Španělsko

Počasí ve Španělsku

Počasí ve Španělsku

Španělské počasí

Španělsko je klimaticky velmi rozdílné ve svých regionech, mezitím co Pyreneje každoročně pokrývá vrstva bělostného sněhu, Málaga na samém jihu země láká turisty na celoroční teplo. Španělsko lze podle podnebí rozdělit do čtyř oblastí – pobřeží středozemního moře s příjemnými teplotami a deštivým jarem a podzimem, vnitrozemí s velmi chladnou zimou a extrémně horkým a suchým létem, severní atlantické pobřeží s velmi studenou zimou a klidným létem a Kanárské ostrovy se subtropickým klimatem. Výše uvedené jsou teploty vzduchu v oblasti Barcelony a teplota moře průměrná pro celé pobřeží Španělska. Při cestě na sever počítejte s lehce chladnějšími teplotami, při dovolené na jihu zase s větším teplem. Počasí ve Španělsku je výrazně teplejší, než ve střední Evropě, proto je Španělsko skvělým místem k dovolené.

Počasí ve Španělsku v lednu

Leden ve Španělsku je poněkud chladným měsícem. V Madridu teplota padá pod 10 °C, lépe je na jihu v Andalusii. Voda je příliš chladná na koupání podél celého pobřeží, leden je proto měsícem vhodným především k návštěvě památek nebo ke sportování.

Počasí ve Španělsku v únoru

V únoru je počasí ve Španělsku stále chladné, teplota v Madridu jen málokdy přesáhne denní maximum 12 °C. Nicméně Málaga se již začíná pomalu oteplovat a její denní teploty mohou sahat až k 18 °C, je to ideální doba k návštěvě katedrál, hradů i přírody.

Počasí ve Španělsku v březnu

Březen je ve Španělsku měsícem oteplení, doporučujeme naplánovat svou dovolenou do Costa del Sol, kde jsou teploty nejpříjemnější. První otužilci se mohou již v březnu koupat v moři, my ale doporučujeme počkat na později a zatím se věnovat výletům – naším bezva tipem pro měsíc březen je Granada.

Počasí ve Španělsku v dubnu

V dubnu ve Španělsku si zaleťte na jih, kde se denní teploty pohybují okolo 19 °C, anebo poznávejte Gaudího architekturu v Barceloně – 15 °C je ideální k procházce po Park Güell nebo k návštěvě katedrály Sagrada Família. Pokud jste již hladoví po opalování se a koupání v moři, zaleťte si na Kanárské ostrovy, tam se teplota vody pohybuje kolem velice příjemných 22 °C.

Počasí ve Španělsku v květnu

Květen ve Španělsku bychom v klidu mohli nazývat létem. Teplo je již jak při pobřeží, tak ve vnitrozemí, ale nepanují úmorná vedra. Květen je tak skvělým měsícem jak k poznávání španělské kultury a dědictví, tak k odpočinku na pláži a občasnému koupání. Průměrná teplota vzduchu v Madridu je 19 °C a nejvýše denní teploty dosahují k 26 °C, ovšem večery po celé zemi mohou být chladné, proto si nezapomeňte s sebou sbalit svetřík nebo lehkou bundu.

Počasí ve Španělsku v červnu

Červen je naprosto dokonalým měsícem k návštěvě Španělska – denní teploty jsou příjemně teplé, slunce svítí a srážky jsou na svém minimu. San Sebastián sahá svými teplotami k 22 °C, Madrid se pyšní 29 °C a Málaga má příjemných 27 °C. Moře je skvělé ke koupání, bude jen lehce osvěžující – v červnu se teplota vody ve Španělsku pohybuje okolo 20 °C.

Počasí ve Španělsku v červenci

Červenec je ve Španělsku velmi horkým měsícem. Doporučujeme zamířit na pobřeží spíše než do vnitrozemí, kde teploty šplhají až k neuvěřitelným 33 °C. V Málaze jsou denní teploty na 31 °C a v noci jen výjimečně klesnou pod 20 °C. Teplota moře 22 °C je velice příjemná na koupání, proto je červenec měsícem především odpočinkových dovolených v přímořských letoviscích s přímým přístupem na pláž. 

Počasí ve Španělsku v srpnu

Srpen je ve Španělsku hlavní turistickou sezónou. Během dne teploty s lehkostí šplhají nad třicítky, v noci pak klesají k 21 °C v Málaze, k 16 °C v Madridu a k 15 °C v Bilbau. Jistě se ubytujte v blízkosti moře, kde se v největších vedrech můžete ochladit v tyrkysové vodě s příjemnými 24 °C – to je nejvyšší teplota moře celého roku.

Počasí ve Španělsku v září

V září se léto pomalu láme do podzimu, ale například populární Benidorm dosahuje přes den teploty 28 °C, naprosto ideální k dovolené plné relaxu na pláži i k poznávání. Obzvlášť v druhé polovině měsíce se připravte na zvýšené množství srážek, měsíční průměr je 26 mm.

Počasí ve Španělsku v říjnu

Říjen je ve Španělsku nejdeštivějším měsícem, měsíční srážky dosahují průměrně 65 mm. Deštivé dny jsou ale prostřídány krásnými dny plnými slunce, kdy se teplota vzduchu drží na 23 °C v Benidormu a 21 °C v Barceloně. Láká-li vás spíše pozdní léto nežli podzimní sychravo, zaleťte si na Kanárské ostrovy – Tenerife je sluncem vyhřáté na 25 °C s teplotou vody jen o stupeň chladnější než je teplota vzduchu. Navíc vás zde potěší pouhé čtyři deštivé dny na celý měsíc říjen.

 Počasí ve Španělsku v listopadu

Listopad je ve Španělsku jedním z chladnějších a deštivějších měsíců, přesto je tu lépe, než v okolní Evropě. Pokud jste již unaveni počasím ve střední Evropě, zaleťte si do Španělska na poznávání památek a učení se libozvučné Španělštiny. Teploty v Barceloně se pohybují kolem příjemných 15 °C, ve vnitrozemí pak 14 °C, na jihu země je znatelně tepleji. Plavky v listopadu nechte doma a raději s sebou sbalte svetr nebo bundu na chladnější noci a večery.

Počasí ve Španělsku v prosinci

Prosinec je jedním z nejchladnějších měsíců ve Španělsku. K návštěvě doporučujeme přímořská města, Barcelona má až 15 °C. Naopak ve vnitrozemí můžete být překvapeni teplotami netypickými pro Španělsko, s denním maximem okolo 11 °C a minimem pouhých 6 °C. Srážky v prosinci dosahují průměrně 51 mm a vítr je v prosinci také lehce silnější, než obvykle. Prosinec je měsícem vhodným k návštěvě památek, muzeí, galerií a k ochutnávání španělské kuchyně.

Letenky do Španělska hledejte v našem vyhledávači. 🙂

 

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 4. 1. 2021

Akce

Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)