Wizz Air pokračuje v expanzi: přidává linky do Uzbekistánu
3.11.2022

Wizz Air pokračuje v expanzi: přidává linky do Uzbekistánu

Dceřiná společnost maďarské nízkonákladové aerolinky Wizz Air s pobočkou v Abú Dhabí nepřestává rozšiřovat nabídku svých letů. Již brzy vstoupí na další trh a začne létat do Uzbekistánu ve střední Asii. Nová linka bude směřovat z Abú Dhabí do Samarkandu. Létat se bude 2× týdně a ceny letenek jsou opět extrémně lákavé…

EDIT (4. listopadu): V lednu potom dopravce zahájí provoz také na lince do hlavního města, Taškentu! V nabídce letů z Perského zálivu tak budou dokonce dvě destinace v Uzbekistánu!

Expanze Wizz Airu Abú Dhabí na linkách do Asie tak nabírá velice slušných obrátek. Po Ománu, Bahrajnu a Saúdské Arábii brzy začne v rámci Arabského poloostrova létat také do Kuvajtu. O čerstvě zprovozněné lince z Abú Dhabí na Maledivy jsme psali před několika dny v rámci tohoto tipu na „lowcostový trip na Maledivy“. Co se týče regionu střední Asie, tak dopravce již provozuje lety do Kazachstánu. Tamější města Almaty a Nursultan jsou dostupná na přímých letech právě z Abú Dhabí a kazašské hlavní město snad bude opět během jara dosažitelné také přímým letem z maďarské Budapešti. Nyní k nim přibude také nový spoj do Uzbekistánu

Letový řád

Abu Dhabí – Samarkand

Inaugurační let na nové lince je naplánován na úterý 13. prosince 2022. S frekvencí dvou letů týdně (úterý a sobota) se dle rezervačního systému dopravce aktuálně počítá do konce letního letového řádu, tj. do konce října 2023.  Platí přitom, že nejvhodnější dobou k návštěvě Uzbekistánu z hlediska počasí jsou jarní měsíce.

  • Abú Dhabí – Samarkand -> 06:30 – 10:30
  • Samarkand – Abú Dhabí -> 11:20 – 13:55

Na trasu bude standardně nasazován Airbus A321neo, který cesty mezi Perským zálivem a střední Asií urazí na cca 3,5 hodiny.

Abú Dhabí – Taškent

První let na lince z Perského zálivu do hlavního města Uzbekistánu, Taškentu, je naplánován na 25. ledna 2023. Na této trase počítá dopravce dokonce se třemi rotacemi týdně (pondělí, středa, pátek). Dle rezervačního systému aerolinky se bude jednat o spojení celoroční, neboť letenky se momentálně prodávají na termíny až do konce října 2023.

  • Abú Dhabí – Taškent -> 06:00 – 10:35
  • Taškent – Abú Dhabí -> 11:10 – 14:00

Ceny letenek

Jak je nejen u Wizz Airu Abú Dhabí zvykem, ceny letenek na nové trase začínají na extrémně nízkých cenách. Nejlevnější zpáteční letenky z Abú Dhabí do Samarkandu momentálně ulovíte za 298 AED (2 051 Kč) a cestovatelé disponující členstvím ve věrnostním Wizz Air Discount Clubu se dostanou na ještě nižší cenu – 1 500 Kč.

Wizz Air pokračuje v expanzi: přidává linky do Uzbekistánu
Náhled zpáteční letenky z Abú Dhabí do Samarkandu od Wizz Air

Zaměříme-li se na kompletní náklady při cestě ze střední Evropy (v úvahu připadají odletová letiště ve Vídni, Katowicích či Krakově), tak se cena dvou zpátečních letenek (vybrané letiště – Dubaj / Abú Dhabí a Abú Dhabí – Samarkand) bude pohybovat kolem 6-7 tisíc Kč. V akcích se ale určitě budou dát ulovit i kombinace na ceny kolem 4 tisíc Kč! Je to sice lowcost spojení, ale pokud je pro vás důležitá především cena letenek, horkotěžko budete hledat konkurenceschopnou nabídku…

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)