Wizz Air: nové linky z Abú Dhabí (Budapešť, Katowice atd.)
4.5.2020

Wizz Air: nové linky z Abú Dhabí (Budapešť, Katowice atd.)

Největší nízkonákladová letecká společnost ve střední a východní Evropě, maďarský Wizz Air, včera oficiálně oznámila otevření 5 nových linek. Jedná se o spojení spadající pod hlavičku nově vzniklé dceřiné společnosti Wizz Air Abu Dhabi. Nové linky budou z Abú Dhabí (Spojené arabské emiráty) směřovat do pětice východoevropských měst – Budapešti, Bukurešti, Katowic, Kluže a Sofie. První dvě zmiňované by měly zahájit provoz již 3. června, zatímco zbytek poté v polovině září.

Expanze Wizz Airu v Abú Dhabí

Letiště v Abú Dhabí (AUH) se pro Wizz Air stane již druhou obsluhovanou destinací v Perském zálivu. Doposud aerolinka pravidelně létala z již výše uvedené pětice destinací na sekundární dubajské letiště Al-Maktúm (DWC). Rozšíření sítě linek pod hlavičkou Wizz Air Abu Dhabi navazuje na ambice aerolinky expandovat i na mimoevropský trh. Firma plánuje postupně expandovat nejen v oblasti Perského zálivu, ale údajně by ráda provozovala i lety dále na východ. A to zejména do Indie, ovšem spekuluje se také o destinacích ve východní Africe.

Nové linky

První nové linky, na nichž společnost začne létat, z Abú Dhabí budou provozovány do Budapešti a Bukurešti. Obě dvě spojení budou zpočátku provozována s frekvencí 2x týdně (vždy středa a neděle). Od začátku října se pak počet spojení o jeden let týdně navýší. Mezi Budapeští a Abú Dhabí se bude létat v pondělí, středu a pátek. Z Abú Dhabí do Bukurešti pak v úterý, čtvrtek a sobotu. V polovině září se pak k těmto dvou linkám přidají i další trasy do Katowic (od 15. září), Kluže (od 16. září) a Sofie (od 15. září). Na těchto linkách se bude létat 2x týdně. V případě pro české občany asi nejzajímavějšího spojení z polských Katowic se bude jednat o úterý a soboty (do 24. října) a posléze o pondělky a pátky. Linka Abú Dhabí – Kluž bude v provozu středy a neděle, zatímco spojení z bulharského hlavního města, Sofie, úterky a soboty.

Aktuální ceny

Našince budou pravděpodobně nejvíce zajímat ceny letenek z Katowic (eventuálně Budapešti). Na nejlevnější ceny tradičně u Wizz Airu dosáhnou členové Wizz Air Discount Clubu –  v případě letenek z Katowic se bavíme o 3 356 Kč (v termínu od 25. prosince do 1. ledna), zatímco v případě Budapešti pak o 2 504 Kč (čistě ilustrační termín 8. – 15. červenec). Nákupu letenek na prázdninové termíny z Budapešti bychom se však raději ještě vyvarovali, a to zejména s ohledem velká horka, která tou dobou v Emirátech budou panovat, a také nejistou situaci v cestovním ruchu. Cenový vývoj na obou trasách však budeme pečlivě sledovat a o případných atraktivních letenkách se dozvíte mezi prvními.

Zapoj se do diskuze

avatar
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)