Frankfurt Hahn

Frankfurt – Hahn (HHN)

Letiště Frankfurt Hahn – dříve americká vojenská základna, která byla v roce 1993 přestavěna na mezinárodní komerční letiště. Hahn je desáté největší letiště v Německu, lidé si ho často pletou s hlavním letištěm Frankfurt Main (FRA).
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 120 km
  • Oficiální web letiště hahn-airport.de

Letenky do Frankfurtu Hahnu

Letiště Frankfurt Hahn (HHN) se nachází více než 120 kilometrů od centra Frankfurtu. Toto letiště bývalo dříve vojenskou základnou, nyní na něj létají hlavně nízkonákladoví dopravci jako je Ryanair a Wizzair.  Z Prahy sem kdysi létal zmiňovaný Ryanair, ČSA a Lufthansa létají na hlavní letiště Frankfurt nad Mohanem (FRA). Z okolních letišť (např. z Katowic nebo z Vídně) se sem dostanete za jednotky stokorun. Let do Frankfurtu Hahnu trvá přibližně jednu hodinu.

Letenky z Frankfurtu Hahnu

Letět z Frankfurtu Hahnu se vyplatí vesměs jen u vzdálených evropských destinací jako jsou Azorské ostrovy, Madeira či Kanárské ostrovy. U těch kratších vzdáleností si potom spočítejte, jestli se vám to vyplatí – Frankfurt Hahn není z Prahy zrovna blízko.

Přestup na letišti

Letiště Frankfurt Hahn nemá tranzit. Vždy musíte vyjít z letadla, projít kolem zavazadel a znovu projít security. Nicméně letiště je malé, bez zavazadel stihnete přestoupit bez problému do 30 minut, se zavazadly si raději nechte aspoň 2 hodiny (vyzvednutí a jejich znovu odbavení).

Jak se dostat na letiště

Pokud pojedete z Prahy do Frankfurtu Hahnu autem, čeká vás 630 kilometrů (přibližně 6 hodin). Alternativně autobusem vám doba na cestě zabere více než 11 hodin, nejlevněji pak vychází Flixbus s přestupem na hlavním frankfurtském letišti (Frankfurt Main).

  Doprava do centra

Doprava ve dne

Doprava do centra Frankfurtu vychází nejlevněji s autobusem Flibco (v partnerství s Bohr Omnibus). Též se tomuto busu přezdívá Ryanair Bus. Denně jezdí těchto busů přibližně dvacet, doba jízdy je 1 hodina a 45 minut (v závislosti na provozu). Bus vás doveze Frankfurt hlavní nádraží (Hauptbahnhof). Pokud si jízdenku koupíte předem online, bude cena busu 16 €/směr (u řidiče zaplatíte 19 €).

Doprava v noci

Dejte si velký pozor na to, v kolik vaše letadlo odlétá – první Flibco bus často přijíždí až okolo sedmé (odjezd většinou před pátou z Frankfurt Hauptbahnhof), takže by na vás zbyl jen předražený taxík a nebo se sem dopravit posledním busem a přespat na letišti (nic moc spaní; trocha stínu bylo u autopůjčovny Hertz, jinak je to snad lepší někde v lese za letištěm, hotely tu jsou celkem drahé).

Parkování na letišti

Pozor! Určitě nejezděte až před terminál, jinak za průjezd před terminálem zaplatíte 1 € (prvních pět minut, za dalších deset je to 2,5 €). Zaparkujte proto na nejlevnějším parkovišti P3 (49,50 €/týden). Parkovné můžete zaplatit na místě platební kartou (můžete si ji nechat předautorizovat a při odjezdu vám strhnou přesnou částku).  Daleko levnější je Easy Airport Parking, přibližně 600 metrů od terminálu, kde vás parkování bude stát už rozumných 31 €/týden. Parkovat v nedaleké obci Lautzenhausen nedoporučujeme, známe případy propíchaných pneumatik od místních starousedlíků.

Další užitečné tipy

Nejbližší supermarket je v obci Lautzenhausen (Ofladen Michel), a v docházkové vzdálenosti je i Burger King (u sjezdu z dálnice). Pokud tu budete chtít přenocovat, lavičky na letišti tu nejsou zrovna pohodlné (mají tvar vajíčka), takže raději zamiřte složit hlavu do lesa nebo někam před terminál.

 

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 19. 11. 2020
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)