Wizz Air

Wizz Air

Maďarská nízkonákladová letecká společnost Wizz Air (W6) byla založena v roce 2003. Ceny letenek u této aerolinky začínají v akcích na doslova pár korunách! A v poslední době velmi rychle expanduje, což samozřejmě dělá radost všem cestovatelům.  Jako jedna z mála nízkonákladových společností má věrnostní klub (WDC). Na konci roku 2019 byla založena dceřiná společnost Wizz Air Abu Dhabi (5W). Tu Wizz Air Holding vlastní dohromady se státní společností ze Spojených arabských emirátů. Inaugurační let aerolinky se uskutečnil 15. ledna 2021 na trase z Abú Dhabí do řeckých Athén.
  • Příruční zavazadlo 40 × 30 × 20 cm; 10 kg
  • Občerstvení pouze na prodej
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.wizzair.com

Check-in a seating

Online check-in je k dispozici 48 až 3 hodiny před plánovaným časem odletu (30 dní předem jen při zakoupení sedadla) – dostupný na webu aerolinky a také v mobilní appce. Check-in na letišti podléhá poplatku 30 €.

Při zvolení bezplatné varianty seatingu Wizz Air spolucestující záměrně rozsazuje. Rezervace sedadla dle osobní preference začíná na 2 EUR. Zpoplatněná rezervace sedadla umožňuje časný check-in – již 30 dní před odletem

Test na COVID-19: dle podmínek cílové destinace. Více informací se dočtete na stránkách dopravce.

Naše recenze

Podprůměrná nízkonákladová aerolinka, jen o chlup lepší než Ryanair. Málo místa na nohy, při náhodném seatingu záměrně rozsazuje. Letadla jsou ale nová a interiér hezký na pohled. Palec nahoru za nízké ceny a pár super destinací, třeba Reykjavík na Islandu (z Polska, Rakouska nebo Maďarska) a Kutaisi v Gruzii (i z Prahy). V letní sezoně 2020 navíc aerolinka přidala hned 4 nové linky z Prahy.

Zavazadla

Malé příruční zavazadlo o rozměrech max. 40 × 30 × 20 cm a váze 10 kg je ke každé letence zdarma, držitelé WIZZ Priority mohou mít navíc ještě jedno velké kabinové zavazadlo o rozměrech max. 55 × 40 × 23 cm a váze max. 10 kg.

Poplatek za 20kg odbavené zavazadlo je 15-50 €, dle vzdálenosti a sezóny. Poplatek za 32kg odbavené zavazadlo činí 23-72 €.

Nákup letenek

Letenky kupujte přímo na stránkách dopravce. Pro ušetření peněz plaťte kartou a vždy v měně originální destinace, např. let z Budapešti do Baku zakupte v maďarských forintech (HUF), nikoliv v českých korunách.

Sepsali jsme pro vás užitečný návod na koupi letenky u Wizz Airu. V druhé části návodu naleznete také informace o členství ve věrnostním klubu Wizz Air Discount Club, které může ušetřit až 270 Kč/os/let.

Akční letenky hledejte v přehledných kalendářích na webu aerolinky. 

Kontakt

Oficiální kontakt ve formě „hotlinky“: 900 140 940 nebo 900 140 809, 14 Kč/min.

Telefonní linka v češtině +420 225 850 035; po – ne: 7:00 – 22:00; běžná sazba – oficiálně pouze pro účely speciální asistence, buďte však milí a dotazy nebo komplikace vám pomůžou vyřešit. 🙂

Nově můžete využít i služeb chatbota s názvem Amelia. Ten byl pojmenován po americké pilotce Amelii Earhartové, která v roce 1928 jako první žena přeletěla Atlantský oceán. Tato virtuální asistentka se vám pokusí odpovědět na téměř jakékoliv dotazy týkající se aerolinky a jejích služeb.

Služby

Žádné extra služby Wizz Air nenabízí.

Destinace

Z Prahy: Bari (BRI), Benátky – Marco Polo (VCE) od 1. dubna 2022, Catania (CTA), Kišiněv (KIV), Kutaisi (KUT), Larnaca (LCA), Neapol (NAP), Řím – Fiumicino (FCO) a Varna (VAR). Linka do Londýna (LTN) byla pozastavena v roce 2020.

Obrovské množství zajímavých destinací z Vídně – např: Faro (FAO), Jerevan (EVN), Kutaisi (KUT), Lisabon (LIS), Porto (OPO), Reykjavík (KEF), Ammán (AMM) s Aqabou (AQJ), Marrákeš (RAK), Šarm aš-Šajch (SSH) + řecké ostrovy.

Nejzajímavější destinace z Budapešti jsou:
Baku (GYD) & Nursultan (NQZ).

Z blízkých polských letišť jako Wroclaw (WRO) & Katowice (KTW)
dobře vychází Reykjavík (KEF). Nově vzniklá aerolinka Wizz Air Abu Dhabi bude ze Spojených arabských emirátů nabízet letenky mj. do Katowic a Budapešti. Zajímavou destinací je také egyptská Alexandria (HBE).

Flotila

Ve flotile Wizz Airu naleznete následující letadla: Airbus A320-200, Airbus A321-200, Airbus A321neo.
guest
202 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)