prahy do Athén
3.12.2023

Smartwings přichází s novou linkou z Prahy do Athén

S novými linkami z hlavního města se tento týden roztrhl pytel. Další novinku představuje tentokrát tuzemská aerolinka Smartwings. Díky ní si během letní sezony zaletíte z Prahy (PRG) do Athén (ATH), hlavního města Řecka. Na této trase doposud létají tři dopravci – řecký Aegean Airlines (celoročně), Bluebird Airways (nové sezónní spojení přes zimu) a Eurowings (letní linka). Inaugurační let nové linky Smartwings je naplánován na 31. května 2024. Více informací najdete níže. 


O novince informoval dopravce Smartwings na sociálních sítích a tiskové zprávě dne 29. listopadu.

Letový řád

Z Prahy se do hlavního města Řecka bude létat 2× týdně, a to v pondělí a pátek. Díky tomu můžete v Athénách strávit pohodový prodloužený víkend. První let je naplánován na 31. května 2024 a poslední na 30. září. Na linku se počítá s nasazením Boeingu 737 s kapacitou 189 míst.

 • pondělí
  • QS1140: Praha – Athény -> 12:15 – 15:45
  • QS1141: Athény – Praha -> 16:30 – 18:10
 • pátek
  • QS1140: Praha – Athény -> 12:15 – 15:45
  • QS1141: Athény – Praha -> 16:30 – 18:10

  Ceny letenek z Prahy do Athén

  Ceny letenek zatím příliš atraktivní nejsou. Jednosměrky vyjdou na cca 4 500 Kč. Za zpáteční letenku z Prahy do Athén se Smartwings tedy aktuálně zaplatíte 9 033 Kč.

  Pro porovnání je to téměř dvojnásobná částka, než nabízí konkurenční aerolinky na letech s jedním přestupem (např. Air Serbia via Bělehrad). Zpáteční letenky na přímých letech od Aegeanu se pohybují kolem 7 tisíc Kč…

  Smartwings přichází s novou linkou z Prahy do Athén

  Jakmile se akční letenky z Prahy do Athén objeví, budeme vás o tom neprodleně informovat. Stáhněte si naši vychytanou aplikaci a nastavte příslušní hlídače. Jen díky tomu získáte jistotu, že vám žádné levné letenky do Řecka neuletí.

  Proč navštívit Athény?

  Návštěva Athén? Skvělá volba! Ať se tu vydáte kamkoliv, pokaždé se vám do cesty připlete něco extra! Nejvýznamnější překážkou bezpochyby bude nejslavnější Akropole světa spolu s Parthenónem fascinující svou krásou ve dne i v noci, kdy celá září. Neobcházejte ani archeologické muzeum, které vás příjemně zchladí a nabídne úžasnou sbírku šperků, keramiky, bronzových výrobků a dalších, nad níž bdí sochy Poseidona, Athény či Afrodity. Narazíte na nejstarší středověké divadlo pojmenované podle Dionýse. Nevyhnete se tavernám s úžasnými řeckými dobrotami a bez obav můžete nastoupit do místního metra i tramvaje, které vás za euro odvezou z tepajícího města až na poklidnou pláž!

  Subscribe
  Upozornit na
  guest
  0 Komentáře
  Zpětné vazby
  Ukázat všechny komentáře
  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)