Nová linka z Prahy do Londýna: Wizz Air začne létat na Gatwick
25.5.2023

Nová linka z Prahy do Londýna: Wizz Air začne létat na Gatwick

Sympatická novinka se dnes po obědě objevila v rezervačním systému maďarské nízkonákladové aerolinky Wizz Air. Ta s příchodem zimního letového řádu začne létat na své druhé lince mezi Prahou a Londýnem. Doposud provozované spojení z Prahy na Luton (LTN) by od podzimu měla doplnit také nová linka z Prahy na Gatwick (LGW). Zveřejněn již byl i letový řád nové linky z Prahy do Londýna a ceny letenek, tak se na ně pojďme společně podívat v našem nejčerstvějším magazínovém článku.

Wizz Air tedy bude od podzimu létat mezi Prahou a Londýnem na dvou pravidelných linkách. Celkově bude ale mezi oběma metropolemi v provozu rovnou sedm spojení! Na stejná letiště jako Wizz Air bude létat také britská nízkonákladovka easyJet. Ryanair standardně nabídne lety na Stansted (STN) a British Airways přidají lety na Heathrow (LHR) a snad také na letiště City (LCY). V počtu nabízených týdenních spojení z Prahy si ale Londýn pouze upevní svou neohroženou první pozici.

Letový řád

Provoz na nové lince mezi londýnským letištěm Gatwick (LGW) a Prahou (PRG) bude zahájen s příchodem zimního letového řádu. Inaugurační let by se měl uskutečnit  v neděli 29. října 2023 a provozem linky se počítá minimálně do konce března 2024. V rezervačním systému dopravce visí celkem šest týdenní rotací. Na nové lince se bude létat každý den s výjimkou čtvrtka.

Pondělí a pátek

  • Londýn Gatwick – Praha -> 06:05 – 08:55
  • Praha – Londýn Gatwick -> 09:30 – 10:25

úterý

  • Londýn Gatwick – Praha -> 07:35 – 10:25
  • Praha – Londýn Gatwick -> 11:00 – 11:55

středa a neděle

  • Londýn Gatwick – Praha -> 06:05 – 08:55
  • Praha – Londýn Gatwick -> 09:40 – 10:35

sobota

  • Londýn Gatwick – Praha -> 07:55 – 10:45
  • Praha – Londýn Gatwick -> 11:20 – 12:15

Ceny letenek

Jak bylo v článku avizováno, letenky jsou již nahrány v rezervačním systému letecké společnosti. Aktuálně se ale dají zakoupit pouze na segment z Prahy do Londýna. V obráceném směru u všech letů svítí „vyprodáno“, což u Wizz Airu vždy signalizuje chystanou nebo naopak čerstvě staženou linku.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)