• Příruční zavazadlo 1 ks o hmotnosti 10 kg a rozměrech 56 × 45 × 25 cm
  • Občerstvení za poplatek
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.flylevel.com

Info o aerolince

Level je nízkonákladová letecká společnost založená roku 2017. Za vznikem aerolinky stály tři evropské letecké společnosti – Iberia, Vueling a British Airways, které vlastní skupina IAG Group.

Lety operuje ze svých bází na letištích v Barceloně, Paříži a Vídni. Aerolinka vznikla také jako náhrada po dopravcích Open Skies a Air Berlin.

V červnu 2020 společnost Level Europe vstoupila do platební neschopnosti a krátké lety pod touto značkou byly okamžitě zastaveny.

Naše hodnocení

Level vnímáme jako nadprůměrnou nízkonákladovou aerolinku. Pro regionální lety se jedná spíš o dražší typ nízkonákladové aerolinky, avšak toto tvrzení neplatí pro dálkové lety, které startují na pár tisícovkách za zpáteční letenku. Operují poměrně novými letadly a místa na nohy mají také dost. Palubní servis není nijak zvlášť předražen, jak tomu často bývá u konkurence. Na dálkových letech je kromě palubního zábavního systému (IFE) k dispozici za příplatek také Wi-Fi připojení.

Každý červen, na oslavu výročí vzniku společnosti, má aerolinka zajímavé akce. Při prvním výročí (roku 2018) bylo možné koupit jednosměrné letenky z Vídně do všech nabízených evropských destinací za 0,01 €. Na výročí v roce 2019, bylo zas možné pořídit zpáteční letenky z Paříže do Karibiku již kolem 140 € i přes hlavní sezónu. Je jen otázkou, co si pro nás dopravce vymyslí příště.

Zavazadla

V ceně letenky je pouze 1 ks příručního zavazadla o hmotnosti 10 kg a rozměrech 55 × 40 × 20 cm. Na dálkových trasách platí maximální rozměr 56 × 45 × 25 cm.

Odbavené zavazadlo je na evropských letech za poplatek 30 €, na mezikontinentálních letech 40 €.

Nákup letenek

Letenky společnosti Level se nejvíce vyplatí kupovat přímo přes web dopravce.

Kontakt

K dispozici je telefonní číslo  +34 931 224 500 v anglickém jazyce.

Lze také využít kontaktní formulář, který je ovšem vedený pod správou aerolinky Vueling.

Služby

Všechny nápoje a občerstvení jsou za poplatek.

Na dálkových letech nechybí elektrické zásuvky či palubní zábavní systém (IFE) z řadou filmů a seriálů. K dispozici je za poplatek také Wi-Fi připojení.

Ceny za rezervaci oblíbeného sedadla začínají na 5 €.

Destinace

Aerolinka operuje své lety ze tří evropských bází.

Z Vídně jsou operovány jen evropské lety do klasických měst, jako je například Londýn nebo Paříž, a také do dovolenkových destinací například ve Španělsku, Řecku či Itálii.

Z Barcelony létají lety do  vzdálenějších destinací v Severní a Jižní Americe – Boston (BOS), Miami (MIA), New York (JFK), San Francisco (SFO), Buenos Aires (EZE) a Santiago de Chile (SCL).

Z pařížského Orly vylétávají letadla Levelu do destinací v Severní Americe a Karibiku – Montréal (YUL), Fort de France (FDF) a Pointe á Pitre (PTP).

Flotila

Letový park aerolinky čítá celkem 13 letadel, s průměrným stářím 4,8 roku. Celkem provozuje 1 Airbus A320, 4 Airbusy A321 a 7 dálkových Airbusů A330-200.

guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)