Bangkok - Don Mueang (DMK)

Bangkok – Don Mueang (DMK)

Letiště Bangkok - Don Mueang je dnes již druhotné na lowcostově zaměřené letiště v okolí Bangkoku. Do roku 2006 bývalo hlavním a jediným mezinárodním letištěm, od roku 2006 jej nahradilo letiště Suvarnabhumi. Don Mueang je v současnosti jedním z největších letišť zaměřených na low cost aerolinky. Z tohoto letiště bývají operovány převážně vnitrostátní lety a lety nízkonákladovými aerolinky po Jihovýchodní Asii.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 23 km
  • Oficiální web letiště donmueangairport.com

Letenky z/do Bangkok – Don Mueang

Letiště Bangkok – Don Mueang pro vás bude sloužit spíše jako přestupní letiště na nějaký vnitrostátní let. Přímé lety na toto letiště v Bangkoku vychází ze střední Evropy okolo 40 tisíc Kč, proto určitě doporučujeme využít letenky na mezinárodní letiště Suvarnabhumi. Poté jen změníte letiště a odsud se dostanete levně do všech koutů JV Asie – třeba s nízkonákladovými společnostmi jako je Air Asia, Scoot, Batik Air, Malindo Air, Lion Air atd. S těmi se po zajímavostech Asie dostanete od pár stovek za letenku.

Doprava do centra

Doprava ve dne

Asi nejčastěji používaným způsobem dopravy do centra Bangkoku je místní autobus. Na výběr máte linku A4, která vás doveze až do populární oblasti Kao San, a nebo linka A2, kterou se dostanete až k Victory Monumentu. Jízdenky na autobus si kupujete v autobusu u řidiče, cena stojí okolo 50 THB a autobus jezdí přibližně každých 30 minut. Počítejte, že cesta do centra trvá minimálně 1 hodinu. Linky jezdí v době od 5:30 -0:00.

Někdo volí dopravu vlakem. Ta může být v některých částech dne nejrychlejší. Vlakové nádraží najdete kousek od terminálů 1 a 3. Vlak vás zaveze až na hlavní nádraží Bangkoku Hua Lamphong.Intervaly se pohybují od 30-60 minut. První vlak vyjíždí okolo 3 hodiny ranní a cesta trvá cca 40-60 minut.  

Další variantou je samozřejmě použít taxi, ale počítejte s tím, že ceny jsou několikanásobně vyšší, než kdybyste použili například služeb Grab a Uber.

Doprava v noci

V noci se bohužel z letiště veřejnou dopravou nedostanete. Budete muset použít taxi a nebo služeb Grabu a Uberu.

Přestup na letišti

Letiště Bangkok – Don Mueang se skládá ze dvou terminálů. Terminál jedna je vyhrazen mezinárodním letům, terminál dvě je používán pouze pro vnitrostátní lety.

Pokud se potřebujete dostat na mezinárodní letiště Suvarnabhumi, jelikož pak pokračujete někam dál, tak můžete využít kyvadlovou dopravu mezi těmito letišti zdarma (terminal-to-terminal). Počítejte, že cesta trvá cca 1-2 hodiny, tudíž bychom si na přestup vyhradili minimálně 4 hodiny.

Další užitečné tipy

Počítejte s tím, že na letišti je neuvěřitelný chaos. Na rozdíl od Suvarnabhumi, kde se pohybují převážně turisté, tak zde se pohybují hlavně místní a to ve velice hojném počtu, tudíž počítejte, že s orientací po letišti to bude hodně komplikované.

Letiště Don Mueang je otevřené 24 hodin denně.

Přesná adresa letiště: 222 Vibhavadi Rangsit Rd, Sanambin, Don Mueang, Bangkok 10210, Thajsko

Informace o odletech a příletech na Don Mueang naleznete na webových stránkách letiště. 

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 28. 4. 2020
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)