České aerolinie obnovují linku z Prahy do Madridu
5.6.2023

České aerolinie obnovují linku z Prahy do Madridu

Národní dopravce ČSA pomalu vstává z popela. V závěru června dojde k obnovení přímé linky z Prahy do Madridu, na níž budou letadla v červeno-bílém nátěru létat od 29. června 2023 s frekvencí dvou letů týdně. Letenky na staronové lince jsou již nahrány v rezervačním systému a známe proto přesný letový řád i jejich ceny.

České aerolinie se stanou třetím dopravcem, který bude v letní sezoně nabízet přímé lety mezi českou a španělskou metropolí. Národní dopravce země z Pyrenejského poloostrova, Iberia, na trase létá každý den, zatímco nízkonákladová letecká společnost Ryanair na trase operuje 3× týdně (středa, sobota a neděle).

Letový řád

S obnovením pravidelného provozu linky z Prahy (PRG) do Madridu (MAD) České aerolinie počítají od 29. června 2023. Operovat na ní budou 2× týdně, vždy čtvrtky a neděle. Lety jsou v rezervačním systému momentálně vypsané do konce letního letového řádu (přesněji řečeno do 26. října 2023):

  • OK700: Praha – Madrid -> 12:50 – 15:50
  • OK701: Madrid – Praha -> 16:40 – 19:30

Ceny letenek

Jak jsme avizovali výše, letenky již visí v rezervačním systému letecké společnosti a můžete je zakoupit. Zpáteční letenky z Prahy do Madridu začínají na 6 173 Kč. Pozitivní cenový vývoj příliš neočekáváme, neboť i nabídce konkurenční aerolinky Iberia se jejich ceny standardně pohybují kolem 5 000 Kč (výjimečně klesnou ke 3,5 tisícům Kč).

České aerolinie obnovují linku z Prahy do Madridu

A proč vyrazit do Madridu?

Madrid je radost, nikdy nekončící zábava, skvělé jídlo a vášeň! Den je tu noc a noc zas den. Jen pozor – po setmění nelze vstoupit do královského paláce či muzea del Prado – obojí nesmíte minout. Kdykoli pak lze stanout uprostřed Plaza de Toros las Ventas – býčí arény či stadionu slavného Real Madrid, záleží, zda se chcete jen mrknout, nebo sledovat boj s býkem či míčem. Unikátní je západ slunce u egyptského chrámu Dobod – nic takového jste doposavad neviděli. Jak se sem dostal? Zjistěte si! Hlásí se hlad? Mercado San Miguel vás zasytí skvělým jídlem i mimořádnou atmosférou! Tak pěkně probděte návštěvu Madridu!

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)