Laudamotion

Laudamotion

Aerolinka Lauda (OE), dříve Laudamotion, je rakouská nízkonákladová společnost s hlavní bází na vídeňském letišti Schwechat (VIE). Aerolinka vznikla roku 2018 po krachu letecké společnosti FlyNiki, kterou vlastnil formulový závodník Niki Lauda.

Letecká společnost patří společně s aerolinkami Malta Air, Buzz a Ryanair UK do holdingu aerolinky Ryanair.
  • Příruční zavazadlo max. rozměry 40 × 25 × 20 cm (hmotnost neomezena); větší příruční zavazadlo jen po zakoupení přednostního nástupu
  • Občerstvení pouze na prodej
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.laudamotion.com

Check-in a seating

Online check-in je k dispozici 24 až 2 hodiny před plánovaným časem odletu (60 dní předem jen při zakoupení sedadla) – dostupný na webu aerolinky a také v aplikaci. Check-in na letišti podléhá poplatku 55 €.

Při zvolení bezplatné varianty seatingu Ryanair záměrně rozsazuje. Rezervace sedadla dle osobní preference začíná na 3 €, prémiová sedadla podléhají poplatku 20 €. Zpoplatněná rezervace sedadla umožňuje časný check-in – již 60 dní před odletem. Výběr sedadla je povinný při cestování s dětmi, aby si rodič mohl zvolit sedadlo vedle svých dětí (sedadla v řadách 18-33 jsou pro rodiče a děti zdarma).

Test na COVID-19: dle podmínek cílové destinace. Více informací se dočtete na stránkách dopravce.

Naše recenze

Lauda, ostatně stejně jako Ryanair, má své služby osekané na naprosté minimum. Nehezký interiér letadla, málo místa na nohy, sedačky nelze sklopit, nemají kapsu na časopisy. Přeprava zavazadel i jakékoliv další služby jsou extrémně předražené, systém pro rezervace letenek spoléhá v nevědomost zákazníků a ty pak „oškubává“. Řešit jakoukoliv reklamaci je předem prohraný boj. Na druhou stranu, svůj primární cíl – dopravu z bodu A do bodu B – Ryanair poskytuje za nejlepší možné ceny na trhu.

PS: Pokud má váš let zpoždění nebo dojde k úplnému zrušení letu, můžete získat odškodnění až 600 €!

Zavazadla

Malé kabinové zavazadlo o rozměrech max. 40 × 25 × 20 cm a neomezené hmotnosti je ke každé letence zdarma.

Velké kabinové zavazadlo o max. rozměrech 55 × 40 × 20 cm a váze 10 kg můžete mít spolu s malým příručním zavazadlem pouze po zakoupení prioritního nástupu, cena se pohybuje od 6 do 12 €.

Poplatek za 10kg odbavené zavazadlo je 10-17,5 €. Poplatek za 20kg odbavené zavazadlo činí 25-35 €, dle sezóny a destinace.

Nákup letenek

Nejjednodušší variantou je zakoupení letenky přes náš vyhledávač. Koupě letenky od společnosti Laudamotion probíhá analogicky jako u Ryanairu. Jedná se o složitější proces, pokud tedy nechcete zbytečně utrácet za nepotřebné doplňkové služby, ke kterým vás Ryanair navádí, postupujte podle našeho návodu Jak koupit letenku u Ryanairu. 

Platba kreditní kartou za poplatek 2% z ceny letenky, platba debetní kartou zdarma. Plaťte vždy v měně originální destinace, směnný kurz Ryanairu je silně nevýhodný.

Ke snadnému nákupu letenek lze využít i aplikaci Ryanairu – pro iOS nebo pro Android.

Ptáte se, jak na storno letenky? Podívejte se na časté dotazy, kde naleznete odpověď na svou otázku.

Kontakt

Telefonní linka v anglickém jazyce + 44 871 500 5050; po–pá: 7:00–19:00, so: 10:00–19:00, ne: 11:00–19:00; cena běžného hovoru + 0,13 £/min.

Ryanair ChatBot, neboli chatovací robot, se vám bude věnovat online. Ovšem anglicky umí nejspíš hůř než vy. Obecně platí, že kontaktovat Ryanair, resp. společnost Lauda, není snadným úkolem.

Služby

Jedná se skutečně o aerolinku, která vám dá jen to, co si zaplatíte. Tudíž žádné extra služby nečekejte

Destinace

S Laudou se lze dostat z Rakouska, Německa nebo Švýcarska téměř do celé Evropy. Za zmínku stojí výborné ceny za letenky do dovolenkových destinací. Nejednou jsme zrealizovali denní koupačku namísto u Máchova jezera na Mallorce.

Flotila

Ve flotile Laudy najdeme jen a pouze stejná letadla. Jedná se o 28 Airbusů A320 průměrného věku 13,5 let.

Dříve aerolinka Laudamotion vlastnila několik Airbusů A321 a A320 po zkrachovalé aerolince Air Berlin. Bohužel se těchto komfortních letadel, kvůli dražšímu pronájmu, zbavila a operuje jen s výše zmíněnými Airbusy A320, o jejichž rozteči mezi sedadly by se dalo polemizovat.

Z německých letišť je dost pravděpodobné, že poletíte Boeingem B737-800 v barvách Ryanairu, které jsou na tamních letištích bázovaná.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)