Kostarika: San José z Vídně (nebo i Prahy)
11.12.2020

Kostarika: San José z Vídně (nebo i Prahy)

12 515

O této nabídce

Dejte vale středoevropské zimě a vyrazte na začátku nového roku do Střední Ameriky. Vybírat můžete z vícero středoamerických destinací, ovšem stane-li se cílem vaší cesty Kostarika, rozhodně to chyba nebude. Ba naopak! Letenky do Kostariky s pohodlným routingem a fajn cenovkou naleznete v rezervačním systému nizozemské aerolinky KLM. Zpáteční letenky z Vídně do San José pořídíte za 12 515 Kč. Pokud pak preferujete odlet z Letiště Praha, bude třeba si lehce připlatit, když letenky do hlavního kostarického města vycházejí na 14 798 Kč. V obou případech obsahuje základní tarif pouze příruční zavazadlo, s nímž se ovšem cesty po Kostarice dají zvládnout velmi snadno. Přehled všech dostupných termínů z Vídně i termínů z Prahy naleznete tradičně v našich kalendářích, nicméně nejlevnější letenky kupujte přímo na webu dopravce.

Inzerované letenky jsou zbaveny poplatku za změnu letenky. Pokud vám cokoliv zkříží cestovatelské plány, můžete si termín své cesty bezplatně přesunout na pozdější (v případě rozdílu ceny doplatíte pouze ten).

Podmínky pro cestování

Pro vstup na území Kostariky již není nutné disponovat negativním PCR testem na COVID-19. Nadále je však třeba vyplnit online vstupní formulář a prokázat se cestovním pojištěním – ideálně od společnosti INS (alternativně lze i od jiné kostarické společnosti či mezinárodní cestovní pojištění – kde však musí být vyšší pojistné krytí). Původně relativně drahé pojištění je nyní levnější díky nižším povinným limitům (20 000 USD pro lékařské ošetření a 2 000 USD na nemocniční ubytování) a vyjde na cca 5 USD/den. Aktuální informace k cestám do Kostariky sledujte na webu Visit Costa Rica anebo na stránkách Velvyslanectví ČR v Bogotě.

Po návratu do ČR je nutné vyplnit příjezdový formulář a podstoupit PCR test na COVID-19 (do 5 dnů po příjezdu) nebo dvoutýdenní karanténu (po domluvě s krajskou hygienickou stanicí). Děti do věku 5 let jsou od této povinnosti osvobozeny. Více informací na stránkách MZV ČR.

Tranzit na letiště / z letiště ve Vídni je stále povolený, absolvovat byste ho ovšem měli bez zastávky. Taktéž nezapomeňte vyplnit tento tranzitní formulář.

Lákavá Kostarika

Je divoká, nádherná, přívětivá a připravená získat si vaše srdce stůj co stůj. Že to pro Kostariku bude hračka, zjistíte už v okamžiku, kdy vám na pláži Marino Ballena naservíruje skákající delfíny, odfrkující keporkaky, na Playa Grande se „zavlní“ a vy zasurfujete, kdy v deštném pralese narazíte na lenochody, spatříte jaguára a vyslechnete koncert sboru složeného z 800 druhů ptáků. Když budete v Parque Nacional Carara krmit pestrobarevné papoušky ara nebo se toulat vysoko v korunách stromů v Montaverde. A až se po výstupu na nejvyšší horu – Cerro Chirripó rozhlédnete po okolí, ucítíte, jak hluboko se vám už teď zaryla Kostarika pod kůži.

TIP: Ještě nemáš naší revoluční appku na hlídání letenek? Stáhni si jí na Android nebo na iOS a už ti žádná super levná letenka neuteče!

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou kdekoliv v Kostarice se můžete jednoduše spolehnout na Booking, Hotels či AirBnB. 

Kostarika: San José z Vídně (nebo i Prahy)

Náhled letenky z Prahy do San José za 14 798 Kč

Kostarika: San José z Vídně (nebo i Prahy)

Bude se hodit

Letiště Amsterdam Schiphol (AMS)

Letiště Praha (PRG)

Letiště Vídeň (VIE)

Subscribe
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)