Nová linka z Prahy do Kišiněva od FlyOne
29.1.2024

Nová linka z Prahy do Kišiněva od FlyOne

EDIT (29. 1. 2024): Moldavská aerolinka FlyOne nakonec odkládá start nové linky z Prahy do Kišiněva na červen letošního roku. Inaugurační let byl přesunut na pondělí 17. června. Došlo také k úpravě časů letů na pátečních rotacích a prodloužení sezóny – místo do poloviny září jsou lety nyní dostupné až do konce října.

Nízkonákladová moldavská aerolinka FlyOne se navzdory letošnímu zrušení letů přeci jen chystá rozlétat linku z Prahy do Kišiněva. Přímé letecké spojení mezi Českou republikou a Moldavskem aktuálně absentuje, což by se mělo změnit počínaje 1. dubnem 2024. To je totiž datum, na nějž je naplánován inaugurační let na nové lince dopravce. Známe letový řád i ceny letenek…

Původně měla letadla v bílo-modrém nátěru aerolinky FlyOne v Praze přistávat již tento rok. Zahájení spojení bylo původně naplánováno na 26. června 2023, o čemž jsme vás informovali v tomto článku. Avizovaná linka ale nakonec rozlétána nebyla.

Neznáte leteckou společnost FlyOne? Všechny důležité informace o moldavské nízkonákladové aerolince najdete v našem průvodci.

Letový řád

Inaugurační let z Prahy (PRG) do Kišiněva (RMO) je naplánován na 17. června 2024. V letovém řádu dopravce jsou vypsány dva lety týdně (pondělí a pátek). Linka by měla mít sezónní charakter, neboť dopravce s jejím provozem počítá do konce platnosti letního letového řádu (tj. do závěru října).

Pondělí

  • 5F713: Kišiněv – Praha -> 14:30 – 15:40
  • 5F714: Praha – Kišiněv -> 16:30 – 19:30

Pátek 

  • 5F713: Kišiněv – Praha -> 13:00 – 14:40
  • 5F714: Praha – Kišiněv -> 15:20 – 18:10

Ceny letenek

Letenky na nové lince z Prahy do Kišiněva jsou již nahrány v rezervačním systému moldavské aerolinky. Ceny zpátečních letenek jsou zatím (vzhledem k letům za relativně dlouhou dobu) sjednoceny na částce 250 € (cca 6 tisíc Kč). Jedná se o letenky vystavené v nejnižším tarifu „Standard“, který zahrnuje přepravu pouze malého příručního zavazadla.

Nová linka z Prahy do Kišiněva od FlyOne

Jakmile se akční letenky z Prahy do Kišiněva objeví, budeme vás o tom neprodleně informovat. Stáhněte si naši vychytanou aplikaci a nastavte příslušní hlídače. Jen díky tomu získáte jistotu, že vám žádné levné letenky do Moldavska neuletí.

Trasa Praha – Kišiněv

Na trase mezi českým a moldavským hlavním městem aktuálně nelétá žádný letecký dopravce. Aerolinka Wizz Air pozastavila své lety z důvodu potenciálního nebezpečí ve vzdušném prostoru Moldavska (nedaleký konflikt na Ukrajině) již na začátku letošního března. Následně na trase přestala létat také moldavská národní aerolinka, Air Moldova. Ta se totiž dostala do ekonomických problémů a byla nucena výrazně proškrtat svůj letový řád. A nakonec na své plány rezignovala také FlyOne, která avizovanou novou linku pro jistotu nespustila vůbec.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)