Nová linka Eurowings z Prahy na Zakynthos
18.2.2023

Nová linka Eurowings z Prahy na Zakynthos

Další skvělou zprávu si pro české cestovatele, kteří mají v letních měsících namířeno do Řecka, připravila letecká společnost Eurowings. V letní sezoně bude z pražského Letiště Václava Havla (PRG) provozovat nejen přímé linky na Korfu (CFU) a Rhodos (RHO), ale také na řecký ostrov Zakynthos (ZTH). Nejčerstvější novinka v nabídce letů tohoto dopravce z Prahy bude v provozu během celé hlavní sezony. S inauguračním letem se počítá na 4. června 2023. Pokračujte dále ve čtení a dozvíte se podrobnosti o letovém řádu i cenách letenek.

Zakynthos se v létě stane již třetím řeckým ostrovem, kam budou Eurowings z Prahy létat. Čtvrtou novinkou pro letošní rok bude, v podání této nízkonákladové aerolinky, přímé spojení z Prahy do Ženevy (GVA). Informace o všech zbývajících nových linkách jsme pro vás již dříve shrnuli v magazínových článcích:

Letový řád

Letecká společnost Eurowings počítá s provozem přímé linky z Prahy na Zakynthos  v hlavní letní sezoně od 4. června do 1. října 2023. Na trase plánuje létat 1× týdně, a to každou neděli.

  • Praha – Zakynthos -> 06:50 – 10:00
  • Zakynthos – Praha -> 10:45 – 12:15

Ceny letenek

Jak je zřejmé ze zveřejněného letového řádu, letenky jsou již nahrány v rezervačním systému dopravce. Jejich ceny ale tradičně, krátce po zahájení prodeje, příliš lákavé nejsou. K dispozici jsou jednosměrné letenky z Prahy na Zakynthos od 9 499 Kč, stejná cena potom platí také pro jednosměrné letenky v reverzním routingu. Na zpáteční cestě ze Zakynthosu do Prahy lze využít také letu s přestupem v německém Düsseldorfu, přičemž tyto jednosměrné letenky jsou aktuálně nabízeny za 4 764 Kč.

Nová linka Eurowings z Prahy na Zakynthos
Náhled letenky z Prahy na Zakynthos za pěknou pálku

Suma sumárum vám momentálně rozhodně nedoporučujeme letenky na nové lince kupovat. V nadcházejících měsících určitě klesnou na snesitelnější částky. Těžko ovšem předpovídat, jestli se Eurowings budou pouštět do cenového souboje se Smartwings, kteří byli na této trase až do letošního roku osamoceným hegemonem. Prakticky nulové konkurenci na trase odpovídá také dosavadní cenový standard, který se v případě zpátečních letenek z Prahy na Zakynthos dlouhodobě pohybuje v rozmezí 6 – 10 tisíc Kč.

Pokud bychom jakékoliv akční letenky z Prahy na Zakynthos objevili, budeme vás o tom neprodleně informovat. Stáhněte si naši vychytanou aplikaci a nastavte příslušní hlídače. Jen díky tomu získáte jistotu, že vám levné letenky na Zakynthos neuletí.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)