Letiště Stockholm Skavsta (NYO)

Letiště Stockholm Skavsta (NYO)

Mezinárodní letiště Stockholm Skavsta (NYO) se nachází nedaleko Nyköpingu v jihovýchodním Švédsku. Míří sem nízkonákladoví dopravci, pro české cestovatele jsou zajímavé linky Wizz Airu z polských letišť. Jedná se o páté největší letiště ve Švédsku a v roce 2019 letištěm prošlo přes 2,2 milionů cestujících.
 • WIFI zdarma
 • Obchod s potravinami
 • Vzdálenost od centra 100 km
 • Oficiální web letiště skavsta.se

Letenky do Stockholmu

Přímé letenky z Prahy (PRG) do Stockholmu na letiště Skavsta zatím nenabízí žádná aerolinka. Přímým letem zamíříte z Prahy na hlavní letiště Stockholm Arlanda.

Na letiště Stockholm Skavsta se létá z Krakova (KRK) na křídlech Wizz Airu.

  Letenky do Stockholmu rezervujte přes náš vyhledávač.

  Doprava z letiště

  Doprava ve dne

  Autobus

  Z letiště jezdí autobusy společnosti Flygbussarna Airport Coaches. Díky nim se dostanete z letiště Skavsta do centra Stockholmu (na Cityterminalen) či do Norrköpingu a Linköpingu. Jízdenku si koupíte online, na letišti nebo přímo u řidiče a vyjde vás na 219 SEK (asi 450 Kč). Autobusy jezdí několikrát denně v rozmezí od 8:10 do 22:25 v závislosti na letovém řádu a jízda do centra Stockholmu vám zabere 80 minut. Do měst Norrköping a Linköping je jízdní řád fixní.

  Z letiště jezdí také místní autobusová linka 515 do centra Nyköpingu. Jízdenku si zakoupíte u řidiče nebo na letišti a vyjde vás na 35 SEK (asi 72 Kč). Jízda vám zabere asi čtvrt hodiny a autobusy jezdí mezi 4:07 a 00:25. Tento autobus vás také odveze na vlakové a autobusové nádraží v Nyköpingu, odkud se pak dostanete po celém Švédsku.

  Půjčené auto

  Na letišti Stockholm Skavsta se nachází několik autopůjčoven. Perfektní auto pro vaši dovolenou ve Švédsku si zarezervujte přes naši autopůjčovnu. 

  Taxi

  Z letiště jezdí taxíky, které vás odvezou kam potřebujete. Jízdu si zarezervujte předem na stránkách taxi společnosti. Za jízdu do centra Stockholmu zaplatíte mezi 1 500 a 2 000 SEK (3 087 – 4 116 Kč).

   

  Doprava v noci

  Pokud se budete muset dostat z letiště Stockholm Skavsta v nočních hodinách, vezměte si taxík.

  Přestup na letišti

  Letiště disponuje jedním salónkem, který umožňuje přístup všem osobám s Priority Passem, ale i všem, kteří si vstup zaplatí. Business Lounge najdete za rentgen kontrolou, hned poté, co projdete Duty Free Shop. Konzumace alkoholických nápojů je omezena na víno a pivo. Sprchy zde nečekejte. Salónek je momentálně uzavřen.

  Na letišti se nachází jeden hotel – Connect Hotel, ve kterém se mimo jiné nachází také úschovna zavazadel.

  Letiště má pouze jeden terminál, na kterém je snadná orientace. Na přestup si nechte alespoň 45 minut.

  Další užitečné tipy

  Na letišti Stockholm Skavsta není příliš široká nabídka služeb. Nabízí jednu restauraci před pasovou kontrolou a druhou za ní. Před security je rovněž možné se občerstvit v obchůdku Pressbyrån nějakým drobným žvancem. Nachází se zde také duty-free obchod.

  Z dalších letištních služeb zde najdete bankomaty, směnárnu a zóny pro kuřáky.

  Pokud se vám na letišti cokoliv ztratí, napište na email lost&[email protected].

  Letiště Stockholm Skavsta je otevřeno mezi 5:00 a 23:00.

  Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

  Navrhni úpravu textu
  Poslední aktualizace: 16. 2. 2024
  Subscribe
  Upozornit na
  guest
  0 Komentáře
  Zpětné vazby
  Ukázat všechny komentáře
  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)