Francie

Francie

Francouzsky La France s výslovností /fʀɑ̃s/, Francie je více než jen Eiffelova věž – je to láska, romantika, umění a historie dýchající na každém rohu. Francie je móda, máslové croissanty a zvonění kostelů. Francie je zemí sousedící se Španělskem, Itálií, Švýcarskem, Německem, Lucemburskem a Belgií. Omývaná průlivem La Manche, Atlantským oceánem a Středozemním mořem nabízí kromě měst také krásnou přírodu, bělostné pláže s jemným šumem vln, útesy a skály.

Nejvíce milovaným turistickým cílem je jistě Paříž, naprosto pochopitelně. Zůstat jen u ní by ale byla chyba! Města jako Lyon, Marseille a Toulouse vás očarují svým šarmem a jejich scéna umění i gurmánských pokrmů vás naplní – obrazně i doslova. Zavítejte na francouzský venkov, na pobřeží v Normandii, navštivte středověké hrady i princeznovské zámky jako z pohádky. Francouzské Alpy vytváří prostředí v létě jak dělané na dlouhé procházky a v zimě skvělé k lyžování. Vrcholem všech vrcholů je pak proslulý Mont Blanc, troufnete si na něj? Vydechněte si na Korsice, francouzském ostrově ve Středozemním moři. Vody kolem jsou až nepochopitelně tyrkysové! K večeru, anebo klidně už při odpoledni, se nechte omámit červeným vínem v Bordeaux, zajezte jej ústřicemi a na rendez-vous se nechte pozvat do opery v Lille. A co slavné Nice? To je very, very nice!

Francie

Francie je druhým nejlidnatějším státem EU, co do rozlohy dokonce první – není divu, že je tady stále co dělat. Je členskou zemí Severoatlantické aliance a jedním ze zakládajících členů Evropské unie a Organizace spojených národů. Dějiny Francie, stejně jako francouzská kultura a filozofie, ovlivnily dění v celé Evropě a dodnes jej do určité míry ovlivňují. Paříž je beze sporu obchodním a kulturním centrem světové důležitosti. Zajímavostí je, že Francie je spolu se Spojeným královstvím jedinou doposud existující koloniální velmocí.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 4. 9. 2023

Akce

Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)