Novinky u CK Čedok: přímé lety z Prahy na Srí Lanku a do Mombasy
30.3.2023

Novinky u CK Čedok: přímé lety z Prahy na Srí Lanku a do Mombasy

Mimořádně zajímavé novinky na dnešní tiskové konferenci zveřejnila nejstarší tuzemská cestovní kancelář, CK Čedok! Již letos se čeští cestovatelé mohou těšit na přímé lety z Prahy na Srí Lanku (do Colomba) a také do keňské Mombasy. Obě destinace totiž rozšíří portfolio exotických destinací v nabídce CK. Dalšími novinkami budou zájezdy do Ponta Delgady na Azorských ostrovech a charterové lyžařské speciály do tureckého Kayseri. Poprvé v historii se začne létat z Českých Budějovic, otevření báze se plánuje v Brně a do exotiky se zamíří také lety z Bratislavy.

Nabídka exotických destinací

Cestovní kancelář Čedok nabídne během letošního roku cestovatelům zájezdy hned do sedmi exotických destinací. Kromě novinek v podobě Srí Lanky a keňské Mombasy se bude jednat také o pětici destinací, které se v nabídce objevily již během loňského roku. I nadále bude cestovní kancelář vypravovat přímé lety do Dominikánské republiky, na Madagaskar, do Ománu, do thajské provincie Krabi a také na ostrov Zanzibar ležící u afrických břehů.

Přehled přímých letů z Prahy do exotiky v roce 2023

  • 🇩🇴 Dominikánská republika – Punta Cana ->
  • 🇰🇪 Keňa – Mombasa ->
  • 🇲🇬 Madagaskar – Nosy Be ->
  • 🇴🇲 Omán – Muscat ->
  • 🇱🇰 Srí Lanka – Colombo ->
  • 🇹🇿 Tanzanie – Zanzibar ->
  • 🇹🇭 Thajsko – Krabi ->

*Období, v němž budou charterové lety do jednotlivých destinací vypravovány, zatím nebylo přesně zveřejněno (bude se jednat o zimní sezonu 2023/2024). Čekáme na oficiální informace od CK. Po jejich zveřejnění informace do článku obratem doplníme.

Kdo pro CK Čedok bude létat na dálkových charterech?

Stejně jako v předcházejících letech se bude z Prahy do exotiky létat na křídlech polské letecké společnosti LOT Polish Airlines. Ta na dálkové spojení nasadí nejmodernější letadlo typu Boeing 787-9 Dreamliner pro 294 cestujících. V nabídce budou celkem tři cestovní třídy – ekonomická, premium economy a business.

Na tiskové konferenci nepadla ani zmínka o italské letecké společnosti Neos Air. Na základě této skutečnosti se dá usuzovat, že tato spolupráce pokračovat nebude a všechny destinace výše uvedené (s výjimkou Ománu, kam „doletí“ Smartwings) obslouží právě polský LOT.

Další nové destinace v nabídce

Dalšími novinkami v nabídce zájezdů z Prahy budou lety do Ponta Delgada na Azorských ostrovech a tureckého Kayseri, kam se bude létat v zimních měsících za lyžováním.

Novinky u CK Čedok: přímé lety z Prahy na Srí Lanku a do Mombasy

Do exotiky se bude létat také z Bratislavy (BTS). Ze slovenské metropole nabídne cestovní kancelář lety rovněž na Srí Lanku a také na Zanzibar. V obou případech bude spojení operovány aerolinkou Smartwings.

Poprvé v historii budu komerční lety vypravovány také z letiště v Českých Budějovicích (JCL). Z jižních Čech cestovní kancelář nabídne zájezdy na řecké ostrovy Kréta a  Rhodos nebo do turecké Antalye. Více jsme o těchto spojeních psali v tomto speciálním článku.

Naše recenze

Sami jsme před Vánocemi v roce 2021 produkt CK Čedok vyzkoušeli a letěli do Dominikánské republiky. Jaké to bylo a na co se můžete těšit?  Vše jsme pro vás shrnuli v tomto cestopise „S Lotem do Dominikány“.

V loňském roce jsme potom ochutnali novinku v nabídce – poznávací zájezd  na Madagaskar. Podrobný popis cesty a všech zážitků naleznete v Jirkovo cestopise „Zápisky z cest: týdenní výlet na Madagaskar“.

guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)