Level

Check-in
k dispozici 24 hodin - 60 minut před plánovaným odletem
Příruční zavazadlo
1 ks o hmotnosti 10 kg a rozměrech 55 x 40 x 20 cm. Na dálkových letech rozměry 56 x 45 x 25 cm.
  • Seating za poplatek od 5 €
  • Občerstvení za poplatek
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.flylevel.com

Info o aerolince

Level je nízkonákladová letecká společnost založená roku 2017. Za vznikem aerolinky stály tři evropské letecké společnosti – Iberia, Vueling a British Airways, které vlastní skupina IAG Group.
Lety operuje ze svých bází na letištích v Barceloně, Paříži a Vídni. Aerolinka vznikla také jako náhrada po dopravcích Open Skies a Air Berlin.

Naše hodnocení

Level vnímáme jako nadprůměrnou nízkonákladovou aerolinku. Pro regionální lety se jedná spíš o dražší typ nízkonákladové aerolinky, avšak toto tvrzení neplatí pro dálkové lety, které startují na pár tisícovkách za zpáteční letenku. Operují poměrně novými letadly a místa na nohy mají také dost. Palubní servis není nijak zvlášť předražen, jak tomu často bývá u konkurence. Na dálkových letech je kromě palubního zábavního systému (IFE) k dispozici za příplatek také Wi-Fi připojení.

Každý červen, na oslavu výročí vzniku společnosti, má aerolinka zajímavé akce. Při prvním výročí (roku 2018) bylo možné koupit jednosměrné letenky z Vídně do všech nabízených evropských destinací za 0,01 €. Na výročí v roce 2019, bylo zas možné pořídit zpáteční letenky z Paříže do Karibiku již kolem 140 € i přes hlavní sezónu. Je jen otázkou, co si pro nás dopravce vymyslí příště.

Zavazadla

V ceně letenky je pouze 1 ks příručního zavazadla o hmotnosti 10 kg a rozměrech 55 x 40 x 20 cm. Na dálkových trasách platí maximální rozměr 56 x 45 x 25 cm.

Odbavené zavazadlo je na evropských letech za poplatek 30 €, na mezikontinentálních letech 40 €.

Nákup letenek

Letenky společnosti Level se nejvíce vyplatí kupovat přímo přes web dopravce.

Kontakt

K dispozici je telefonní číslo  +34 931 224 500 v anglickém jazyce.

Lze také využít kontaktní formulář, který je ovšem vedený pod správou aerolinky Vueling.

Služby

Všechny nápoje a občerstvení jsou za poplatek.

Na dálkových letech nechybí elektrické zásuvky či palubní zábavní systém (IFE) z řadou filmů a seriálů. K dispozici je za poplatek také Wi-Fi připojení.

Ceny za rezervaci oblíbeného sedadla začínají na 5 €.

Destinace

Aerolinka operuje své lety ze tří evropských bází.

Z Vídně jsou operovány jen Evropské lety do klasických měst, jako je například Londýn nebo Paříž, a také do dovolenkových destinací například ve Španělsku, Řecku či Itálii.

Z Barcelony létají lety jak do Evropských měst, tak i do vzdálenějších destinací v Severní a Jižní Americe.

Z pařížského Orly vylétávají letadla Levelu do destinací v Severní Americe a Karibiku.

Flotila

Letový park aerolinky čítá celkem 13 letadel, s průměrným stářím 4,8 roku. Celkem provozuje 1 Airbus A320, 4 Airbusy A321 a 7 dálkových Airbusů A330-200.

Zapoj se do diskuze

avatar
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)