letiště Santander

Letiště Santander (SDR)

Letiště Santander (SDR), celým názvem "Seve Ballesteros – Santander Airport", je největším leteckým přístavem ve španělské Kantábrii. Letiště nese jméno místního slavného golfisty Severiana Ballesterose Soty (bývalé světové jedničky). Nachází se v těsné blízkosti města Santander, které dříve sloužilo jako jedno letních sídel pro španělskou královskou rodinu. Letiště je dnes využíváno primárně pro vnitrostátní dopravu – jediné linky do zahraničí provozuje Ryanair a Wizz Air.
 • WIFI zdarma
 • Obchod s potravinami
 • Vzdálenost od centra 6 km
 • Oficiální web letiště aena.es

Letenky do Santanderu

Přímá linka z Prahy (PRG) do Santanderu (SDR) neexistuje. Bude proto nutné využít letů s přestupem. Průměrná cena letenek z Prahy do Santanderu se pohybuje v rozmezí 5 a 8 tisíc Kč. Pořídíš je nejčastěji v nabídce Iberie (via Madrid) nebo Vuelingu (via Barcelonu). Případně se nabízí využít přímé lety z Prahy do Bilbaa od Vuelingu a následně se do Santanderu přesunout po zemi.

Výrazně výhodněji vyjdou přímé lety z Vídně, které nabízí nízkonákladová aerolinka Ryanair. Takové zpáteční letenky koupíš za ceny do 3 tisíc Kč, v akcích dokonce i pod tisícovku!

Přímo do Santander se však létá z blízkého okolí České republiky:

  Letenky na letiště Santander rezervuj přes náš vyhledávač.

  Doprava z letiště

  Doprava ve dne

  Autobus

  Do centra města se z letiště Santander dostaneš pohodlně a rychle letištním autobusem společnosti ALSA.

  • Zastávka „Aeropurto Santander“ se nachází hned před výstupem z terminálu.
  • Jízdenka stojí 3,20 € (cca 80 Kč.)
  • Cesta do centra Santanderu trvá asi čtvrt hodiny a autobusy jezdí pravidelně každých 40 minut od 7:20 do 22:30.
  • Jízdenky zakoupíš pohodlně a rychle přímo na stránkách dopravce, nebo u automatů v příletové hale.

  Autobusy společnosti ALSA nabízí přímo z letiště Santander spoje rovněž do dalších měst severního Španělska jako je Bilbao (3× denně), Gijón, Oviedo nebo Laredo. Jízdenky si koupíš rovněž na stránkách dopravce.

  Půjčené auto

  Vyraz rovnou z letiště Santander na vlastní cestu po regionu. Do města, na pláž, nebo do hor? Využij možnost pronájmu vlastního vozidla a pusť jízdní řády z hlavy. Za účelem nezávislosti během cesty si vyber jedno z vozidel v naší autopůjčovně.

  Taxi

  Pro pohodlnou cestu z letiště Santander využij místní taxislužby. Stanoviště pro licencované taxi společnosti se nachází hned před výstupem letištní haly. Cena jízdy do centra města se bude pohybovat kolem 30 €.

  Stejně tak zde funguje služba Uber a Bolt.

  Pěšky

  Pokus to chceš vzít opravdu low cost a máš jen baťůžek, můžeš se z letiště Santander vydat i po svých. Centrum města se nachází v dostupné vzdálenosti 6 km, což odpovídá asi hodinu a půl dlouhé procházce.

  Doprava v noci

  Poslední autobusové spoje odjíždí z letiště Santander ve 22:30. Pro přepravu v nočních hodinách ti tedy nezbyde než využít taxi služby.

  Přestup na letišti

  Přestup na letišti Santander tě s největší pravděpodobností nepotká. Letiště se rozkládá v jednom jediném terminálu. Ten je malý a rychle se na něm zorientuješ.

  Další užitečné tipy

  Využij neomezeného Wi-Fi připojení zdarma „Airport Free Wifi Aena“, které je dostupné po celém areálu letiště.

  Letiště Santander je velmi malým letištěmm. Nalezneš zde tedy pouze jeden Duty free obchod, obchůdek se suvenýry, jednu restauraci a bar s občerstvením.

  Zajímavost a tip na výlet: Navštiv pláž Bikini (Playa de los Bikinis), jež je jednou z pohodových pláží města Santander a zároveň pláží, kde se údajně zcela poprvé objevily dívky v bikinách!

  ✈️ Přílety/Odlety

  Přílety – letiště Santander

  Odlety – letiště Santander

  Pokud má tvůj let zpoždění nebo dojde k úplnému zrušení letu, můžeš získat odškodnění až 600 €!

  Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

  Navrhni úpravu textu
  Poslední aktualizace: 10. 5. 2024
  Subscribe
  Upozornit na
  guest
  0 Komentáře
  Zpětné vazby
  Ukázat všechny komentáře
  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)