První charterové lety z Prahy na Srí Lanku vypraví CK Čedok
22.10.2023

První charterové lety z Prahy na Srí Lanku vypraví CK Čedok

Cestovní kancelář Čedok si pro letošní zimní sezonu 2023/2024 přichystala rovnou několik zajímavých novinek, o nichž jsme se rozepsali již v tomto speciálním článku. Na začátku října rozlétala Madagaskar a druhou exotickou destinací, do níž českým cestovatelům nabídne přímé charterové lety, bude co nevidět Srí Lanka! První charterový let z Prahy na Srí Lanku, do tamějšího hlavního města Colombo (CMB), bude vypraven již toto úterý!

Letový řád

Inaugurační charterový let z Prahy (PRG) do Colomba (CMB) se uskuteční již 24. října 2023. Přímé lety na Srí Lanku budou následně českým turistům k dispozici po celou zimní sezonu 2023/2024.

  • LO6283: Praha – Colombo -> 17:30 – 07:00 (+1)
  • LO6284: Colombo – Praha -> 09:00 – 15:00

Charterové lety pro cestovní kancelář Čedok zajistí polský národní dopravce LOT Polish Airlines svými letadly Boeing 787 Dreamliner. Délka letu z Prahy do Colomba se bude pohybovat kolem 10 hodin čistého času. Cestovatelé si budou moci vybrat ze třech cestovních tříd – ekonomické, premium a business.

První charterové lety z Prahy na Srí Lanku vypraví CK Čedok

Zájezdy na Srí Lanku

Ceny zájezdů z Prahy na Srí Lanku jsou nastaveny velmi přívětivě! Vždyť nejlevnější balíčky obsahující týdenní ubytování v některém z vybraných hotelů na západním pobřeží ostrova, stravování formou snídaně / polopenze / all inclusive (zkrátka dle vlastní chuti) a také letenky na přímých letech z Prahy do Colomba a zpět pořídíte již od 19 990 Kč. Za takovou cenu leckdy nepořídíte ani samostatné letenky z Prahy (nemluvě o tom, že pohodlí, které nabídne přímý let, nelze zkrátka konkurovat)…

Přehled zájezdů z Prahy na Srí Lanku

První charterové lety z Prahy na Srí Lanku vypraví CK Čedok

Víza

Před cestou na Srí Lanku si všichni cestovatelé nesmí zapomenout vyřídit vízum! Celý proces je ale velmi jednoduchý a zvládnete ho za pár minut z pohodlí domácího gauče. O turistické vízum se žádá na této stránce a zaplatíte za něj 50 USD (děti mladší 12 let ho získají zdarma). Další důležité informace naleznete v našem průvodci „Víza na Srí Lanku“.

Základní představení destinace

Cílovou destinaci blíže představuje Katka Pavlíková, mluvčí cestovní kanceláře Čedok:Srí Lanka patří k těm nejlevnějším exotickým destinacím, navíc velmi bezpečná, plná usměvavých obyvatel a minimem turistů. Velmi levné v porovnání s Evropou je nejen jídlo, zejména rýže, různé druhy typického kari či ovoce, ale také koření, cejlonský čaj nebo masáže či procedury ajurvédy, kterou je tato oblast proslavená. Zájezdy se zpáteční letenkou, ubytování, jídlem i českým delegátem na místě navíc startují už kolem 19 tisíc korun na osobu, což jsou ceny, tedy často levnější než jen samotné letenky směrem do Asie.“ Obratem přidává také další užitečné informace:Doprava je na ostrově typicky asijsky chaotická, pozůstatkem britské kolonie je však řízení vlevo. Turisté by si tak měli dát pozor zejména na přecházení, v případě toho, že sednou za řídítka skútru potom i na dopravní pravidla. Využít mohou také oficiální výlety i s českým průvodcem, nebo vyzkoušet cestu tuk-tukem, který lze někde objednat i přes aplikaci Uber, na recepci hotelu nebo jednoduše přivolat mávnutím ruky na silnici. Na Srí Lance se navíc domluvíte skvěle anglicky, měnou je srílanská rupie, kterou lze získat buď výběrem z oficiálních bankomatů nebo směnou z dolaru či eura. Do kufru by si Češi neměli zapomenout přibalit cestovní adaptér do zásuvky, je potřeba ten právě britského typu.

Tipy, co vidět na Srí Lance

S tipy, co zajímavého podniknout na Srí Lance, opět přichází Katka Pavlíková:Srí Lanka láká turisty nejen na odpočinek na plážích, ale také na výlety po ostrově. Za návštěvu stojí důležitá buddhistická či hinduistická místa, UNESCO památky, ale také čajové plantáže nebo ikonické železniční tratě. Největším lákadlem jsou pak národní parky a safari se slony, opicemi i dalšími druhy zvířat ve volné přírodě. Doporučujeme vyrazit například do vnitrozemí do města Kandy, na čajové plantáže a do míst, kde z lístků vzniká tradičním procesem ten pravý cejlonský čaj. Právě oblast Nuwara Eliya, kam se dostanete třeba i typickým vlakem, je označována jako „anglická“, nejen kvůli svému podnebí, ale i budovami a historií spojenou právě s britským královstvím. Na safari se jezdí do některého z národních parků, například Yala na jihovýchodě ostrova nebo Minneriya. Z náboženských míst pak láká nejen věřící, ale i turisty, Jeskynní a zlatý chrám Dambulla nebo Chrám Buddhova zubu právě v Kandy. Po stopách koloniální minulosti se turisté vydají zejména do města Galle s nejstarší knihovnou na Srí Lance, pevností, několika muzei či majákem. Nejkrásnější výhledy pak čekají po výstupy na Little Adam’s Peak nebo ze Lví skály (Sigiriya).“

Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)