Francie

Počasí ve Francii

Počasí ve Francii

Francouzské počasí

Francie leží na rozlehlém území a tak je její podnebí poměrně různorodé. Velká část území, především vnitrozemí, severní a západní pobřeží spadá pod oceánské klima, vyznačující se mírnými léty a chladnějšími zimami, vlhkým vzduchem a častějšími srážkami. Rozdíl mezi zimou a létem není tak zásadní, jako ve střední Evropě. Do tohoto podnebí se řadí i Paříž, její průměrné teploty vzduchu můžete vidět výše. Východní část Francie podléhá kontinentálním vlivům a rozdíly mezi létem a zimou jsou patrnější, dešťové srážky nejsou ojedinělé. Na Francouzské riviéře na jihu země je příjemněji díky středomořskému podnebí, teploty jsou celoročně vyšší, léta jsou horká a suchá, většina srážek spadá v zimních měsících. Teplota moře je od jara do podzimu ideální na koupání, tyto teploty jsou uvedeny výše. V regionu Alp panují dlouhé, chladné zimy s častým sněžením, léta jsou krátká, mírná a deštivá. Alpy jsou fantastické na lyžování!

Počasí ve Francii v lednu

Leden je ve Francii nejchladnějším měsícem, v Paříži se denní teploty pohybují mezi 3 °C a 7 °C, v noci teploty často padají k bodu mrazu. Leden je také měsícem s nejvyšší vlhkostí vzduchu, srážky mohou být ojediněle sněhové – větší množství sněhu ale Paříž obvykle nezažívá. I díky zatažené obloze a krátkým dnům leden nebývá oblíbeným měsícem pro návštěvu Paříže, za to sezóna v Alpách je v plném proudu. Zaleťte si do Lyonu, prohlédněte si město a poté už autobusem do vašeho lyžařského střediska!

Počasí ve Francii v únoru

Paříž je v únoru chladným místem (6 °C), její návštěvu doporučujeme odložit na jaro, léto nebo podzim. Příjemnější teploty vás překvapí na Francouzské riviéře, kde se denní teploty dostávají až na příjemných 13 °C. Objevte nádherné Marseille. Láká vás lyžovačka? V únoru je sezóna ve francouzských Alpách na svém vrcholu, tak obujte lyžáky a na nic nečekejte.

Počasí ve Francii v březnu

V březnu se Francie začíná probouzet ze zimního spánku. Paříž se v průběhu března otepluje z 5 °C na krásných 12 °C, v Nice dokonce na 15 °C a to je opravdu nice! Ani otužilci se však v březnu nekoupají, teplota moře je na chladivých 13 °C. Ve francouzských Alpách se lyžuje, březen je k lyžařské dovolené ideální – fronty jsou menší, počasí stálejší a dny delší. Co víc si přát?

Počasí ve Francii v dubnu

V dubnu celá Francie rozkvétá a Paříž je tak ještě romantičtější, než kdy jindy. Mnoho turistů považuje právě duben za nejvhodnější měsíc, kdy ji navštívit. Denní teploty se mihotají mezi 7 °C při nejchladnějších dnech a 16 °C při těch nejhřejivějších, zimní vítr ustává. Na Francouzské riviéře denní teploty stoupají k 17 °C, v noci je příjemně chladivých 10 °C. Duben je posledním měsícem garantovaného sněhu v Alpách, pokud jste letos ještě lyžovačku nestihli, není na co čekat!

Počasí ve Francii v květnu

V květnu se pařížské teploty pohybují mezi 11 a 20 °C, ovšem květen je také nejdeštivějším měsícem celého roku. Nezapomeňte si s sebou deštník a dovolenou raději naplánujte ve městě, kde se před přeháňkou kdykoliv můžete schovat. Co třeba Nantes? Nebo se vydejte na Francouzskou riviéru, kde díky odlišnému podnebí tolik deště v květnu nepadá. Denní teploty se zde pohybují nad 20 °C a očekávat můžete až 9 hodin sluníčka denně.

