Nová linka z Prahy do gruzínského Tbilisi od Georgian Wings
28.3.2024

Nová linka z Prahy do gruzínského Tbilisi od Georgian Wings

Nečekaná, ale o to více sympatická, novinka k nám dnes doletěla z pražského Letiště Václava Havla, které anoncovalo spuštění nové linky do Tbilisi. Doposud absentující přímé spojení z Prahy do Tbilisi zajistí mladá gruzínská letecká společnost Georgian Wings. Inaugurační let je vypsán na 4. května. Známe všechny detaily o nové lince, vč. letového řádu a cen letenek.

Přímé spojení českého a gruzínského hlavního města visí ve vzduchu již od loňského roku. S oznámením o plánech na zahájení letů právě na této trase přišla německá nízkonákladová aerolinka Eurowings (viz informace v našem magazínu). První lety však nakonec odložila z října 2023 na letošní duben, aby posléze letenky na nové lince stáhla ze systému zcela.

Letový řád

Inaugurační let na nové lince z Prahy (PRG) do Tbilisi (TBS) se uskuteční v sobotu 4. května 2024. Dopravce mezi oběma městy nabídne dva lety týdně – každé úterý a sobotu – až do konce letního letového řádu. Poslední let na trase je aktuálně vypsán na sobotu 26. října 2024.

Odlety z gruzínské metropole připadnou na dopolední hodiny, zatímco lety z Prahy budou vypravovány krátce po poledni. Očekávaná doba letu z Prahy do Gruzie je 3 hodiny a 45 minut. V obráceném směru stráví cestující na palubě 4 hodiny a 30 minut.

Úterý a sobota

  • D40301: Tbilisi – Praha -> 09:30 – 12:00
  • D40302 Praha – Tbilisi -> 13:00 – 18:45

Spojení aerolinka zajistí letadlem typu Boeing 737-300 v konfiguraci pro 148 cestovatelů. Letoun s imatrikulací „4L-GEK“ je zároveň jediným strojem, který momentálně ve flotile aerolinky nalezneme.

Ceny letenek

Údaje o nové lince jsou již nahrány v rezervačním systému dopravce. Nejlevnější zpáteční letenky z Prahy do Tbilisi aktuálně ulovíte za poměrně solidní cenu cca 6,5 tisíce Kč (258 €).

Jedná se o letenky v základní tarifu „Lite“, který cestovatele opravňuje přepravit příruční (á 7 kg) i malé odbavené zavazadlo (á 6 kg). Vyšší tarif „Standard“ vyjde na + 10 €/směr a obsahuje odbavené zavazadlo s limitem 12 kg. Nejvyšší tarif „Plus“ s klasickým odbaveným zavazadlem (limit 23 kg) pořídíte za příplatek 20 €/směr.

V základní ceně všech tarifů je obsaženo také drobné občerstvení ve formě sendviče a studeného nápoje.

Nová linka z Prahy do gruzínského Tbilisi od Georgian Wings

Pokud máte na akční letenky z Prahy do Tbilisi políčeno, pak si určitě stáhněte si naši vychytanou aplikaci a nastavte příslušné hlídače. Jen díky tomu získáte jistotu, že vám žádné levné letenky do Gruzie neuletí.

Komentáře k nové lince

Jaroslav Filip (ředitel Leteckého obchodu Letiště Praha): „Jsme rádi, že se nám podařilo obnovit přímé spojení s Tbilisi. Jde již o druhou linku do Gruzie, což je pozitivní z několika pohledů. Jedním z nich je posílení turistického ruchu v obou směrech. Pro cestovatele z obou zemí platí bezvízový styk. A nejen to. Vzhledem k tomu, že Gruzie patří k nejvíce se rozvíjejícím ekonomikám Kavkazské oblasti, jsme nadšeni, že toto spojení přináší také zajímavé možnosti po stránce ekonomické, kdy se otevřela další cesta, jak posílit mezinárodní obchod mezi oběma zeměmi. Věříme, že si linka získá popularitu u velkého počtu cestujících a naváže tak na svůj úspěšný provoz z minulosti.“ 

Shako Kiknadze (prezident společnosti Geo Sky): Těší mě, že mohu oznámit novinku o přímých letech společnosti Georgian Wings z Prahy do Tbilisi, které budou zahájeny 4. května. Tato nová linka přinese nejen pohodlné spojení mezi dvěma krásnými destinacemi, ale také významný krok k posílení užších vazeb mezi Českou republikou a Gruzií. Nová linka bude v provozu dvakrát týdně vždy v úterý a v sobotu na palubě letadel Boeing 737-300 s kapacitou pro 148 cestujících. Naším cílem je usnadnit bezproblémové cestování mezi oběma metropolemi pro byznysmeny i turisty. Přímá linka do Prahy je pro nás v Georgian Wings milníkem. Vzhledem k tomu, že se Gruzie stává jednou z nejrychleji rostoucích ekonomik kavkazského regionu, jsme nadšeni, že můžeme přispět k rozšíření mezinárodního obchodu a spolupráce. Jsme přesvědčeni, že naše přímé lety do Tbilisi si získají popularitu mezi cestujícími a naváží na úspěch našich stávajících linek. Těšíme se, až přivítáme cestující na palubě Georgian Wings a poskytneme jim výjimečné služby, až se vydají na cestu za dobrodružstvím do živého hlavního města Gruzie.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)