Wizz Air

Wizz Air Abu Dhabi

Wizz Air Abu Dhabi (5W) je dceřinou společností nízkonákladové aerolinky Wizz Air a vznikla jako společný projekt maďarského dopravce a investiční skupiny ADQ v roce 2019. První let pak dopravce uskutečnil v roce 2021 na lince do Athén. Aerolinka má svou základnu ve Spojených arabských emirátech na letišti v Abú Dhabí (AUH), odkud létá do více třech desítek destinací. Bude zajímavé sledovat její další expanzi směrem na východ...
  • Příruční zavazadlo 40 × 30 × 20 cm; 10 kg
  • Občerstvení pouze na prodej
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.wizzair.com

Check-in a seating

Online check-in je k dispozici 48 až 3 hodiny před plánovaným časem odletu (30 dní předem jen při zakoupení sedadla) – dostupný na webu aerolinky a také v mobilní appce. Check-in na letišti podléhá poplatku 30 €.

Při zvolení bezplatné varianty seatingu Wizz Air spolucestující záměrně rozsazuje. Rezervace sedadla dle osobní preference začíná na 2 €. Zpoplatněná rezervace sedadla umožňuje časný check-in – již 30 dní před odletem. Nově lze také využít službu „místa vedle sebe“, která garantuje dvojici, že nebude rozsazena (přesná alokace sedadla ale bude náhodně přidělena až během online check-inu).

Test na COVID-19: dle podmínek cílové destinace. Více informací se dočtete na stránkách dopravce.

Naše recenze

Dceřiná společnost Wizz Airu, která si ničím nezadá ve svojí matkou. Nečekejte žádné zázraky, na druhou stranu v její nabídce ulovíte letenky za ceny, které absolutně neodpovídají cenovým standardům v Perském zálivu. Za cenu oběda vás z Abú Dhabí dopraví téměř kamkoliv na Arabském poloostrově. Navíc má velmi ambiciózní plány na expanzi. Dalším plusem jsou nová a moderní letadla (Airbusy A321neo). Na rozdíl do své mateřské aerolinky pak nemá problémy s dochvilností.

Pokud jste vyloženě lowcost cestovatelé, těžko někde jinde ulovíte zpáteční letenky na Maledivy za 5 tisíc Kč (zpáteční letenka z Abú Dhabí dokonce „jen“ za 3 talíře). Cenově bezkonkurenční nabídky jsou ale téměř do všech destinací v síti…

Uvidíme, kdy začne létat do Indie a další zemí v jižní Asii.

Zavazadla

Malé příruční zavazadlo o rozměrech max. 40 × 30 × 20 cm a váze 10 kg je ke každé letence zdarma, držitelé WIZZ Priority mohou mít navíc ještě jedno velké kabinové zavazadlo o rozměrech max. 55 × 40 × 23 cm a váze max. 10 kg.

Poplatek za 20kg odbavené zavazadlo je 15–50 €, dle vzdálenosti a sezóny. Poplatek za 32kg odbavené zavazadlo činí 23–72 €.

Nákup letenek

Nejsnadnější a nejpohodlnější nákup letenek od Wizz Airu je přes náš vyhledávač.

Pokud chcete kupovat letenky na stránkách dopravce, pro ušetření peněz plaťte kartou a vždy v měně originální destinace, tedy v AED, nikoliv v českých korunách.

Snažte se eliminovat platby bankovním převodem! Aerolinka má aktuálně problém s jejich párováním, což přináší četné komplikace při vystavování letenek! 

Sepsali jsme pro vás užitečný návod na koupi letenky u Wizz Airu. V druhé části návodu naleznete také informace o členství ve věrnostním klubu Wizz Air Discount Club, které může ušetřit až 270 Kč/os/let.

Akční letenky hledejte v přehledných kalendářích na webu aerolinky.

Kontakt

Oficiální kontakt ve formě „hotlinky“: 900 140 940 nebo 900 140 809, 14 Kč/min.

Telefonní linka +420 225 850 035; po – ne: 7:00 – 22:00; běžná sazba – oficiálně pouze pro účely speciální asistence, buďte však milí a dotazy nebo komplikace vám pomůžou vyřešit. 🙂

Nově můžete využít i služeb chatbota s názvem Amelia. Ten byl pojmenován po americké pilotce Amelii Earhartové, která v roce 1928 jako první žena přeletěla Atlantský oceán. Tato virtuální asistentka se vám pokusí odpovědět na téměř jakékoliv dotazy týkající se aerolinky a jejích služeb. Pro co nejrychlejší spojení se „živým agentem“ zadejte do chatu příkaz „chat with an a

Služby

Žádné extra služby Wizz Air nenabízí.

Destinace

Ze své báze v Abú Dhabí provozuje aerolinka přímé lety do okolních destinací v blízkých arabských zemích – Ammánu (AMM) a Aqaby (AQJ), Alexandrie (HBE), Bahrajnu (BAH), Dammámu (DMM), Kuvajtu (KWI), Muscatu (MCT), Salalahu (SLL) a Sohag (HMB). Dále létá na Kavkaz do Baku (GYD), Jerevanu (EVN) a Kutaisi (KUT) či do střední Asie – kazašská města Astana (NZQ) a Almaty (ALA). Z evropských měst jsou to Athény (ATH), Bělehrad (BEG), Sarajevo (SJJ) a Tirana (TIA).

Nejexotičtější destinací jsou od října 2022 rozhodně Maledivy (MLE). V zimě 2022/2023 dopravce expanduje také do Uzbekistánu – Samarkand (SKD) a Taškent (TAS).

Provoz nové linky na Srí Lanku do přístavu Mattala (HRI) na jihu ostrova byl odložen na konce března 2023. Během stejného roku by dopravce rád expandoval také do Indie!

Flotila

Mladá aerolinka má unifikovanou flotilu nových Airbusů A321neo.

Podívejte se na kompletní informace o flotile letecké společnosti.
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)