Nová linka z Prahy do Rijádu v Saúdské Arábii
1.2.2022

Nová linka z Prahy do Rijádu v Saúdské Arábii

Před dvěma týdny oznámila saúdskoarabská aerolinka Flynas plány na zahájení letů na přímé lince z Prahy do Rijádu. Dnes se tento záměr přenesl také do rezervačního systému dopravce, kde si již můžete letenky na této nové trase zakoupit. Létat se začne od 1. května, nicméně ceny letenek zatím visí ve velmi vysokých cenových hladinách.

Kdy a jak často se bude létat?

Saúdskoarabský nízkonákladový dopravce Flynas zahájí provoz na lince z Prahy do Rijádu 1. května. Létat se bude celkem 3× týdně, a to vždy ve středu, pátek a neděli. V rezervačním systému dopravce jsou momentálně nahrány rotace od května do července letošního roku.

Dopravce bude na trasu nasazovat letadla typu Airbus A320neo, která by měla trasu mezi oběma městy zvládnout za cca 6 hodin. Let z Prahy do Rijádu by měl trvat 5 hodin a 55 minut, zatímco návrat poté 6 hodin a 20 minut.

Letový řád mezi Prahou a Rijádem

  • Rijád – Praha -> 05:25 – 10:45
  • Praha – Rijád -> 11:35 – 18:30

Nová linka z Prahy do Rijádu v Saúdské Arábii

Kolik budou stát letenky?

Zatímco oznámení o plánech na spuštění nové linky nám udělalo velkou radost, o cenách se to již říci moc nedá. Nejlevnější zpáteční letenky z Prahy do Rijádu aktuálně vychází na cca 16,5 tisíce Kč. A to navíc v nejnižším tarifu „Light“, který zahrnuje pouze přepravu příručního zavazadla s hmotnostním limitem 7 kg.

Letenky ve vyšším tarifu „Value“ zahrnujícím také přepravu odbaveného zavazadla s limitem 20 kg, bezplatnou možnost výběru sedadla a teplý pokrm během letu vyjdou ještě o cca 12 stokorun dráže.

Letenky jsou již nyní k zakoupení na stránkách dopravce.

Jaké jsou vstupní podmínky do Saúdské Arábie?

Pro cestu do Saúdské Arábie je aktuálně nutné disponovat negativním testem a zároveň dokladem o očkování. Dalšími povinnými náležitostmi pro vstup jsou vyplněný formulář, turistické vízum a cestovní pojištění.

Více informací o podmínkách pro cestování i opatření na místě a samozřejmě také všechny užitečné odkazy naleznete v našem průvodci „Koronavirus v Saúdské Arábii“.

Co dělat v Saúdské Arábii?

Skvělou inspiraci pro cestování po Saúdské Arábii najdete v našich zápiscích z cest:

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)