Španělsko

Španělsko

Španělsko je exotikou na dosah ruky. Je zemí s odlišnou kulturou, historií i přírodním bohatstvím vzdálenou od naší matičky Prahy pouhé tři hodiny letu. Ač mnoho turistů jezdí do Španělského království pouze za téměř celoročním teplem a koupáním v moři, tato jižanská země nabízí mnohem víc než jen to.

Nechte se okouzlit islámskou architekturou v orientální Andalusii nebo majestátními památkami v Madridu. Žasněte nad surrealistickými díly Antonia Gaudího v katalánské Barceloně a klenotem na koruně její krásy – katedrálou Sagrada Família. Staví se již přes sto let a několik let se ještě stavět bude. Už teď ale stojí za návštěvu! Zapomeňte na čas v komplexu Ciudad de las Artes y las Ciencias architekta Santiaga Calatravy. Pod skořápkou supermoderní až futuristické architektury se skrývá nevšední sbírka umění, věděckých exponátů i akvárium s delfíní show. Navštivte muzea, galerie i arénu Plaza de Toros las Ventas v Madridu, kde se odehrávají slavné (a velice kontroverzní) býčí zápasy.

Španělsko

Španělsko je o zábavě, ale i o umění vychutnávat si maličkosti. Španělé si rádi povídají nad talířky tapas – malými porcemi mušlí, sýrů a oliv, salátu s chobotnicí, choriza, masových kuliček a bramborových omelet určených ke sdílení. Španělsko žije přátelstvím, hudbou, vášnivým flamencem, výbornou kuchyní, výtečným vínem… a pomalým stylem života. A radostí z něj! 

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 4. 9. 2023

Akce

Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)