Keňa z Prahy: africká divočina i relax na pláži
23.2.2021

Keňa z Prahy: africká divočina i relax na pláži

12 244

O této nabídce

Africká Keňa je naprosto ideální destinací pro skloubení poznávání africké divočiny v rámci safari v národních parcích s nerušeným relaxem na bílých plážích Indického oceánu. Pokud vás neláká, turisty v současné době přeplněný, Zanzibar, pak je Keňa rozhodně tou správnou volbou. V případě letu z Prahy máte na výběr dvě pěkné možnosti. Turkish Airlines nabízí zpáteční letenky do Nairobi za 12 244 Kč, zatímco prémiový dopravce Qatar Airways za 12 838 Kč. V rámci obou nabídek vás cestou do cílové destinace čeká jeden přestup (buď v Istanbulu či v Dauhá). Samozřejmostí jsou v tomto případě i odbavená zavazadla v ceně.

Mírně zajímavější možností je dle našeho názoru cesta s Qatar Airways. A to především díky bohatší nabídce březnových termínů, které si přehledně prohlédnete v našem kalendáři, a svižnějším přestupům.

PS: V případě cesty do Keni se vám jistě bude hodit i náš nový průvodce po letiště v Nairobi.

Podmínky pro cestování

Občané České republiky musí před cestou do Keni absolvovat test na COVID-19 s negativním výsledkem (nesmí být starší 96 hodin). Dále je třeba vyplnit tento elektronický formulář a po příletu ukázat příslušný QR kód (přijde vám po vyplnění formuláře). Testy jsou vyžadovány po všech přijíždějících bez výjimky. Další informace o cestách do Keni se dočtete na stránkách Velvyslanectví ČR v Nairobi.

Návraty do České republiky se řídí cestovatelským semaforem. Keňa, stejně jako všechny mimoevropské destinace, spadá do tmavě červené kategorie zemí. To znamená vyplnit příjezdový formulář a podstoupit negativní PCR test na COVID-19 ještě před odletem z dovolené. Test nesmí být v době odletu starší 72 hodin. Další PCR test musíte podstoupit ve své domovině, a to nejdříve 5. den po návratu (do té doby je třeba setrvat v karanténě). Více podrobností se dočtete v článku výše.

Poznej krásu Keni

Sníte o divočině z cestopisných dokumentů? O těch řvoucích lvech, obrovských bůvolech, zebrách prohánějících se nespoutanou krajinou? O nekončících stádech migrujících pakoňů a nosorožcích volně se pasoucích v africké savaně? Takových míst je bohužel na světě méně a méně, a Keňa je jedním z těch nejkrásnějších. Navštivte národní parky Maasai Mara a Tsavo, nasnídejte se v hotelu Giraffe Manor, žirafy tam do oken protahují své dlouhé krky a žadoní o sousto. Ráj se ale nachází i u břehů Indického oceánu a pod jeho hladinou. Vody tam lákají potápěče barevnými korálovými útesy a pláže věčně zalité sluncem jsou ideálním odpočinkem po všem tom šíleném dobrodružství!

TIP: Ještě nemáš naší revoluční appku na hlídání letenek? Stáhni si jí na Android nebo na iOS a už ti žádná super levná letenka neuteče!

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou kdekoliv v Keni se můžete jednoduše spolehnout na Booking, Hotels či AirBnB. Vzhledem k současné turbulentní době doporučujeme rezervovat ubytování s možností bezplatné změny nebo zrušení rezervace.

Víza

Občané České republiky jsou při cestách do Keni povinni disponovat platným cestovním pasem a vízem. O turistické vízum je od 1. 1. 2021 možné žádat pouze elektronicky, a to na této webové stránce.  Vízum je platné 3 měsíce od jeho vydání a zaplatíte za něj 50 USD (+1 USD jako servisní poplatek).

Náhled letenky z Prahy do Nairobi za 12 244 Kč  s Turkish Airlines

Keňa z Prahy: africká divočina i relax na pláži

Náhled letenky z Prahy do Nairobi za 12 838 Kč s Qatar Airways

Keňa z Prahy: africká divočina i relax na pláži


Bude se hodit

Letiště Dauhá (DOH)

Letiště Istanbul (IST)

Letiště Nairobi (NBO)

Letiště Praha (PRG)

Qatar Airways

Turkish Airlines

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)