Nová linka z Brna do Kyjeva: letenky v prodeji
12.1.2021

Nová linka z Brna do Kyjeva: letenky v prodeji

1 531

O této nabídce

Je to sotva týden, co jsme vás informovali o nové lince z Prahy do Oděsy a plánech aerolinky SkyUp na spuštění nových linek z Brna a Ostravy. A hle, letenky z Brna do Kyjeva se dnes skutečně objevily v rezervačním systému ukrajinské nízkonákladové aerolinky. Nová linka by měla být spuštěna v neděli 25. dubna 2021 a cestovatelé se mohou těšit na dvě rotace týdně. Mezi letištěm Brno-Tuřany a hlavním kyjevským leteckým přístavem – Boryspil se bude létat také ve čtvrtek. To je naprosto ideální kombinace na prodloužený víkend. Zpáteční letenky z Brna do Kyjeva jsou dostupné na mnoho termínů od dubna do října za 1 531 Kč. A za lákavé považujeme zejména ty o letních prázdninách.

Letový řád

 • Brno – Kyjev -> 17:20 – 20:10
 • Kyjev – Brno -> 15:20 – 16:20

Kyjev má co nabídnout

Ukrajinský Kyjev je nazýván matkou ruských měst, přesto turisté jakoby ho ještě neobjevili. Ano, má za sebou chmurnou historii, a jedno neštěstí se událo v samém jeho srdci jen několik let zpátky, pravdou ovšem je, že toho má spoustu co nabídnout. Lesk zlatých kupolí Kyjevskopečerské lávry, přenádherného pravoslavného kláštera, každého uchvátí. Katedrála svaté Sofie dává na odiv své mechově zelené věžičky, když chrám svatého Ondřeje hledí na řeku Dňepr ze Starokyjevské hory. Secesní Dům s chimerámi kontrastuje s barokní architekturou. Ulice Khreshchatyk je lemovaná přepychovými obchody i pouličními hudebníky, Kyjev pak nabízí pestrou paletu muzeí. Navštivte třeba muzeum Černobylu, anebo o trochu veselejší muzeum umění.

Pravidla pro cestování

Cestování na Ukrajinu je již povoleno. Podmínky vstupu ovšem záleží na tom, z jaké země přijedete (státy se dělá na tzv. „zelené“ a „červené“). Česká republika momentálně patří mezi „červené země“, což v praxi znamená hned několik podmínek pro vstup na území Ukrajiny. Abyste se vyhnuli povinné karanténě, musíte  na příjezdu doložit negativní test na COVID-19 (ne starší dvou dnů). Další podmínka vstupu spočívají v doložení uzavřeného pojištění nákladů spojených s léčbou nemoci COVID-19 či umístěném do karanténního zařízení. Více informací o povinném pojištění a jeho náležitost se dočtete na stránkách Velvyslanectví ČR v Kyjevě. Kompletní podmínky pro vstup na území Ukrajiny naleznete na oficiálních stránkách, kde si zároveň můžete obstarat povinné pojištění.

Aktuálně platná opatření je třeba brát s rezervou. Do potenciálního data spuštění letů zbývá ještě několik měsíců a situace se může změnit.

TIP: Ještě nemáš naší revoluční appku na hlídání letenek? Stáhni si jí na Android nebo na iOS a už ti žádná super levná letenka neuteče!

 • Rezervujte: přímo přes web dopravce
 • Zavazadla: 1 ks příručního zavazadla s limitem 7 kg (55 × 40 × 20 cm)
 • Dostupnost: duben – říjen 2021
 • Příkladové termíny:
  • 13. – 16. 5. za 1 531 Kč
  • 10. – 13. 6. za 1 531 Kč
  • 8. – 11. 7. za 1 531 Kč
  • 5. – 8. 8. za 1 531 Kč
  • 2. – 5. 9. za 1 531 Kč

Ubytování

Při hledání střechy nad hlavou nejen v ukrajinském Kyjevě se můžete jednoduše spolehnout na Booking, Hotels či AirBnB. Pro jistotu vám však doporučujeme s rezervací bydla ještě počkat, případně bookovat ubytko s možností bezplatného storna. Do letních měsíců ovšem času dost…

Náhled letenky z Brna do Kyjeva za 1 531 Kč

Nová linka z Brna do Kyjeva: letenky v prodeji


Bude se hodit

Brno (BRQ)

SkyUp

guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře

Už ti letenky nikdo nevyfoukne

Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)