Za plážemi i divokou přírodou do Kostariky – z Vídně
7.1.2021

Za plážemi i divokou přírodou do Kostariky – z Vídně

13 110

O této nabídce

Mnoho zemí v Latinské Americe s příchodem nového roku zpřísnilo vstupní opatření. Ať již zavedlo povinné testy (Brazílie, Kolumbie) či dokonce povinnou karanténu (Chile, Peru). Relativně svobodnějším ostrůvkem z hlediska cestování pak i nadále zůstává Kostarika, kam lze vyrazit bez výraznějších restrikcí. Příjemné ceny letenek od nizozemského dopravce KLM byly devalvovány povinnými testy i při pouhém přestupu v Amsterdamu, a proto jsme se poohlídli po alternativě. Z Vídně se do Kostariky můžete vydat za prima cenu také se španělskou aerolinkou Iberia. Zpáteční letenky do San José vás vyjdou na 13 110 Kč a vybírat lze z termínů po celou první polovinu letošního roku. Jejich kompletní přehled najdete v našem kalendáři, nicméně nejlevnější letenky pořídíte přímo na webu samotného dopravce. V obou směrech vás čeká jeden přestup na letišti v Madridu – cestou do Kostariky bude rychlý, zatímco v případě zpáteční cesty delší (přes noc).

Podmínky pro cestování

Pro vstup na území Kostariky již není nutné disponovat negativním PCR testem na COVID-19. Nadále je však třeba vyplnit online vstupní formulář a prokázat se cestovním pojištěním – ideálně od společnosti INS (alternativně lze i od jiné kostarické společnosti či mezinárodní cestovní pojištění – kde však musí být vyšší pojistné krytí). Původně relativně drahé pojištění je nyní levnější díky nižším povinným limitům (20 000 USD pro lékařské ošetření a 2 000 USD na nemocniční ubytování) a vyjde na cca 5 USD/den. Aktuální informace k cestám do Kostariky sledujte na webu Visit Costa Rica anebo na stránkách Velvyslanectví ČR v Bogotě.

Po návratu do ČR je nutné vyplnit příjezdový formulář a podstoupit PCR test na COVID-19 (do 7 dnů po příjezdu) nebo dvoutýdenní karanténu (po domluvě s krajskou hygienickou stanicí). Děti do věku 5 let jsou od této povinnosti osvobozeny. Více informací na stránkách MZV ČR.

Tranzit na letiště / z letiště ve Vídni je stále povolený, absolvovat byste ho ovšem měli bez zastávky. Taktéž nezapomeňte vyplnit tento tranzitní formulář.

Kostarika je dobrá volba

Nejspíš sám Kolumbus ji nazval bohatým pobřežím a Costa Rica dělá čest svému jménu. Je jednou z těch zemí, která vás na duchu i na těle obohatí už navždy – až budete na opuštěných plážích pozorovat delfíny, plejtváky a keporkaky, plavat s mantami a žraloky (nebojte, nekoušou), až se vyškrábete na Cerro Chirripó – nejvyšší horu Kostariky, proderete se deštným pralesem, stezkou v korunách stromů nebo se ztratíte v Parque Nacional Manuel Antonio přeplněném turisty a opicemi. Nakrmíte papoušky ara, pomazlíte se lenochody, očucháte stovky druhů orchidejí, přepijete se batidos – koktejlů z čerstvého ovoce a nacpete patacones – dokonalými smaženými banány. Nenechte se o Kostariku ochudit.

TIP: Ještě nemáš naší revoluční appku na hlídání letenek? Stáhni si jí na Android nebo na iOS a už ti žádná super levná letenka neuteče!

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou kdekoliv v Kostarice se můžete jednoduše spolehnout na Booking, Hotels či AirBnB. Každopádně vám také doporučujeme bookovat ubytování ve variantě s bezplatnou možností storna, neboť doba je z hlediska cestování velmi turbulentní.

Náhled letenky z Vídně do San José za 13 110 Kč

Za plážemi i divokou přírodou do Kostariky – z Vídně


Bude se hodit

Letiště Madrid (MAD)

Letiště Vídeň (VIE)

Iberia

Subscribe
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)