Nová linka z Prahy do Sevilly od Ryanairu
3.2.2023

Nová linka z Prahy do Sevilly od Ryanairu

WOW! Uplynul sotva týden od oznámení poslední nové linky z Prahy do Jerevanu a máme tu další žhavou novinku! Ryanair začne v letních měsících létat na nové lince z Prahy do španělské Sevilly! Přímé spojení z české metropole do Andalusie bude cestovatelům k dispozici od července do října. Známe letový řád i ceny letenek, pojďte se na ně podívat s námi.

Letový řád

Na nové lince z Prahy do Sevilly začne Ryanair létat od 1. července 2023. Z letového řádu je zřejmé, že letecká společnost bude na trase operovat 2× týdně, rotace připadnou na úterý a sobotu. Provoz linky bude sezonní a dopravce s ní počítá právě od začátku července do konce platnosti letního letového řádu, tj. do záběru října letošního roku.

Úterní rotace

 • Sevilla – Praha -> 07:30 – 10:45
 • Praha – Sevilla -> 11:10 – 14:25

Sobotní rotace

 • Sevilla – Praha -> 17:35 – 20:50
 • Praha – Sevilla -> 21:15 – 00:30

  Ceny letenek

  Letenky jsou již nahrány do rezervačního systému dopravce. Jak ovšem bývá v případě nových linek irské nízkonákladové společnosti zvykem, první vlna letenek není nabízena za příliš atraktivní ceny. Aktuálně nejlevnější zpáteční letenky z Prahy do Sevilly ulovíte za 4 178 Kč. I to je ovšem méně, než se pohybuje současná nabídka letenek z Prahy do Sevilly s TAP Air Portugal / KLM / Vuelingem (vše navíc s jedním přestupem). Cenový standard u těchto dopravců osciluje kolem 5-6 tisíc Kč za zpáteční letenku.

  Nová linka z Prahy do Sevilly od Ryanairu

  Ze středoevropského regionu Ryanair do Sevilly létá také z Norimberku a Vídně. Akční letenky na těchto linkách je občas možné pořídit v cenovém rozmezí od 40 do 80 €. Proto doufáme, že také ceny letenek z Prahy do Sevilly by mohly výhledově klesnout. Ceny kolem 2 tisíc Kč by byly rozhodně příjemné a domníváme se, že snad i reálné (zejména v podzimních termínech).

  Nechcete, aby vám žádné levné letenky, nejen do Sevilly, neuletěly? Stáhněte si naši aplikaci, v níž si za pomoci intuitivních filtrů pohodlně nastavíte hlídače letenek dle svého gusta!

  Proč vyrazit do Sevilly a slunné Andalusie?

  Sami místní říkají, že Andalusie má od všeho trochu – trochu hor a trochu pláží, trochu lesů, trochu pouště, trochu vody i trochu sněhu. A právě tahle rozmanitost vás naprosto dostane, ráno se můžete prohánět bíle pudrovanými svahy Sierry Nevady a odpoledne už koupat v teplých vodách Středozemního moře. Přičichněte k vůni dálek v Tarifě na úplném jihu, která je vstupní branou okouzlujícího Maroka i mekkou kitesurfingu. Playa de Bolonia je věčně zalitá sluncem a Gibraltar zas hlídaný drzými opicemi. Nechte své nohy bezcílně toulat božskou Málagou, Sevillou tančící v rytmech flamenca i Cádizem proslulým svými karnevaly.

  Subscribe
  Upozornit na
  guest
  3 Komentáře
  nejnovější
  nejstarší nejlépe hodnocené
  Zpětné vazby
  Ukázat všechny komentáře
  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)