CK Čedok nabídne přímé lety z Brna do Thajska
14.6.2023

CK Čedok nabídne přímé lety z Brna do Thajska

Možná to leckomu zní jako aprílový žertík, ale zprávy o přímých letech z Brna do Thajska skutečně kachna nejsou. Tuzemská cestovní kancelář Čedok dále pokračuje v inovaci nabídky svých zájezdů pro zimní sezonu 2023/2024. Zcela nově bude každý týden vypravovat přímé lety z Brna (BRQ) na thajský ostrov Phuket (HKT). Z letiště v Tuřanech tak bude poprvé v historii létat dálková linka, na níž bude nasazován širokotrupý letoun.

Letový řád

Inaugurační let z Brna odletí v úterý 19. prosince 2023 krátce před půlnocí. Na thajský ostrov Phuket, ležící ve vodách Andamanského moře, se bude létat 1× týdně (každé úterý). S provozem spojení cestovní kancelář počítá přes celou zimní sezonu 2023/2024 (až do 2. dubna 2024).

  • Brno – Phuket -> 23:55 – 16:15
  • Phuket – Brno -> 18:15 – 23:45

Spojení bude pro českou cestovní kancelář zajišťovat italská letecká společnost Neos Air. S ní se mohli čeští cestovatelé setkat již v loňském roce, kdy pro stejnou cestovní kancelář provozovala charterové lety z Prahy na Madagaskar (Nosy Be) a Zanzibar. Na lety bude nasazován Boeing 787-9 Dreamliner.

Jak to vypadá na palubě letadla Neosu na cestě do exotiky se dočtete v cestopise našeho Jirky, který jeho služeb vyzkoušel v rámci loňské cesty na Madagaskar.

Ceny zájezdů

Zájezdy z Brna na Phuket se již dostaly také do rezervačního systému cestovní kanceláře. Balíčky obsahující týdenní pobyt ve 4* hotelu se snídaní začínají na 30 989 Kč.

CK Čedok nabídne přímé lety z Brna do Thajska

Očekáváme, že ceny by v případě last-minute nabídek mohly klesnout i pod hranici 30 tisíc Kč. Aby vám žádná skvělá nabídka zájezdů z Brna na Phuket neuletěla, doporučujeme stažení naší vychytané aplikace a nastavení příslušných hlídačů.

Komentáře k nové lince

Stanislav Zeman (generální ředitel Čedoku): Přímé lety do exotiky se staly naší vlajkovou lodí, lákají k Čedoku další klienty, kteří objevují nové destinace, a šetří cestovatelům čas na cestách. Chceme ukázat, že regionální letiště se mohou rozvíjet a chceme na trhu neustále zavádět něco nového a představovat trendy. Je tedy na čase, aby pohodlí Dreamlineru poznali zájemci z celé spádové oblasti brněnského letiště, ať už z Moravy, tak i sousedního Slovenska.

Martin Kupka (ministr dopravy): „Půjde o historicky první dálkové lety z Brna s cestujícími, které bude z tohoto regionálního letiště přepravovat širokotrupé letadlo. Je to i díky dohodě mezi členskými státy Evropské unie a Sdružením národů jihovýchodní Asie, mezi nimiž je i Thajsko. Dohoda byla podepsána v minulém roce.“ 

Další exotické destinace v nabídce CK Čedok

CK Čedok můžeme označit za pionýra na poli dálkových charterových letů z České republiky v „době post-covidové“. Ve spolupráci s polskou národní leteckou společností LOT a právě italským Neosem bude zájezdy z České republiky do exotiky nabízet již třetí sezonu v řadě. Její nabídka pro zimu 2023/2024 bude nejpestřejší v historii (Dominikánská republika, Keňa, Madagaskar, Omán, Srí Lanka, Thajsko či Zanzibar).

Více o chystaných novinkách Čedoku pro letošní rok jsme psali v tomto magazínovém článku.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)