Počasí ve Francii v červnu

V červnu se ve střední Francii pohybují teploty mezi 14 °C a 23 °C, na jihu země jsou teploty ještě vyšší a příjemnější. Udělejte si výlet na francouzský venkov. Anebo ochutnávat vína do Bordeaux? V červnu začíná sezóna voňavých levandulí v Provence, byla by škoda ji zmeškat.

Počasí ve Francii v červenci

Díky teplotám až 25 °C je červenec nejteplejším pařížským měsícem, a také nejoblíbenějším u turistů. Chcete-li se vyhnout davům, zamiřte na francouzský venkov nebo na letní turistiku do Alp – uvidíte je úplně jinak, než pod bílou peřinou. V červenci dosáhne teplota Středozemního moře velmi příjemných 22 °C, je tedy vhodná ke koupání. Na jihu země je červenec nejsušším měsícem, deště se není třeba obávat. Levandule v Provence bujaře kvetou, udělejte si s nimi fotku.

Počasí ve Francii v srpnu

Srpen je teplým letním měsícem, v Paříži se teploty pohybují mezi 16 a 25 °C, nárazově šplhají i ke třicítce. Nenechte se překvapit občasnými bouřkami! Teplota vody Středozemního moře je v srpnu nejvyšší – 24 °C – pokud nepatříte mezi otužilce, právě v srpnu se vám bude v Cannes nejvíce líbit. Teplotu vzduchu očekávejte 27 °C – nejteplejší v roce.

Počasí ve Francii v září

Září je velice oblíbeným měsícem pro návštěvu hlavního města Francie, teploty jsou příjemné – 17 °C, srážky minimální a koruny stromů se začínají zbarvovat do zemitých barev podzimu. Pokud si chcete prodloužit léto, zaleťte si na Azurové pobřeží, kde se denní teploty pohybují kolem 24 °C, v noci 17 °C a teplota vody je na příjemných 22 °C, ideální ke koupačce!

Počasí ve Francii v říjnu

Podzimní Paříž je prostě nádherná! Na vašich procházkách pařížskými bulváry vás bude provázet teplota 13 °C, v brzkých ranních nebo pozdních večerních hodinách obvykle klesne lehce pod 10 °C. Sbalte si s sebou deštník a buďte připraveni na rozmary podzimního počasí. Návštěvu Francouzské riviéry v říjnu doporučujeme jen pro návštěvu měst, nikoliv přírody a pláží – říjen je totiž na jihu Francie nejdeštivějším měsícem roku. Taková prohlídka Montpellier vás ale dostane!

Počasí ve Francii v listopadu

V listopadu očekávejte zataženou oblohu nad celou Francií, zvláště na Francouzské riviéře také vysoké množství deště. Teploty v Paříži se pohybují mezi 6 °C a 11 °C, v noci mohou ojediněle klesnout k bodu mrazu. Marseille zažívá teploty pohybující se od 9 °C do 16 °C, moře se ochlazuje na 17 °C – vhodné leda tak pro otužilé. Listopad není oblíbený pro návštěvu Francie, toto se ale odráží v nízkých cenách ubytování a služeb. Využijte toho, sbalte si pláštěnku a teplý svetr a užijte si Francii za hubičku.

Počasí ve Francii v prosinci

V prosinci začíná zima, dny se zkracují a teplota v Paříži se pohybuje okolo mrazivých 5 °C, v noci je pod nulou. Tmavé večery prosvítí barvy vánočních světel, koledy a horký svařák (z francouzského vína!) vás zahřejí v žaludku i na srdíčku. V prosinci začíná zimní sezóna v Alpách, chcete být první na svahu?

Letenky do Francie hledejte v našem vyhledávači. 🙂

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 4. 1. 2021

Akce

Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)