Saúdská Arábie: z Prahy do Rijádu během března
21.11.2023

Saúdská Arábie: z Prahy do Rijádu během března

2 819

O této nabídce

Další destinací za skvělou cenu z dílny Pegasus Airlines je autentická Saúdská Arábie. Zpáteční letenky z Prahy do Rijádu pořídíte za 2 819 Kč na termíny od konce února a v březnu příštího roku. Po cestě počítejte s jedním přestupem v tureckém Istanbulu (SAW). Navštivte arabské království například v termínu od 16. do 30. března. 

Pokud vás zajímají další destinace v akci od tureckého dopravce, mrkněte se na letenky do Kazachstánu, Kyrgyzstánu nebo Dubaje.

V ceně letenky máte přepravu kabinového zavazadla o rozměrech 55 × 40 × 20 cm. Odbavené zavazadlo do 20 kg si přikoupíte za 46 € v jednom směru. Občerstvení a nápoje jsou na palubě Pegasus Airlines pouze na prodej.

TIP: Míříte-li na odletové letiště vlastním automobilem, určitě vám přijde vhod podrobný průvodce parkováním na Letišti Praha.

Saúdská Arábie vám vyrazí dech

Největší království Blízkého východu donedávna zcela zahalené tajemstvím otevřelo své brány turismu teprve nedávno – buďte jedněmi z prvních, kdo uvidí jeho krásy a pozná tuto nádhernou zemi tak autentickou, jak jen je to možné. Oslní vás jedinečná historie, kultura i přírodní bohatství, jedenáct tisíc archeologických nalezišť, všudypřítomné muslimské modlitby i třpytivá hladina Perského zálivu a Rudého moře. Žasněte nad hrobkami a stavbami, které vám ukáží svou minulost čítající dlouhé tisíce let, ztraťte se v Džiddě – městě, kde se minulost snoubí s budoucností a starověké památky se zrcadlí na sklech moderních mrakodrapů. Sledujte, jak se barvy písečných dun okolní pouště mění od žlutých přes oranžové až po krvavě rudé, projeďte se po nich na velbloudech, dejte adrenalinovou jízdu na čyřkolkách nebo vyzkoušejte sandboarding – pouštní snowboarding – je to jedinečný zážitek. Vynechat nesmíte hrobku Qasr Al Walad, slavnou Medinu a pouštní útesy Jebel Fihrayn přezdívané „okraj světa“ s výhledem na 300 metrů hluboké dno vyschlého moře. Před návratem domů ještě nakupte tradiční suvenýry na tržišti Souq Al Zal a naposledy se podívejte na pouštním pískem zahalený Rijád – hlavní město této unikátní země.

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou kdekoliv ve světě se můžete jednoduše spolehnout na Booking (rezervací přes tento odkaz podpoříte náš web, ale cena pro vás zůstane stejná) či AirBnB. Pokud vaše cesta není v nejbližších týdnech, raději vám doporučujeme bookovat ubytko s možností bezplatného storna.

Autopůjčovna

Půjčte si auto a projeďte Saúdskou Arábii po vlastní ose. Perfektní káru najdete v naší autopůjčovně, kde vás vyjde od 780 Kč.

Podmínky pro cestování

Cesta do Saúdské Arábie

Pro vstup do Saúdské Arábie potřebujete mít platné vízum, které získáte na této stránce. Jeho cena je asi 3 500 Kč. Očkování ani negativní test již nejsou nutné. Více informací najdete na naší stránce „Koronavirus v Saúdské Arábii“.

Náhled letenky z Prahy do Rijádu za 2 819 Kč
Saúdská Arábie: z Prahy do Rijádu během března


Bude se hodit

Letiště Istanbul Sabiha Gökcen (SAW)

Letiště Praha (PRG)

Letiště Rijád (RUH)

Pegasus Airlines

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)