Letiště Dar es Salaam

Letiště Dar es Salaam (DAR)

Letiště Dar es Salaam (DAR), celým názvem Mezinárodní letiště Julia Nyerere (Julius Nyerere International Airport), se nachází v největším městě Tanzanie. Na africké poměry se jedná o moderní letecký přístav (mezinárodní terminál 3 byl zrekonstruován v roce 2019) a hlavní vstupní bránu do země (nejrušnější letiště v Tanzanii). Za svůj název od roku 2006 vděčí vzpomínce na prvního prezidenta Tanzanské sjednocené republiky.
 • WIFI zdarma
 • Obchod s potravinami
 • Vzdálenost od centra 11 km
 • Oficiální web letiště daressalaamairport.com

Letenky do Dar es Salaam

Z Prahy do Dar es Salaamu se přímo nelétá. Přímé spojení neexistuje ani z blízkých letišť v okolních zemích.

Letenky z Prahy (PRG) do Tanzanie, na letiště v největším městě Dar es Salaam (DAR), dlouhodobě nejvýhodněji pořídíte u aerolinek Flydubai, KLM či Turkish Airlines. Průměrná cena letenek z Prahy do Dar es Salaamu se pohybuje kolem 18 tisíc Kč. Levnější letenky zpravidla ulovíte při odletu z Vídně (VIE), odkud se můžete letět za cca 14 tisíc Kč. Několikrát do roka se také objeví zajímavá akce, v jejímž rámci ulovíte letenky i za 12 000 Kč.

  Letenky do Dar es Salaam rezervujte přes náš vyhledávač.

  Doprava z letiště do centra

  Doprava z letiště Dar es Salaam ve dne

  Autobusem do centra

  Širokou síť spojů z letiště do centra města i jeho okolí nabízí autobusová společnost SUMATRA. Autobusové zastávky naleznete do vzdálenosti jednoho kilometru od příletových hal obou terminálů letiště.

  Jízdenka do centra Dar es Salaamu vás vyjde velmi levně – činí 400 tanzanských šilinků (zhruba 4 Kč).

  Pro spoje do turistických zón jsou zde k dispozici shuttle busy, které jezdí ve spolupráci s jednotlivými hotely a resorty.

  Půjčené auto

  Za účelem půjčení auta v Tanzanii můžete vybírat ze široké nabídky autopůjčoven, z nichž většina disponuje svou pobočkou přímo v areálu letiště. Zapůjčení auta tak nečiní problém v jakoukoli denní hodinu, doporučujeme však rezervaci online předem.

  Taxi

  Doprava taxíkem zde funguje 24/7 a představuje pohodlnou formu přepravy. Kvůli absenci taxametrů se ale připravte na proces smlouvání a vyjednávání ceny před nástupem do vozidla. Samotná doba cesty do centra města Dar es Salaam pak nezáleží jen na vzdálenosti, ale stejně tak na přetížení ulic. Rozmezí se tak může pohybovat od 15 do 40 minut cesty. Průměrná cena poté osciluje kolem 40 000 TZS (cca 380 Kč).

  Rovněž zde můžete využít služeb platformy Uber.

   

  Doprava v noci

  Pro dopravu ve dne i v noci je vám k dispozici taxi služba, která funguje nonstop, stejně jako platforma Uber.

  Přestup na letišti

  Letiště Dar es Salaam je jedno z nejpříjemnějších letišť ve východní Africe. Nachází se zde celkem tři terminály:

  • Terminál 1 –odbavuje privátní nebo charterové lety;
  • Terminál 2 – odbavuje vnitrostátní nebo regionální lety (v druhé polovině roku 2023 k dojde dvouleté uzávěře za účelem rekonstrukce);
  • Terminál 3 – nová terminál otevřený v roce 2019, který odbavuje mezinárodní lety.

  Dobu čekání během přestupu můžete strávit v některém z barů a restaurací nebo v pohodlí letištního VIP salonku Tanzanite Lounge. Ten je k dispozici 24/7 a vstupní poplatek 22 €. Nabízí  neomezený Wi-Fi připojení, snackbar, televizi a mezinárodní výběr novin a časopisů.

  Další užitečné tipy

  K dispozici je připojení k Wi-Fi síti. Případně si rovnou letišti můžete zakoupit lokální SIM kartu nebo 4G USB klíč jednoho z několika tanzanských operátorů.

  Letiště je otevřeno 24/7.

  V prostoru letiště se nachází několik zdravotnických jednotek s pohotovostní službou, stejně jako lékárna.

  Poslat pohlednice na poslední chvíli? Není problém, na terminálu 1 naleznete pobočku místní pošty.

  Při odletu Tanzanie si pečlivě zkontrolujte limit váhy vašeho zavazadla. Agenti jsou zde velmi důslední v kontrole povolené váhy vašeho zavazadla a za každé kilo navíc si připlatíte.

  Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

  Navrhni úpravu textu
  Poslední aktualizace: 11. 11. 2023
  Subscribe
  Upozornit na
  guest
  0 Komentáře
  Zpětné vazby
  Ukázat všechny komentáře
  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)