Letiště Washington - Dulles

Letiště Washington D. C. (IAD)

Mezinárodní letiště Washington – Dulles (IAD), celým názvem Washington Dulles International Airport, leží cca 42 km západně od hlavního města USA a obsluhuje metropolitní oblast Baltimore–Washington. Své jméno nese po Johnu Foster Dullesovi, který byl za prezidenta Eisenhowera americkým ministrem zahraničí. Je také jedním ze tří hlavních letišť v oblasti Baltimore–Washington s 21 miliony přepravenými cestujícími za rok. V blízkosti letiště se nachází letecké a vesmírné muzeum Steven F. Udvar-Hazy Center, kde je k vidění raketoplán nebo letoun Blackbird.
 • WIFI zdarma
 • Obchod s potravinami
 • Vzdálenost od centra 42 km
 • Oficiální web letiště flydulles.com

Letenky do Washingtonu D. C.

Přímé lety z Prahy (PRG) na letiště Washington – Dulles (IAD) nenabízí žádná aerolinka. Využít bude nutné letů s přestupem přes některý z evropských hubů. Průměrná cena letenky z Prahy do Washingtonu se pohybuje kolem 15 tisíc Kč. V akcích je možné tyto letenky ulovit také za ceny pouze lehce převyšující 10 tisíc Kč. Za levnějšími letenkami nebo přímými lety do Washingtonu musí čeští cestovatelé vyrazit na některé z okolních letišť.

Do Washingtonu se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

  Letenky do Washingtonu rezervujte přes náš vyhledávač.

  Doprava z letiště

  Doprava ve dne

  Vlak

  Nově jezdí na letiště metro, která je umístěno v blízkosti terminálu. Stanici metra a terminál spojuje dlouhý tunel pod parkovištěm, který disponuje posuvnými chodníky. Metro jezdí ve všední dny od 5:00 do půlnoci. O víkendech může být provozní doba lehce zkrácena. Cesta do města vám zabere 50 minut a vyjde vás na 2 až 6 USD.

  Autobus

  Linka 952 obsluhuje lokality v Restonu. Ty zahrnují stanice metra Wiehle-Reston East Metrorail / Reston Town Center / Herndon. Autobus jezdí každých 20 minut.

  Trasa 983 obsluhuje  Smithsonian Udvar-Hazy Air & Space Museum  a je v provozu pouze v muzejních hodinách. Autobusy jsou k dispozici na obrubníku 2E.

  Půjčené auto

  Z terminálu sjeďte po rampě DOLŮ ke dveřím 2 a 4. Kyvadlové autobusy z půjčovny vyzvedávají na Curb 2C nebo Curb 2D.

  Upozornění! Některé autopůjčovny přepravují cestující pomocí sdíleného autobusu (Enterprise/National/Alamo a Hertz/Dollar/Thrifty ), takže se před nástupem do autobusu ujistěte, že skutečně sedíte ve správném voze.

  Ideální auto pro vaši dovolenou ve Spojených státech si zarezervujte předem přes naši autopůjčovnu.

  Taxi

  Před letištěm jsou k dispozici taxíky, které vás odvezou do cílové destinace. Jízdné do centra se pohybuje od 60 do 70 USD. Levnější variantou je objednat si Uber, nebo Lyft.

  Doprava v noci

  Pokud se potřebujete z letiště dostat v hodinách, kdy nejede žádný autobus nebo vlak, budete si muset vzít taxík, Uber nebo Lyft.

  Přestup na letišti

  Letištní terminálový komplex se skládá z hlavního terminálu (který zahrnuje čtyři původní brány – s označením „Z“) a dvou paralelních budov středního pole: vestibulů A/B a C/D. Přepravu cestujících mezi terminály zajištuje podzemní Aerotrain, který obsluhuje všechny haly kromě haly D. Cesta mezi jednotlivými terminály trvá necelé 2 minuty. Aerotrain doplňují speciální shuttle autobusy. 

  Minimální doporučená doba na přestup na letišti Washington je 1 hodina 30 minut.

  Během dlouhého přestupu využijte některého z letištních salónků.

  Pro lepší orientaci na letišti doporučujeme ještě před příletem mrknout na mapku letiště.

  Další užitečné tipy

  Letiště Washington Dulles je otevřeno 24 hodin denně.

  Na všech terminálech se nachází restaurace, fastfoody a obchody, kde před odletem doženete poslední nákupy.

  Nechybí zde ani bankomaty, směnárna, nabíjecí stanice, zázemí pro kojící ženy, dětský koutek, modlitebna nebo hrací koutek pro domácí mazlíčky.

  Informace o aktuálních příletech a odletech na letiště v Newarku najdete na oficiálních stránkách letiště.

  Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

  Navrhni úpravu textu
  Poslední aktualizace: 18. 1. 2024
  Subscribe
  Upozornit na
  guest
  0 Komentáře
  Zpětné vazby
  Ukázat všechny komentáře
  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)