Wizz Air spouští osm nových linek z Vídně
5.5.2020

Wizz Air spouští osm nových linek z Vídně

Maďarský nízkonákladový dopravce Wizz Air nezahálí ani během koronavirové pandemie. Již v minulých dnech oznámil několik nových linek z Abú Dhabí a otevřel novou bázi na Ukrajině. Zároveň také od 1. května aerolinka částečně obnovila lety z vídeňského letiště Schwechat. Z tohoto letiště nyní otevírá i 8 nových linek, které budou v provozu od července 2020 (resp. října téhož roku v případě poslední v seznamu níže).

Růžové Airbusy budou nově létat:

  • do Bruselu Charleroi – út, st, čt, so, ne – od 1. července
  • do Tallinu – út, čt, so – od 2. července
  • na ostrov Rhodos – čt, ne – od 2. července
  • do Heraklionu na ostrově Kréta – čt, ne – od 2. července
  • do Burgasu – po, pá – od 3. července
  • do Constanty – po, pá – od 3. července
  • na ostrov Zakynthos – út, so – od 4. července
  • do Marrákeše – út, so – od 27. října

Jak je to s cenami?

Ceny jednosměrných letenek se zatím pohybují kolem 50 € (bez WDC). Na akční letenky Wizz Airu si tak budeme muset ještě počkat. Lze ovšem předpokládat, že ceny budou padat i do příznivějších hladin. Wizz Air tak začíná ještě více konkurovat dalším nízkonákladovým aerolinkám Laudamotion a Level, které se převážně specializují na dovolenkové destinace. Například Laudamotion nabízí letenky na řecký ostrov Kréta, do města Heraklion, za 136 € v jednom směru. U Wizz Airu startují ceny, na této nové lince, na 70 € za směr. Je logicky jasné, že prvně jmenovaný dopravce bude muset své lety přibližně o polovinu zlevnit, aby si udržel zákazníky.

Wizz Air stále roste

Wizz Air nyní z Vídně provozuje už 56 pravidelných linek nejen po Evropě, ale také do Izraele či Arménie. Dopravce je také první leteckou společností, která obnovila své lety na území Rakouska. Ceny obnovených letenek startují na 10 € (s WDC). Pokud se usnadní hraniční přechod mezi Českou republikou a Rakouskem, budou pro nás tyto letenky ještě zajímavější.

Aerolinka provozuje také několik letů do Prahy. Ty by měly být opět v provozu od června.

Jak jsme již informovali dříve, Wizz Air i během koronavirové krize dál expanduje v síti svých linek. V Perském zálivu brzy zahájí provoz už z druhé destinace, odkud pro našince budou zajímavé zejména linky do Katowic a Budapešti. Mimo to aerolinka otevřela bázi na letišti ve Lvově, odkud oznámila hned 7 nových linek.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)