Nová linka z Prahy do Hurghady od EgyptAiru
7.5.2021

Nová linka z Prahy do Hurghady od EgyptAiru

Příjemné zprávy se opět šíří z pražského Letiště Václava Havla. Egyptská národní aerolinka EgyptAir začne v druhé polovině května pravidelně létat na přímé lince do oblíbeného letoviska Hurghada. Na trase z Prahy do Hughady si cestovatelé budou moci vybírat z nabídky již třech dopravců.

Nová linka z Prahy do Hurghady

Letecká společnost EgyptAir začne z Prahy do Hurghady létat od 23. května 2021. Linka bude zpočátku obsluhována 1× týdně (neděle). Od poloviny června pak dopravce přidá i druhou rotaci, a to ve čtvrtek. Aerolinka bude nové spojení provozovat ve spolupráci s CK Čedok.

„Přímé lety z Prahy do oblíbených letovisek v Egyptě jsou dlouhodobě mezi českými cestujícími oblíbené. Věříme, že nové spojení do Hurghady během letní sezóny využijí zájemci jak o zájezdy s cestovními kancelářemi, tak i individuální turisté. Jsme také rádi, že na Letiště Václava Havla Praha přichází i v této době úplně nový dopravce. Současně vidíme zajímavý potenciál letů z Prahy i do dalších destinací v Egyptě, o kterých s dopravci jednáme,“ uvedl Jaroslav Filip, ředitel leteckého obchodu Letiště Praha.

Letadlo

Na novou linku bude nasazován moderní letoun Airbus A220-300 v konfiguraci pro 137 cestujících. V nabídce bude 122 sedadel v ekonomické třídě a 15 sedadel v třídě „Comfort“.

Zavazadla a občerstvení

Základní cena letenky bude obsahovat také odbavené zavazadlo s hmotnostním limitem 23 kg. Cestujícím bude také během letu nabídnuto občerstvení zdarma.

Letenky

Letenky zatím v rezervačním systému dopravce nahrané nejsou, měly by se tam však brzy objevit. Dále budou také k dostání u vybraných cestovních kanceláří, s nimiž aerolinka spolupracuje.

Další linky do Egypta

EgyptAir bude již třetím dopravcem nabízejícím letenky z Prahy do Hurghady, Na trase momentálně každý den létá tuzemský dopravce Smartwings. Dvě spojení týdně provozuje také další egyptská aerolinka Air Cairo.

Egypt je mezi českými cestovateli mimořádně oblíbenou destinací. Každý den se můžete na křídlech Smartwings vydat také do dalšího letoviska na břehu Rudého moře, Marsa Alam.

Vstupní podmínky do Egypta a podmínky návratu do ČR

Pro vstup na území Egypta je nutné se prokázat negativním PCR testem na COVID-19 ne starším 72 hodin. Děti do věku 6 let jsou od této povinnosti osvobozeny. V letoviscích Hurgháda, Marsa Alam, Šarm el-Šajch a Taba je možné podstoupit PCR test na letišti za poplatek 30 USD. Dále je nutné vyplnit vstupní formulář a prokázat se cestovním pojištěním. Aktuální informace k cestám do Egypta sledujte na webu Velvyslanectví ČR v Káhiře.

Návraty do České republiky se řídí „Cestovatelským semaforem“ a Egypt se nachází v „tmavě červené kategorii zemí“. To znamená vyplnit příjezdový formulář a předložit negativní test před cestou domů (antigenní ne starší 24 hodin nebo PCR ne starší 72 hodin). Další PCR test musíte podstoupit ve své domovině, a to nejdříve 5. den po návratu (do té doby je třeba setrvat v karanténě). Výjimka se vztahuje na občany ČR, kteří nemoc COVID-19 prodělali v posledních 90 dnech.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)