Letiště Bangkok – Don Mueang (DMK)

Letiště Bangkok – Don Mueang (DMK)

Mezinárodní letiště Bangkok Don Mueang (DMK) je druhým letištěm v Bangkoku a míří sem hlavně nízkonákladové aerolinky. Do roku 2006 bylo hlavním letištěm v Thajsku, poté jej nahradilo letiště Suvarnabhumi. Z letiště létají vnitrostátní lety a také mezinárodní lety do dalších destinací v JV Asii. Svou základnu zde má aerolinka Nok Air. V roce 2019 letištěm prošlo více než 41,3 milionů cestujících.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 23 km
  • Oficiální web letiště donmueangairport.com

Letenky z letiště Bangkok Don Mueang

Letiště Bangkok Don Mueang pro vás bude sloužit jako přestupní letiště na vnitrostátní let po Thajsku, či mezinárodní let do dalších destinací v jihovýchodní Asii. Přímé lety na toto letiště v Bangkoku vychází ze střední Evropy neexistuje, proto nejprve zamíříte na mezinárodní letiště Bangkok Suvarnabhumi (BKK). Poté jen změníte letiště a z letiště Don Mueang pořídíte levné letenky po Thajsku a do všech koutů JV Asie, například s nízkonákladovými společnostmi jako Air Asia, Nok Air či Lion Air.

Letenky z Bangkoku na Krabi, Phuket, Koh Samui a do dalších destinací najdete v našem vyhledávači.

Doprava do centra a na letiště Don Mueang

Doprava ve dne

Autobus

Nejčastěji používaným způsobem dopravy do centra Bangkoku je místní autobus. Na výběr máte linku A1, která vás doveze na zastávku Mo Chit Station, a nebo linka A2, kterou se dostanete až k Victory Monumentu. Linka A3 jezdí na zastávku Ratchadamri BTS a A4 vás odveze na autobusový terminál Sanamluang. Jízdenky na autobus si kupujete v autobusu u řidiče, cena stojí okolo 30 THB (asi 20 Kč). Linka Jízdní řád autobusů začíná v 8:30 a poslední autobusy jezdí ve 23:30.

Další možností jsou následující městské linky a desitnace:

  • 29 – Mochit BTS
  • 59 – Bang Khae
  • 95 – Ram Khamhang
  • 187 – Si Phraya
  • 538 – Phaya Thai
  • 555 – letiště Bangkok Suvarnabhumi.

Vlak

Vlakové nádraží najdete kousek od terminálů 1 a 3. Vlak vás zaveze až na hlavní nádraží Bangkoku Hua Lamphong. Intervaly se pohybují od 30 – 60 minut. První vlak vyjíždí okolo 3:00 a poslední ve 22:15. Cesta trvá cca 40 – 60 minut.

Taxi

Další variantou je vzít si taxi. Za cestu do centra Bangkoku se připravte zhruba 200 THB (asi 127 Kč). Alternativně využijte služby Grab (místní Uber).

Půjčené auto

Na letišti Bangkok Don Mueang má své pobočky několik autopůjčoven. Ideální auto pro vaši dovolenou v Thajsku si zarezervujte předem přes naši autopůjčovnu.

Doprava v noci

V noci se bohužel z letiště veřejnou dopravou nedostanete. Budete muset použít taxi a nebo Grab.

Přestup na letišti

Letiště Bangkok Don Mueang se skládá ze tří terminálů, z toho terminál 3 je mimo provoz. Terminál jedna je vyhrazen mezinárodním letům, terminál dvě je používán pouze pro vnitrostátní lety. Nový terminál 3 by měl být dokončen v roce 2029.

Mezi letišti Don Mueang a Suvarnabhumi jezdí zdarma kyvadlový autobus. Interval je 20 – 60 minut podle dopravní situace a cesta trvá 1 – 2 hodiny. Počítejte s tím, že cesta může trvat i déle, pokud dojde k nějakým nečekaným událostem, tudíž si vyhraďte dostatek času na přestup. Nezapomínejte na to, že přestup není garantovaný a pokud se někde zpozdíte, tak vám navazující letenka propadá. V tomto případě si na přestup nechte alespoň 4 hodiny.

Čekání si na letišti Bangkok Don Mueang zpříjemníte v některém z letištních salónků. Za vstup zaplatíte od 32 USD. V případě nočního čekání využijte letištního hotelu Amari.

Další užitečné tipy

Na letišti se nachází dostatek restaurací a fastfoodů, stejně tak i obchodů (včetně duty-free). Najdete zde také bankomaty, lékárnu, modlitebnu a další.

Letiště Don Mueang je otevřené 24 hodin denně.

Přesná adresa letiště: 222 Vibhavadi Rangsit Rd, Sanambin, Don Mueang, Bangkok 10210, Thajsko

Informace o odletech a příletech na Don Mueang naleznete na webových stránkách letiště.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 19. 9. 2023
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)