Laudamotion

Check-in
48 h až 2 h před plánovaným časem odletu. Check-in na letišti za 55 €.
Laudamotion
Příruční zavazadlo
1 ks, maximální rozměry 40 x 25 x 20 cm
  • Seating za poplatek, nákup se otevírá 60 dní před odletem
  • Občerstvení vše za poplatek
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.laudamotion.com

Info o aerolince

Laudamotion je Rakouská nízkonákladová společnost s hlavní bází na vídeňském letišti Schwechat. Aerolinka vznikla roku 2018 po krachu letecké společnosti FlyNiki, kterou vlastnil formulový závodník Niki Lauda. Letecká společnost patří společně s Malta Air, Ryanair Sun, Buzz a Ryanair UK do holdingu aerolinky Ryanair. Lety z německých letišť jsou často operovány právě letadly společnosti Ryanair.

Naše hodnocení

Laudamotion má, stejně jako Ryanair, své služby osekané na naprosté minimum. Nehezký interiér letadla, málo místa na nohy a sedačky nelze sklopit. Přeprava zavazadel i jakékoliv další služby jsou extrémně předražené, systém pro rezervace letenek spoléhá v nevědomost zákazníků a ty pak „oškubává“. Řešit jakoukoliv reklamaci je předem prohraný boj. Na druhou stranu, svůj primární cíl – dopravu z bodu A do bodu B – Ryanair poskytuje za nejlepší možné ceny na trhu.

Zavazadla

Malé příruční zavazadlo o rozměrech max. 40 x 25 x 20 cm a neomezené hmotnosti je ke každé letence zdarma. Velké příruční zavazadlo o max. rozměrech 55 x 40 x 20 cm a váze 10 kg můžete mít spolu s malým příručním zavazadlem pouze po zakoupení prioritního nástupu, cena se pohybuje od 6 do 12 €.
Poplatek za 10kg odbavené zavazadlo je 10-17,5 €. Poplatek za 20kg odbavené zavazadlo činí 25-35 €, dle sezóny a destinace.

Nákup letenek

Koupě letenky u Laudamotion je složitější proces, rezervační systém je totiž spravován aerolinkou Ryanair.  Pokud tedy nechcete zbytečně utrácet za nepotřebné doplňkové služby, ke kterým vás aerolinka navádí,postupujte podle našeho návodu Jak koupit letenku u Ryanairu. Platba kreditní kartou za poplatek 2% z ceny letenky, platba debetní kartou zdarma. Plaťte vždy v měně originální destinace, směnný kurz Ryanairu/Laudamotioin je silně nevýhodný.

Kontakt

Telefonní linka v anglickém jazyce + 44 871 500 5050, po-pá 7-19 h, so 10-19 h, ne 11-19 h, cena běžného hovoru + 0,13 £/min.
Ryanair ChatBot, neboli chatovací robot, se vám bude věnovat tady. Ovšem anglicky umí nejspíš hůř než vy. Obecně máme s kontaktováním Ryanairu negativní zkušenosti.

Služby

Jedná se skutečně o aerolinku, která vám dá jen to, co si zaplatíte. Tudíž žádné extra služby nečekejte

Destinace

S Laudou se lze dostat z Rakouska, Německa nebo Švýcarska téměř do celé Evropy. Za zmínku stojí výborné ceny za letenky do dovolenkových destinací. Nejednou jsme zrealizovali denní koupačku namísto u Máchova jezera na Mallorce.

Flotila

Ve flotile najdeme 28 Airbusů A320 průměrného věku 13,5 let.

Dříve aerolinka vlastnila několik Airbusů A321 a A320 po zkrachovalé aerolince Air Berlin. Bohužel se těchto komfortních letadel, kvůli dražšímu pronájmu, zbavila a operuje jen s výše zmíněnými Airbusy A320, o jejichž rozteči mezi sedadly by se dalo polemizovat.

Z německých letišť je dost pravděpodobné, že poletíte Boeingem B737-800 v barvách Ryanairu, které jsou na tamních letištích bázovaná.

Zapoj se do diskuze

avatar
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)