Parkování letiště Ostrava
20.9.2023

Parkování letiště Ostrava

Ulovili jste letenky do světa z letiště Ostrava (OSR) a chcete se dozvědět více o možnostech parkování přímo na letišti či v jeho okolí? Pak jste tu správně. V našem článku se dozvíte všechny důležité informace o oficiálních i neoficiálních parkovištích u letiště Ostrava Mošnov, včetně jejich srovnání – a díky našim tipům třeba ušetříte pár korun

Oficiální parking: parkoviště letiště Ostrava

Areál letiště Ostrava nabízí parkování na 4 oficiálních parkovištích, která nejsou hlídaná. Platba je možná v hotovosti nebo kartou v platebních automatech, které najdete v odletové a příletové hale. Parkovné lze také zaplatit na přepážce Informací v odletové hale.

Pokud letíte z Ostravy s aerolinkou LOT, využijte parkování zdarma. Více informací se dočtete níže.

Držitelé průkazu ZTP a ZTP/P mají hodinové parkování na vyhrazených místech parkovišť P1 a P5 zdarma. Poté platí běžné ceny. parkování zdarma si vyřídíte na přepážce Informací.

Cena parkování na letišti Ostrava

Nejblíže terminálu se nachází parkoviště P1, kde zaplatíte 300 Kč na den. Nejlevnější variantou parkování na letišti Ostrava je P3, P3A nebo P4, kdy vás parkovné vyjde na 100 Kč na den. Rezervace parkování předem není na letišti Ostrava možná.

Krátkodobé stání

Pokud na letiště Ostrava vezete své blízké, nebo je naopak vyzvedáváte po vydařené dovolené, máte krátkodobé parkování na 15 minut zdarma. Po překročení tohoto limitu platí ceník parkoviště P1. Krátkodobé parkoviště leží přímo před terminálem.

P1

Parkoviště P1 se nachází přímo před odletovou halou. Za 1 hodinu zaplatíte 40 Kč, a za každý započatý den 300 Kč. 

Máte letenku s LOTem? Rozhodně využijte možnost parkování zdarma. Kupón si vyzvednete na odbavovací přepážce výměnou za parkovací lístek, který si vyzvednete při vjezdu na parkoviště. Pokud jste se odbavili online, kupon vyměníte na přepážce Informací. Tato nabídka je validní pouze pro parkoviště P1. Akce platí do konce roku 2023.

Parkování letiště Ostrava

P3, P3A a P4

Parkoviště se nachází přibližně 5 minut pěšky od terminálu. Parkování vás vyjde na 100 Kč na den.

P5

Před železniční stanicí, vedle odletové haly, se nachází parkoviště P5. Za parkovné na den si na tomto parkovišti připravte 200 Kč. 

Levné parkování letiště Ostrava: parkování v širším okolí letiště

Chcete-li ušetřit, zvolte jedno ze soukromých parkovišť v širším okolí letiště Ostrava. Doprava je zpravidla zajištěna soukromým transferem, který je v ceně parkovného.

  • 123Parkuj.cz: od 100 Kč / den; monitorované parkoviště s kapacitou 250 míst, platba v hotovosti; transfer je v ceně;
  • Parkoviště 21: od 800 Kč / týden; 150 míst, která jsou monitorovaná; doprava na letiště je zdarma;
  • Parkoviště U Karlose: 100 Kč / den; odvoz na letiště je v ceně parkovného

Parkování letiště Ostrava ZDARMA

Nevadí vám nechat své auto bez dozoru? Zkuste zaparkovat zdarma před kostelem sv. Markéty, odkud dojdete na letiště pěšky za 25 minut. Další možností je využít parkoviště u fotbalového hřiště v Mošnově nebo u vlakové stanice Studénka. Vlakem se na letiště dostanete také od parkoviště před Hornbachem ve Svinově.

Neoficiální parkování podléhá riziku poškození nebo krádeže auta, za bezpečnost parkování na neoficiálních parkovištích portál Zaletsi.cz nijak nezodpovídá!

Pokud máte nějaké otázky, recenzi nebo další tipy kde zaparkovat na letišti Ostrava levně, dejte nám vědět do komentářů. 🙂

Hledáte levné letenky z Ostrava? Mrkněte do našeho vyhledávače nebo sledujte pravidelně zveřejňované letenkové akce!

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 9. 1. 2024
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)