Nová linka z Prahy do Antalye
31.3.2021

Nová linka z Prahy do Antalye

Letní sezona s sebou na pražské Letiště Václava Havla přinese opět výrazné oživení provozu a nárůst počtu spojení. Novinek na nás snad bude čekat, co nejvíce, ovšem již nyní je jasné, že se od konce května budeme moci těšit na novou linku do Turecka. Do Prahy začnou létat letadla AnadoluJet, což je značka spadající pod aerolinku Turkish Airlines. Linka z Prahy do turecké Antalye bude operována 3× týdně.

Nová linka z Prahy do Antalye

Nová linka směřující do oblíbeného tureckého letoviska ležícího na břehu Středozemního moře bude provozována od 27. května 2021. V letovém řádu jsou vypsány celkem tři týdenní rotace, a to vždy ve čtvrtek, sobotu a neděli. Ceny zpátečních letenek se aktuálně pohybují nad astronomickou hranicí 20 tisíc Kč, pravděpodobně se však jedná o chybu v rezervačním systému dopravce. Letenky s jedním svižným přestupem v Istanbulu totiž ve stejných termínech pořídíte za třetinové ceny. S informací přišel server Zdopravy.cz.

Letový řád

 • čtvrtek
  • Antalya – Praha -> 09:15 – 11:15
  • Praha – Antalya -> 12:10 – 16:05
 • sobota
  • Antalya – Praha -> 09:15 – 11:15
  • Praha – Antalya -> 12:10 – 16:05
 • neděle
  • Antalya – Praha -> 13:25 – 15:25
  • Praha – Antalya -> 16:20 – 20:15
Nová linka z Prahy do Antalye
Přímořské letovisko Ölüdeniz na Turecké riviéře

Konkurence na lince z Prahy do Antalye

Na trase Praha – Antalye bude v letních měsících panovat živá konkurence. Cestovatelé si totiž budou moci vybírat z nabídky hned trojice dopravců. Kromě AnadoluJet (Turkish Airlines) budou přímé lety nabízet také tuzemský dopravce Smartwings (začíná 1. května) a německo-turecká nízkonákladová aerolinky Sun Express (od 1. června).

Cenově zatím nejlépe vychází letenky v podání posledně zmiňovaného dopravce. Kde nyní za zpáteční letenku zaplatíte něco málo přes 5 tisíc Kč. Nabízeny jsou dvě rotace týdně, a to vždy v úterý a neděli. Základní tarif „SunEco“ navíc u této aerolinky obsahuje i odbavené zavazadlo v ceně.

Domácí dopravce Smartwings začne do Antalye létat s frekvencí jednoho letu týdně (sobota). Počet rotací ovšem bude velmi rychle navyšován a již během června se počítá s každodenním spojením (rovnou dva lety denně). Ceny zpátečních letenek se pohybují lehce nad hranicí 8 tisíc Kč. Nicméně většina cestovatelů se bude tradičně rekrutovat z řad zákazníků cestovních kanceláří.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)