Letecké společnosti provozují nákladní lety s osobními letadly
26.3.2020

Letecké společnosti provozují nákladní lety s osobními letadly

Nemoc COVID-19 donutila světový letecký průmysl dramaticky omezit provoz komerčních letů. Výsledkem je, že na mnoha letištích v Evropě, Severní Americe a Asii bylo uzemněno tisíce letadel. Rapidně ovšem stoupá poptávka po zajištění přepravy zboží, ochranných pomůcek a dalších zdravotnických a bezpečnostních produktů.

Letecký průmysl hledá řešení ke zvýšení přepravní kapacity. Jedním z řešení, které vidíme v posledních několika dnech, je předělání osobních letadel na plně nákladní. Namísto toho, aby byla tato letadla uzemněna na letištích, jsou nyní používána k přepravě nejrůznějších zdravotnických potřeb např. z Číny do Evropy. U některých letadel bude náklad naložen pouze v podpalubí.  V některých letadlech ale bývá zboží naloženo i na palubu pro cestující a dokonce i do stropních schránek (binů) nad jejich hlavami. Sedadla se tak nemusí demontovat a náklad je bezpečně uložen a uzamčen pomocí sítí mezi řadami sedadel. Většinu tohoto nákladu tvoří ochranné obleky či roušky, které jsou velmi lehké, a proto se můžou na palubu cestujících bez problémů umístit.

K těmto opatřením, kdy bylo komerční předěláno na nákladní, přistoupilo hned několik aerolinek. Jednou z prvních byla německá Lufthansa následovaná aerolinkami China Eastern, Alitalia, Austrian Airlines, SWISS a Aeromexico. Očekává se, že čím dál více leteckých společností začne provozovat takovéto zvláštní nákladní lety, protože poptávka po nákladních letech je čím dál vyšší.

I v Praze se můžete setkat s těmito netradičně upravenými letadly. Letecká společnost China Eastern k nám vypravuje sérii nákladních letů se zdravotními potřebami, které jsou operovány Airbusy A330-300 a Boeingy B777-300.

Jednotlivé příklady

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)