Transavia mění zavazadlovou politiku
7.2.2024

Transavia mění zavazadlovou politiku

Negativní trend ve změnách zavazadlové politiky aerolinek se dále šíří. Tentokrát nás nemile potěšila nízkonákladová aerolinka Transavia z Nizozemska, u které jsme doposud létali s klasickým kabinovým zavazadlem v ceně nejlevnějšího tarifu. Na křídlech Transavie si z Prahy (PRG) zaletíte do Paříže na letiště Orly (ORY) nebo do nizozemského Eindhovenu (EIN). Další informace, včetně výše příplatku za kabinové zavazadlo, najdete v dalších řádcích. Tak s chutí do čtení.

Změny platné od 3. dubna 2024

Změna tarifu Basic

V současné době u Transavie tarif Basic obsahuje kabinové zavazadlo o rozměrech 55 × 40 × 25 cm a osobní věc, která se musí vejít pod sedadlo před vámi – tedy menší batoh, kabelku, igelitku, co je vám nejmilejší. To se změní ale na začátku dubna. Letenky zakoupené po 3. dubnu totiž podléhají novým podmínkám, kdy v tarifu Basic budete mít pouze menší zavazadlo o rozměrech 40 × 30 × 20 cm a musí se vejít pod sedadlo před vámi.

Pokud si koupíte letenku po 3. dubnu a potřebujete si s sebou vzít větší kabinové zavazadlo, čeká vás příplatek začínající na 10 € za směr.

Mám platnou letenku vystavenou před 3. dubnem

Nová pravidla se vztahují na letenky zakoupené až od 3. dubna. Pokud tedy máte nyní platnou letenku u Transavie nebo plánujete nákup u této aerolinky do začátku dubna a cestujete až po tomto datu, platí ještě „stará“ pravidla – s sebou do cílové destinace si vezmete i větší kabinové zavazadlo zdarma. Takže pokud plánujete v brzké době letět do světa s Transavií, kupte si letenku ještě před avizovaným datem.

Transavia mění zavazadlovou politiku

Důvody pro změny v zavazadlové politice

Letecká společnost na svých stránkách uvedla, že důvodem pro regulaci zavazadel je nedostatečná kapacita úložných prostorů na palubě letadel. Dalším důvodem jsou údajně zvýšené náklady nizozemské aerolinky.

Podrobný přehled do všech změnách platných od 3. dubna naleznete v tiskové zprávě dopravce (v holandštině).

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)