CK Čedok začala vypravovat přímé lety z Brna do Thajska
20.12.2023

CK Čedok začala vypravovat přímé lety z Brna do Thajska

EDIT (20. prosince 2023): Ve večerních hodinách v úterý 19. prosince si brněnské letiště v Tuřanech odbylo velkou premiéru! Poprvé v historii odtud totiž vypravili dálkový let do exotiky. Zahájení letů okomentoval produktový ředitel CK Čedok, Miroslav Kubáč, těmito slovy: „První odlety z brněnského letiště do Thajska jsou kompletně vyprodané, potěšil nás také zájem o přímé lety i na další termíny během celé zimní sezony. Vážíme si toho, že v Čedoku píšeme další milník letectví, kdy bude z Brna odlétat každé úterý večer dálkové letadlo a poprvé se tak dostanou turisté pohodlně a jednoduše bez přestupu do exotiky z široké spádové oblasti Moravy i sousedního Slovenska.“ 

Možná to leckomu zní jako aprílový žertík, ale zprávy o přímých letech z Brna do Thajska skutečně kachna nejsou. Tuzemská cestovní kancelář Čedok dále pokračuje v inovaci nabídky svých zájezdů pro zimní sezonu 2023/2024. Zcela nově bude každý týden vypravovat přímé lety z Brna (BRQ) na thajský ostrov Phuket (HKT). Z letiště v Tuřanech tak bude poprvé v historii létat dálková linka, na níž bude nasazován širokotrupý letoun.

Letový řád

Inaugurační let z Brna odletí v úterý 19. prosince 2023 krátce před půlnocí. Na thajský ostrov Phuket, ležící ve vodách Andamanského moře, se bude létat 1× týdně (každé úterý). S provozem spojení cestovní kancelář počítá přes celou zimní sezonu 2023/2024 (až do 2. dubna 2024).

  • NO260: Brno – Phuket -> 00:00 – 16:15
  • NO261: Phuket – Brno -> 18:15 – 23:45

Spojení bude pro českou cestovní kancelář zajišťovat italská letecká společnost Neos Air. S ní se mohli čeští cestovatelé setkat již v loňském roce, kdy pro stejnou cestovní kancelář provozovala charterové lety z Prahy na Madagaskar (Nosy Be) a Zanzibar. Na lety bude nasazován Boeing 787-9 Dreamliner.

Jak to vypadá na palubě letadla Neosu na cestě do exotiky se dočtete v cestopise našeho Jirky, který jeho služeb vyzkoušel v rámci loňské cesty na Madagaskar.

Ceny zájezdů

Nabídka zájezdů z Brna do Thajska

Zájezdy z Brna na Phuket se již dostaly také do rezervačního systému cestovní kanceláře. Balíčky obsahující týdenní pobyt ve 4* hotelu se snídaní začínají na 30 989 Kč.

CK Čedok začala vypravovat přímé lety z Brna do Thajska

Očekáváme, že ceny by v případě last-minute nabídek mohly klesnout i pod hranici 30 tisíc Kč. Aby vám žádná skvělá nabídka zájezdů z Brna na Phuket neuletěla, doporučujeme stažení naší vychytané aplikace a nastavení příslušných hlídačů.

Komentáře k nové lince

Po zveřejnění novinky

Stanislav Zeman (generální ředitel Čedoku): Přímé lety do exotiky se staly naší vlajkovou lodí, lákají k Čedoku další klienty, kteří objevují nové destinace, a šetří cestovatelům čas na cestách. Chceme ukázat, že regionální letiště se mohou rozvíjet a chceme na trhu neustále zavádět něco nového a představovat trendy. Je tedy na čase, aby pohodlí Dreamlineru poznali zájemci z celé spádové oblasti brněnského letiště, ať už z Moravy, tak i sousedního Slovenska.

Martin Kupka (ministr dopravy): „Půjde o historicky první dálkové lety z Brna s cestujícími, které bude z tohoto regionálního letiště přepravovat širokotrupé letadlo. Je to i díky dohodě mezi členskými státy Evropské unie a Sdružením národů jihovýchodní Asie, mezi nimiž je i Thajsko. Dohoda byla podepsána v minulém roce.“ 

Po odbavení inauguračního letu

Aldo Sarnataro (obchodní ředitel letecké společnosti Neos): „Partnerství s Čedokem je dalším krokem na cestě růstu Neosu na trhu. Naším cílem je posílit naši roli v zahraničí a podnikání aerolinky diverzifikovat mezi různé spolupráce. V posledních letech naše společnost podepsala několik dohod s mezinárodními partnery, abychom mohli pokrýt nové destinace a nabízet další lety. Každá z těchto iniciativ vedla k vynikajícím výsledkům a jsme si jisti, že i v tomto případě bude odezva v České republice pozitivní, nejen díky nové lokalitě, ale hlavně díky pohodlí přímého letu a letadlu nejnovější generace.“

Radek Lang (vedoucí úseku Přepravní provoz LETIŠTĚ BRNO a.s.): „Odbavení historicky první dálkové linky s cestujícími je pro nás třešničkou na dortu letošní rekordní, vydařené sezony. Pro letiště to je premiéra hned v několika ohledech. V rámci přípravy na odbavení Dreamlineru, tedy letounu typu Boeing 787-9, jsme museli například žádat Úřad pro civilní letectví o schválení provozu nadlimitního letadla. Také musíme uplatňovat speciální postup pro pojíždění a parkování letadla této velikosti na pohybových plochách. Většina zbylých postupů je stejná jako u ostatních letů, které běžně odbavujeme.“

Další exotické destinace v nabídce CK Čedok

CK Čedok můžeme označit za pionýra na poli dálkových charterových letů z České republiky v „době post-covidové“. Ve spolupráci s polskou národní leteckou společností LOT a právě italským Neosem bude zájezdy z České republiky do exotiky nabízet již třetí sezonu v řadě. Její nabídka pro zimu 2023/2024 bude nejpestřejší v historii (Dominikánská republika, Keňa, Madagaskar, Omán, Srí Lanka, Thajsko či Zanzibar).

Více o chystaných novinkách Čedoku pro letošní rok jsme psali v tomto magazínovém článku.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)