Nová linka z Prahy do Osla od Flyru
11.2.2022

Nová linka z Prahy do Osla od Flyru

Žhavými novinkami z pražského Letiště Václava Havla se to v posledních týdnech jenom hemží. Minulý týden to byla nová linka z Prahy do saúdskoarabského Rijádu, na začátku tohoto týdne potom nová linka z Prahy do Černé Hory a dnes v oznamování příjemných zpráv pokračujeme! Od dubna vzroste konkurence na trase z Prahy do Osla. K tamějšímu národnímu dopravci, Norwegianu, přibude také spojení od norské nízkonákladové společnosti Flyr.

Kdy a jak často se bude létat?

Mladá norská lowcostová aerolinka Flyr plánuje zahájit spojení na trase z Prahy do Osla (na hlavní letiště Gardamoen) od 7. dubna. Zpočátku se bude létat 2× týdně, vždy ve čtvrtek a neděli – což vychází na pohodové prodloužené víkendy v jižním Norsku. Od června pak bude počet rotací ještě navýšen o úterní let. S provozem linky je prozatím počítáno do konce letního letového řádu, tj. do závěru října 2022.

Lety z Prahy do Osla budou operovány letouny Boeing 737-800, kterých má dopravce ve flotile celkem pět.

Letový řád nové linky

úterní rotace

  • Praha – Oslo -> 11:30 – 13:30
  • Oslo – Praha -> 08:40 – 10:40

čtvrteční rotace

  • Praha – Oslo -> 14:55 – 16:55
  • Oslo – Praha -> 12:05 – 14:05

nedělní rotace

  • Praha – Oslo -> 11:10 – 13:10
  • Oslo – Praha -> 08:20 – 10:20

Ceny letenek

Flyr bude na trase z Prahy do norského hlavního města, Osla, konkurovat aerolince Norwegian. Uvidíme proto, zdali nám, cestovatelům, udělá vzájemný konkurenční boj radost a přinese levné ceny letenek do Osla. V rezervačním systému aerolinky Flyr aktuálně ulovíme nejlevnější zpáteční letenky na prodloužené víkendy z Prahy do Osla za 2 374 Kč, a to v dubnových a květnových termínech. Jedná se o letenky v nejnižším tarifu „Mini“, který obsahuje pouze příruční zavazadlo.

Kompletní přehled levných letenek z Prahy do Osla na nové lince naleznete v našem včerejším letenkovém příspěvku.

Nová linka z Prahy do Osla od Flyru

Tarify dopravce

Aerolinka Flyr nabízí letenky celkem ve třech tarifech. Níže si na ně blíže „posvítíme“.

  • „Mini“ – malé příruční zavazadlo + možnost bezplatné změny letenky (max. 21 dnů před odletem)
  • „Smart“ – dvě příruční zavazadla + 2 ks odbavených zavazadel á 23 kg/ks + výběr sedadla + možnost bezplatné změny letenky (max. 3 dnů před odletem)
  • „Flex“ – dvě příruční zavazadla + 3 ks odbavených zavazadel á 23 kg/ks + výběr sedadla (v řadách 2-6 garance volného prostředního místa) + přednostní odbavení / nástup do letadla + možnost bezplatné změny letenky (max. 30 minut před odletem) / bezplatné zrušení celé letenky (plná refundace)

Jaké jsou vstupné podmínky do Norska?

K cestě do Norska vám aktuálně postačí „pouze“ jeden dokladů bezinfekčnosti: doklad o očkování / uzdravení / negativní test (ne starší 24 hodin). Nezapomeňte ani na příjezdový formulář.

Více informací o podmínkách pro cestování i opatření na místě a samozřejmě také všechny užitečné odkazy naleznete v našem průvodci „Koronavirus v Norsku“.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)