Flyr

Flyr

Letecká společnost Flyr vyhlásila 1. února 2023 bankrot! Norská aerolinka nedokázala sehnat finance na další provoz a ukončila svou činnost.

Mladá norská nízkonákladová aerolinka Flyr (FS) byla založena teprve v létě roku 2020. O necelý rok později také zahájila svůj provoz. Základna dopravce se nachází na hlavním letiště v norském Oslu (OSL), odkud provozuje lety do domácích i zahraničních destinací.

Na jaře a v létě roku 2022 létala také z Prahy do Osla, nicméně provoz linky byl na konci července zastaven.
  • Příruční zavazadlo malé příruční zavazadlo á 38 × 30 × 20 cm (max. 8 kg)
  • Občerstvení pitný režim (káva, čaj, voda) zdarma, jídlo zpoplatněno
  • Hodnocení
  • Oficiální web https://flyr.com/en

Check-in a seating

Online check-in se otevírá vždy 24 hodin před časem plánovaného odletu. V případě vnitrostátních letů se check-in přepážky na letišti uzavírají 30 minut před odletem, u mezinárodních letů poté 45 minut před odletem.

Cestující ve vyšších tarifech „Smart“ a „Fleks“ mají v ceně letenky také volný seating. Nejvyšší tarif „Fleks“ pak umožňuje vybrat si sedadla v řadách 2–6, kde bude volné prostřední sedadlo.

Naše hodnocení

Mladá norská nízkonákladová aerolinka na první pohled působí velmi sympatickým dojmem. Ceny letenek nejsou „přestřelené“, zavazadlová politika je ve vyšších tarifech extrémně štědrá a jistě potěší také bezplatné občerstvení na palubě (byť jen ve formě pitného režimu).

Vlastní zkušenost s aerolinkou Flyr zatím nemáme, a proto budeme rádi o sdílení vašich zážitků. 🙂

PS: Pokud má váš let zpoždění nebo dojde k úplnému zrušení letu, můžete získat odškodnění až 600 €!

Zavazadla

Základní tarif „Mini“ obsahuje v ceně pouze malé příruční zavazadlo limitované hmotností 8 kg a rozměry 38 × 30 × 20 cm.

Cestující s letenkami ve vyšších tarifech „Smart“ a „Fleks“ si kromě malého příručního zavazadla smí na palubu vzít také druhé větší kabinové zavazadlo. To je limitováno hmotností 10 kg a rozměry 55 × 40 × 20 cm. Oba tarify již zároveň obsahují i odbavená zavazadla, a to dokonce ve štědrém počtu – „Smart“ 2 ks s váhovým limitem 23 kg (max. rozměry 90 × 75 × 55 cm) a „Fleks“ dokonce 3 ks.

Nákup letenek

Letenky již není možné zakoupit z důvodu bankrotu.

 

Kontakt

Norská aerolinka nemá své zastoupení na území České republiky.

Dopravce můžete kontaktovat na telefonním čísle +47 400 00 063 nebo e-mailem na adrese: [email protected]. Další možností je využití online chatu na webových stránkách dopravce (viz vyskakovací okna v pravém spodním rohu obrazovky). Agenti jsou zpravidla dostupní ve všední dny od 08:00 do 20:00, v sobotu od 08:00 do 18:00 a v neděli od 09:00 do 21:00.

Služby

Cestující s letenkami v základním tarifu „Mini“ nemají nárok na žádné extra služby během letu.

Na domácích letech kratších 90 minut je zdarma servírována káva, čaj a pitní voda. Na mezinárodních letech je tomu taktéž + je možné zakoupit extra občerstvení z prodejního vozíku.

Speciální tarif „UNG“ (norský slangový výraz pro „young“) potěší cestovatele mladší 30 let. Letenky v tomto tarifu jsou prodávány za nižší ceny a navíc obsahují 2 ks odbavených zavazadel á 23 kg/ks (viz podmínky tohoto tarifu).

Nákup letenek, správa rezervace, online check-in i dokoupení dodatečných služeb jsou dostupné skrze mobilní aplikaci letecké společnosti (App Store nebo Google Play).

Destinace

Aerolinka Flyr létala od dubna do července 2022 také na pravidelné lince z Prahy (PRG) do Osla (OSL). Na konci července byl ale její provoz zastaven a její další osud je ve hvězdách.

Ze svého hlavního hubu v Oslu (OSL) provozuje vnitrostátní linky do Bergenu, Bodo, Harstadu/Narviku, Stavangeru, Tromso a Trondheimu.

Nabídka kontinentálních letů po Evropě čítá od jara 2022, kdy se mimochodem velmi výrazně rozrostla, již celkem 21 destinací. Kompletní nabídku destinací naleznete přímo na webu dopravce.

Flotila

Mladý norský dopravce má ve flotile aktuálně 5 letadel Boeing 737-800. Zároveň má objednáno 6 nových Boeingů 737 MAX 8.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)