Parkování letiště Brno
20.9.2023

Parkování letiště Brno

Letíte na dovolenou z letiště Brno (BRQ) a chcete se dozvědět více o parkování na letišti a v jeho okolí? Pak jste tu správně. V našem průvodci najdete všechny možnosti parkování,  orientační ceny parkování u letiště Brno Tuřany i další důležité informace. Tak s chutí do čtení!

Oficiální parking: parkování na letišti Brno

Letiště Brno je malé a v jeho areálu se nachází pouze jedno parkoviště s kapacitou 1 400 míst. Je obehnané plotem a pod dozorem pracovníků letiště. Parkovné zaplatíte v platebním automatu (v příletové hale nebo u výjezdu z parkoviště). Platit je možné jak kartou, tak v hotovosti. Další možností je zaplatit u přepážky Zákaznického centra v odletovém terminálu, kde také uplatníte vouchery na parkování od cestovních kanceláří.

Cena parkování letiště Brno

Přímo na letišti v Brně se nachází jedno oficiální parkoviště, které se nachází nedaleko terminálu. Parkování na týden vás vyjde na 1 000 Kč, kompletní ceník najdete na stránkách letiště Brno Tuřany. Parkovací místo si předem zarezervujete přes rezervační systém letiště.

Krátkodobé parkování

Na parkovišti letiště Brno máte jednou denně volný vjezd, který nesmí překročit 20 minut. Za 1 hodinu parkování zaplatíte 60 Kč a za dvě hodiny poté 120 Kč. Od tří hodin se parkovné počítá jako celý den. Sleva na parkování je pro držitele ZTP do 2 hodin.

Dlouhodobé parkování

Cena parkování na letišti Brno se liší dle délky. Za tři dny zaplatíte 500 Kč, za stání na týden si připravte 1 000 Kč.

Pokud se naplní kapacita parkoviště, v areálu letiště se nachází záložní varianta, kam vás případně nasměrují zaměstnanci.

Parkování letiště Brno

Vouchery cestovních kanceláří

Pokud máte parkovací voucher od CK, naskenujte ho při vjezdu na parkoviště, případně zadejte PIN.

Levné parkování letiště Brno: parkování v širším okolí letiště

Další možností je využití některého ze soukromých parkovišť v širším okolí letiště, které jsou zpravidla výhodnější. Dopravu k terminálům poté zajišťují přímé transfery organizované jednotlivými společnostmi.

Parkování vám doporučujeme rezervovat skrze web ParkVia: srovnávač cen parkingů na vámi zvolený termín, na kterém můžete to nejvýhodnější parkování rovnou pohodlně rezervovat. Najdete zde jak oficiální parkování, tak i soukromé poskytovatele. Ceny parkování jsou srovnatelné s oficiálním parkovištěm na letišti v Brně, tudíž se řiďte dle volné kapacity.

  • Letím Brno: 1 000 Kč na týden; hlídané parkoviště a nabízí doplňkové služby (např. mytí vozidel); doprava na terminál je v ceně parkovného;
  • I.J.M. Transport: parkování je na rok 2023 přerušeno;

REZERVOVAT PARKOVÁNÍ SKRZE PARKVIA

Parkování letiště Brno ZDARMA

Pokud chcete za parkování ušetřit a nevadí vám, že vaše auto nebude pod dohledem, zkuste zaparkovat ve čtvrti Slatiny: u obchodního domu v Řipské ulici nebo v ulici Šmahova. Ze zastávky autobusu Černovičky jste u letiště za 10 minut.

Neoficiální parkování podléhá riziku poškození nebo krádeže auta, za bezpečnost parkování na neoficiálních parkovištích portál Zaletsi.cz nijak nezodpovídá!

Pokud máte nějaké otázky nebo další tipy a zkušenost kde zaparkovat na letišti Brno levně, dejte nám vědět do komentářů. 🙂

Pokud hledáte levné letenky z Brna, mrkněte do našeho vyhledávače nebo sledujte pravidelně zveřejňované letenkové akce!

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 5. 2. 2024
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)