Netradiční skandinávský trip 2v1 z Prahy
5.3.2020

Netradiční skandinávský trip 2v1 z Prahy

1 919

O této nabídce

 

Na vskutku netradiční skandinávský trip se můžete vydat během jara z Prahy. Během pár dní navštívíte hned dvě země skandinávského poloostrova. Nejprve švédský Stockholm a poté hlavní město Norska, Oslo. Dalším velkým lákadlem bude přelet mezi těmito městy s netradiční aerolinkou Ethiopian Airlines na palubách jejich Dreamlinerů (B787).  Dostupných termínů je spousta, například i přes květnové svátky od 6. května do 10. května.

Jak zrealizovat trip?

Nasedněte v Praze na polední linku Ryanairu do švédského království. Zde vás letenka vyjde ve středu 6. května na 509 Kč. V pátek ráno (8. května) vás na letišti Arlanda bude čekat Boeing B787 Dreamliner společnosti Ethiopian Airlines, jenž vás dopraví do Osla. Tuto raritní letenku pořídíte za 1 154 Kč. Pro cestu zpět na střed Evropy využijte nedělní (10. května) linku Wizz Air. Z letiště na jihu Osla do Vídně pořídíte letenku už za 256 Kč a to i bez nutnosti členství ve Wizz Discount Clubu (WDC). Z Vídně se pak zpět do ČR pohodlně dostanete linkou Regiojetu, který jezdí přímo od budovy terminálu. Letenky na trip po Skandinávii vás tak vyjde na 1 919 Kč.

Co dělat ve Stockholmu?

Pozdravit divoké losy a poobědvat masové kuličky s brusinkovým džemem. Přespat v ledovém hotelu, jehož nábytek je každý rok tesán ze zmrzlé vody řeky Torne. Poctivě dodržovat fiku – pauzičku na kávu a tradiční skořicové šneky. Že to zní jako sen? Švédsko je překrásnou zemí a jeho dechberoucí příroda vás nenechá spát, opusťte svou komfortní zónu a vydejte se až na daleký sever, Kungsleden neboli Královská cesta vás provede opravdovou divočinou. Během dlouhých zimních nocí vás odmění neskutečná podívaná – polární záře tančící v černočerné tmě.

Co dělat v Oslu a jeho okolí?

Norsko kromě panenské přírody nabízí i kulturu, bohatou historii a výtečné jídlo. Oslo uchvátí každého milovníka moderní architektury. Mezitím co slavná opera v australském Sydney napodobuje mořské vlny, ta norská připomíná ledovou kru, potápějící se do studených vod okolního fjordu. Zajděte si dovnitř na operní představení nebo se celý večer dívejte na umění baletu. Vigelandův park je posetý jedinečnými sochami ze žuly a bronzu, znázorňujícími mozaiku lidských osudů. Mathallen vám dá ochutnat tradiční norskou kuchyni a v Holmenkollenu se zase tyčí vysoko do vzduchu slavný skokanský můstek a jeho lyžařské muzeum. Pokud vás Oslo omrzí, vydejte se i do pravé skandinávské přírody, která se nachází hned za branami města.

 • Rezervujte: přes weby aerolinek Ryanair, Ethiopian Airlines a Wizz Air
 • Zavazadla: příruční 40 x 25 x 20 cm
 • Dostupnost: březen – květen
 • Termíny:
  • 6.5. Praha – Stockholm, 8.5. Stockholm – Oslo, 10.5. Oslo – Vídeň za 1 919 Kč
  • 20.3. Praha – Stockholm, 23.3. Stockholm – Oslo, 25.3. Oslo – Vídeň za 2 168 Kč
  • 22.4. Praha – Stockholm, 24.4. Stockholm – Oslo, 26.4. Oslo – Vídeň za 1 979 Kč
  • 13.5. Praha – Stockholm, 15.5. Stockholm – Oslo, 17.5. Oslo – Vídeň za 1 919 Kč

Ubytování

Ubytování na skandinávském poloostrově nepatří mezi nejlevnější. Nabídky noclehů lze klasicky hledat přes Booking, Airbnb či Hotels. Ve Stockholmu lze složit hlavu například v Comfort Hotel Xpress Stockholm Central za 1 204 Kč/os./noc, v Oslu pak třeba v Citybox Oslo za 1 348 Kč/os./noc.

Náhled letenek Praha – Stockholm, Stockholm – Oslo, Oslo – Vídeň

Netradiční skandinávský trip 2v1 z Prahy

Netradiční skandinávský trip 2v1 z Prahy

Netradiční skandinávský trip 2v1 z Prahy


Bude se hodit

Letiště Praha (PRG)

Letiště Stockholm Skavsta (NYO)

Letiště Vídeň (VIE)

Ryanair

Wizz Air

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)