Nová přímá linka z Prahy do Ománu od SalamAiru
3.11.2021

Nová přímá linka z Prahy do Ománu od SalamAiru

Velmi zajímavá a horká novinka vyletěla z pražského Letiště Václava Havla. Již příští měsíc bude spuštěn provoz na nové lince z Prahy do Ománu. Přímá linka z Prahy povede do druhého největšího města v sultanátu, do Salála (Salalah) ležícího na jihu země.

Detaily o nové lince z Prahy do Ománu

Kdo bude lety z Prahy do Salála provozovat?

Za novou linkou stojí mladá ománská nízkonákladová aerolinka SalamAir.

Kdy bude zahájen provoz a jak často se bude létat?

Inaugurační let z Prahy do Salála by se měl uskutečnit 2. prosince 2021. A linka by měla být provozována minimálně do konce zimního letového řádu (25. března 2022).

V plánu dopravce figuruje aktuálně jedna týdenní rotace: ve směru do Perského zálivu by se mělo létat v pátek, zatímco zpět do České republiky vždy v sobotu. Pokud bude o lety na nové lince zájem a zároveň se v obou zemích nebude zhoršovat epidemiologická situace, je dopravce připraven přidat ještě druhou týdenní rotaci.

Letecká společnost bude na trasu nasazovat Airbus A320 neo. Podívejte se na kompletní flotilu dopravce. 

Kolik budou stát letenky?

Letenky zatím nebyly do rezervačního systému aerolinky nahrány. Situaci ale bedlivě sledujeme a jakmile se tak stane, budeme vás o tom informovat. 🙂

Dá se očekávat, že část kapacity letadla bude vždy zaplněna turisty cestujícími s cestovními kancelářemi, a proto zde vidíme omezený prostor pro ulovení extra levných letenek. Na druhou stranu křišťálovou kouli nemáme a můžeme se příjemně mýlit…

Nová přímá linka z Prahy do Ománu od SalamAiru
Pláže jižního Ománu

Podmínky cestování do Ománu

Cestování do Ománu je v současné době zatíženo rovnou několika podmínkami. Všichni přijíždějící cestovatelé se musí prokázat očkovacím certifikátem (min. 14 dnů od plně dokončené vakcinačního schématu), dále je třeba předložit negativní PCR test (ne starší 72 hodin) a disponovat cestovním pojištěním (kryjící výlohy spojené s léčbou nemoci COVID-19, v délce min. 1 měsíce). Všechny uvedené dokumenty cestovatelé musí nahrát do této registrace.

Cestující mladší 18 let a osoby, kterým zdravotní stav neumožnil vakcinaci (což je nutné prokázat potvrzením od lékaře), jsou z povinnosti prokázat se očkovacím certifikátem i výsledkem PCR testu osvobozeni.

Více informací se dočtete na stránkách Velvyslanectví ČR v Rijádu.

PS: Před cestou do Ománu si také nezapomeňte zařídit online vízum. 

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)