Nová linka z Prahy do tureckého Izmiru od SunExpress
30.9.2023

Nová linka z Prahy do tureckého Izmiru od SunExpress

Turecká nízkonákladová aerolinka SunExpress představila své plány na letní sezonu 2024 a potěší nejednoho českého cestovatele. Kromě pokračování provozu tradiční linky z Prahy do Antalye (AYT) totiž dopravce otevře také zcela nové spojení z Prahy (PRG) do Izmiru (ADB). Bude se jednat o sezónní linku provozovanou od června do září s frekvencí dvou letů týdně. Známe letový řád i ceny letenek, pokračujte proto ve čtení.

Neznáte leteckou společnost SunExpress? Všechny důležité informace o turecké nízkonákladové aerolince najdete v našem průvodci.

Letový řád

Inaugurační let na nové přímé lince z Prahy (PRG) do Izmiru (ADB) se uskuteční ve středu 5. června 2024. Linka bude koncipována jako sezónní, přičemž s jejím provozem se počítá až do 29. září 2024. Cestovatelé se mohou těšit ze dvou týdenních rotací – kromě středy se na trase bude létat také v neděli večer. Lety zajistí letadla typu Boeing 787-800 nebo Boeing 737 MAX 8 s kapacitou 189 cestujících v ekonomické třídě.

Středa a neděle

  • XQ824: Izmir – Praha -> 19:00 – 20:50
  • XQ825: Praha – Izmir -> 21:40 – 01:15 (+1)

Ceny letenek

Letenky na nové lince jsou již nahrány v rezervačním systému letecké společnosti. Cenová politika byla prozatím nastavena velmi příjemně, neboť nejlevnější zpáteční letenky z Prahy do Izmiru aktuálně pořídíte za 120 € neboli 2 936 Kč). Jedná se o letenky v nejnižším tarifu „Sun Light“, který obsahuje pouze přepravu malého příručního zavazadla. Ani ve vyšších tarifech ale nevychází letenky příliš draze. Např. v tarifu „Sun Eco“, zahrnujícím také přepravu odbaveného zavazadla, vyjdou na 160 € (cca 3 920 Kč).

Nová linka z Prahy do tureckého Izmiru od SunExpress

Jakmile se další akční letenky z Prahy do Izmiru objeví, budeme vás o tom neprodleně informovat. Stáhněte si naši vychytanou aplikaci a nastavte příslušní hlídače. Jen díky tomu získáte jistotu, že vám žádné levné letenky do Turecka neuletí.

Zaleťte si do Izmiru

Člověk by až nevěřil, kolik památek a přírodních krás může jedna země nabídnout. Turecko předčí všechna očekávání! Zapomeňte na dny proležené na pláži, je čas na kulturu, historii a poznání. Udělejte si výlet k ruinám proslulého města Efes – kdysi se zde nacházel chrám bohyně Artemis, svého času jeden ze sedmi divů světa. Zastavte se v Kuşadası v tureckých lázních hamam. Vyrazte k Pamukkale, doslovně k bavlněnému hradu, neuvěříte vlastním očím. Přírodní terasy, kaskády a jezírka pod vrstvou sněhově bílého vápníku vás dostanou na kolena. Navštivte to, co zbylo z Pergamonu, božské jsou ruiny i jejich okolí. Nakupte suvenýry na bazaaru Kemeraltı Market, smlouvejte o cenách a ochutnejte místní pokrmy.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)