Nová linka z Prahy do Izmiru od Smartwings
27.3.2024

Nová linka z Prahy do Izmiru od Smartwings

Na již druhé přímé spojení z Prahy do Izmiru se mohou těšit čeští cestovatelé. Nejčerstvější novinka z pražského Letiště Václava Havla anoncuje novou linku do třetího největšího města v Turecku, ležícího na březích Egejského moře. Naše domácí aerolinka Smartwings na trasu vstoupí 30. května a cestovatelům, o něž bude soupeřit s konkurenčním Sun Expressem, nabídne dva lety týdně po celou letní sezonu. Známe všechny detaily o této nové lince, vč. letového řádu a cen letenek. Pokračujte proto ve čtení…

O nové lince z Prahy do Izmiru od turecké nízkonákladové aerolinky Sun Express jsme referovali již na podzim loňského roku v tomto magazínovém článku. 

Letový řád

Inaugurační let na nové lince z Prahy (PRG) do Izmiru (ADB) se uskuteční ve čtvrtek 30. května 2024. Smartwings na lince budou létat 2× týdně, a to vždy v pondělí a právě ve čtvrtek, až do 23. září 2024. Odlety z ruzyňského letiště připadnou na podvečerní hodiny, zatímco návraty z Turecka budou čistě noční záležitostí. Délka letu mezi oběma městy bude cca 2 hodiny a 40 minut. Spojení dopravce tradičně zajistí svými letadly typu Boeing 737 (verze -800 nebo MAX 8) s kapacitou 189 cestujících v ekonomické třídě.

Pondělí a čtvrtek

  • QS1198: Praha – Izmir -> 19:00 – 22:35
  • QS1199: Izmir – Praha -> 23:25 – 01:10 (+1)

Ceny letenek

Letenky na nové trase jsou již nahrány v systému letecké společnosti i globálních distribučních systémech. Zpáteční letenky z Prahy do Izmiru na prakticky všechny termíny aktuálně pořídíte za poměrně vysoké ceny atakující 10 tisíc Kč.

Nová linka z Prahy do Izmiru od Smartwings

Atraktivní ceny si představujeme trochu jinak, zůstává ale otázkou, jestli se nižších nabídek vůbec dočkáme. Souboj o cestovatele s konkurenčním dopravcem Sun Express (momentálně nabízí zpáteční letenky za ceny kolem 6 tisíc Kč) by tomu mohl napovídat, nicméně tradice cenotvorby u Smartwings nás optimismem zase tolik nenaplňuje…

Pokud máte na akční letenky z Prahy do Izmiru políčeno, pak si určitě stáhněte si naši vychytanou aplikaci a nastavte příslušné hlídače. Jen díky tomu získáte jistotu, že vám žádné levné letenky do Turecka neuletí.

Vyrazte do tureckého Izmiru

Člověk by až nevěřil, kolik památek a přírodních krás může jedna země nabídnout. Turecko předčí všechna očekávání! Zapomeňte na dny proležené na pláži, je čas na kulturu, historii a poznání. Udělejte si výlet k ruinám proslulého města Efes – kdysi se zde nacházel chrám bohyně Artemis, svého času jeden ze sedmi divů světa. Zastavte se v Kuşadası v tureckých lázních hamam. Vyrazte k Pamukkale, doslovně k bavlněnému hradu, neuvěříte vlastním očím. Přírodní terasy, kaskády a jezírka pod vrstvou sněhově bílého vápníku vás dostanou na kolena. Navštivte to, co zbylo z Pergamonu, božské jsou ruiny i jejich okolí. Nakupte suvenýry na bazaaru Kemeraltı Market, smlouvejte o cenách a ochutnejte místní pokrmy.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)