SalamAir lety z Prahy do Ománu nejspíše neobnoví
4.10.2023

SalamAir lety z Prahy do Ománu nejspíše neobnoví

EDIT (4. 10. 2023): Situace týkající se linky z Prahy do Ománu, operované aerolinkou SalamAir, začíná připomínat čím dál větší tragikomedii. Zkraje října lety na trase do Maskatu z rezervačního systému dopravce opětovně zmizely a cestovatelům jsou rozesílány informace o refundech (dle zkušeností vás, cestovatelů, jsou alespoň zpracovávány poměrně rychle). K obnovení provozu mělo dojít již za tři týdny a aktuálně to růžově opět nevypadá. Na služby aerolinky se nyní spíše nespoléhejte…

„Odvolávám, co jsem odvolal, slibuji, co jsem slíbil.“ Tak nějak by se dala parafrázovat situace kolem provozu linky ománské aerolinky SalamAir z Prahy (PRG) do Maskatu (MCT). Před třemi týdny došlo znenadání ke smazání všech letů z Prahy do Ománu z rezervačního systému dopravce. Nyní ale zčistajasna došlo k jejich opětovnému nahrání do systému a aerolinka se tváří, že s provozem přímých letů mezi Prahou a Maskatem i nadále počítá.

Grotesknost situace dokresluje skutečnost, že ani samotná letecká společnost nedokáže poskytnout pevné záruky a vydat oficiální prohlášení, že dopravce provoz na lince s příchodem zimního letového řádu obnoví. Osud linky z Prahy do Ománu tedy nejspíše závisí na aktuálních náladách povolaných osob ve vedení letecké společnosti.

Pokud jste měli letenky do Ománu, Kuala Lumpur v Malajsii, na thajský ostrov Phuket či do jiné destinace v síti dopravce zakoupeny, budeme rádi za sdílení osobních zkušeností se zrušením letenek / jejich reinstalací v platnost. Napište nám do komentářů pod článkem.

Letový řád

Dle informací vyplývajících z rezervačního systému dopravce se SalamAir na trasu z Prahy do Maskatu (MCT) vrátí počínaje úterým 31. října 2023. Po čas platnosti zimního letového řádu 2023/2024 pak aerolinka počítá se dvojicí letů týdně (úterý a pátek). Poslední let na trase je aktuálně vypsán na 29. března 2024.

  • Muscat – Praha -> 14:15 – 18:45
  • Praha – Muscat -> 19:30 – 04:50 (+1)

Ceny letenek

Jak již bylo uvedeno výše, letenky jsou k dispozici v rezervačním systému dopravce. Aktuálně v něm všechny lety z Prahy do Maskatu visí za jednotnou cenu – zpáteční letenka v nejnižším tarifu „Light“ vyjde na 655,69 €.

Od potenciálního nákupu nechceme nikoho z cestovatelů odrazovat. Nicméně za současné konstelace, kdy jsou lety bez jakýchkoliv předcházejících indicií rušeny a prakticky týden na to opětovně nahrány do rezervačního systému, bychom s nákupem letenek od SalamAiru byli mimořádně obezřetní a raději počkali do konce října, jestli se zeleno-bílá letadla ománského dopravce do Prahy skutečně vrátí…

SalamAir lety z Prahy do Ománu nejspíše neobnoví

Omán je prima, Omán je fajn

Omán je pouští, ale i oázou. Nekonečné oranžové písky, duny a karavany velbloudů střídá zeleň a banánové plantáže. Na obzoru se zdvihají skaliska a země praská, vytvářejíc úchvatné kaňony. S trochou štěstí můžete potkat divoké přímorožce a elegantní gazely. Jak je krásná ománská příroda, tak nádherná jsou i města a jejich obyvatelé. Nenajdete tu věžáky ani skleněné budovy, jen vřelost beduínů a arabskou tradici. Ulice voní kadidlem a ženy nosí barevné šaty. Zavítejte do přístavního Maskatu pro slaďoučké datle a šperky z perleti. Ubytujte se v jednom z luxusních resortů a nechte se rozmazlovat, Omán si vás získá.

Subscribe
Upozornit na
guest
20 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)