SriLankan Airlines

SriLankan

SriLankan Airlines (UL) jsou vlajkovým leteckým dopravcem Srí Lanky a zároveň největší srílanskou aerolinkou dle velikosti flotily a počtu obsluhovaných destinací. SriLankan Airlines byly založeny roku 1979 jako Air Lanka. Aktuálně aerolinka operuje lety do 113 destinací v 51 zemích ze své základny na letišti Bandaranaike v Kolombu (CMB). Tato aerolinka je členem letecké aliance Oneworld.
  • Příruční zavazadlo zavazadlo o součtu rozměrů max. 115 cm a hmotnosti max. 7 kg + osobní předmět (např. kabelka)
  • Občerstvení občerstvení vždy zdarma
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.srilankan.com

Check-in a seating

Online check-in se otevírá 48 hodin před plánovaným časem odletu a zavírá 2 hodiny před odletem. Odbavení na letišti je zdarma.

Výběr sedadla v rámci check-inu je zdarma. Přednostní seating je zpoplatněn.

Naše recenze

SriLankan nabízí v kombinaci s Qatar Airways letenky na Srí Lanka i Maledivy. Jedná se o příjemné spojení z Prahy přes Dauhá. V akci lze letenku z Prahy na maledivský ostrov Gan koupit za 15 000 Kč. Levné letenky na Srí Lanku nabízí SriLankan také z Londýna. Palubní servis je spíš průměrný. Aerolinka vás potěší svou zavazadlovou politikou a bezplatným výběrem sedadla při check-inu.

Zavazadla

Cestující si s sebou mohou vzít na palubu letadla jedno příruční zavazadlo o součtu rozměrů všech tří stran maximálně 115 cm a hmotnosti max. 7 kg. Business cestující mohou mít dvě taková zavazadla. Dále s sebou mohou mít cestující osobní předměty jako notebook, kabelku, deštník nebo foťák.

Na všechny lety s výjimkou letů z/do Severní, Střední a Jižní Ameriky je v ceně letenky zahrnuto 30kg odbavené zavazadlo pro economy cestující a 40kg odbavené zavazadlo pro cestující v business class. Na letech z/do Severní, Střední a Jižní Ameriky jsou povoleny dva kusy 23kg odbaveného zavazadla při economy class a dva kusy 32kg odbaveného zavazadla při business class.

Nákup letenek

Letenky od SriLankan Airlines nakupujte přes náš rezervační systém.

Kontakt

Centrálu aerolinky SriLankan můžete kontaktovat na telefonním čísle +94117 77 1979. Dále je možné centrálu kontaktovat skrze emailovou adresu [email protected] nebo přes Skype pod jménem srilankan.globalcontact. 

Pražské zastoupení aerolinky můžete kontaktovat přes emailovou adresu [email protected] nebo na telefonních číslech +420 224 815 374 a +420 224 815 375, a to ve všední dny vždy od 9 do 17:30 hod.

Služby

Na všech letech se bezplatně podává občerstvení, a to v podobě lehkého snacku, alkoholických a nealkoholických nápojů, kávy a čaje na krátkých letech a navíc teplého občerstvení s výběrem až ze tří variant na dálkových letech.

O zábavu během letu se postará in-flight entertainment s nabídkou filmů, seriálů, hudby a her. Na palubách letadel Airbus A330-300, A320neo a A321neo se navíc můžete připojit k internetové síti Wi-Fi. Tato služba podléhá poplatku a není dostupná v oblasti Indie a dalších vybraných zemí.

Destinace

SriLankan spojuje evropská města jako je Paříž (CDG), Frankfurt (FRA), Milán (MXP), Londýn (LHR) a další se srílanským hlavním městem Kolombo. Aerolinka dále operuje obrovské množství letů do Indie, Číny, Saúdské Arábie a dalších světových destinací.

Flotila

Flotila SriLankan Airlines se skládá čistě z letounů Airbus, konkrétně se jedná o letadla Airbus A320, Airbus A320neo, Airbus A321, Airbus A321neo a Airbus A330.

Chcete se dozvědět více o flotile SriLankan?

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)